« 1 2 »
Autor Zpráva
Aneta V.
Profil
Koupila jsem si notebook Asus K53SC-SX592D bez operačního systému. Kamarád mi operační systém nahraje, stejně jako Microsoft Office programy. Někdo mi říká, že to může dělat problémy, když to nebude oficiální. Ale na druhou stranu to tak má dneska dost lidí. Jaký na to máte názor? Poraďte prosím.
panther
Profil
Aneta V.:
Jaký na to máte názor?
co chceš slyšet? Že krást se nemá? Denně se vykrade alespoň jedna pošta/banka/benzínka. Všichni víme, že dělat se to nemá. Půjdeš taky něco přepadnout?

Pokud nechceš za programy platit, můžeš použít bezplatné alternativy. K Windowsům to je Linux, k balíku Microsoft Office je to Libre Office nebo Open Office. Téměř každý placený program má i svou, většinou stejně dobrou nebo i lepší, bezplatnou (nebo minimálně levnější) alternativu.
Aneta V.
Profil
Tohle slyšet nechci.. nic jsem neukradla!! Zajímá mě jestli kvůli tomu budu mít problémy s notebookem, jestli je nějak ohrožen.. nerozumim tomu, proto píšu o radu..
panther
Profil
Aneta V.:
kamarád ti systém nahraje, bude koupený? Z prvního příspěvku to vypadá, že ne. Pochopil jsem otázku, zda ti bude neoriginální Windows fungovat, asi jsem špatně pochopil to tvoje „neoficiální“.

Každopádně, každý počítač (resp. pevný disk) je z výrobní linky prázdný tak jako ten tvůj a operační systém tam někdo musí naistalovat. Zda to bude výrobce, ty nebo kamarád, je celkem buřt, bude se jednat o tytéž Windowsy. Instalace je pouhá klikačka, zvládne ji cvičená opice. Žádné speciání problémy neočekávej.
Aneta V.
Profil
Tím, že to nebude oficiální, jsem myslela, že já sama mám notebook bez os a žádný jsem si k tomu nekoupila.. Ale kamarád se hrabe v počítačích už dlouho a rozumí tomu a proto mi říkal, že mi tam os nahraje.. někde ho vzít asi musel.. já vím, že os tam musí někdo nainstalovat...ale asi je lepší když už tam bude od výrobce než když to bude dělat někdo doma ne..? No stejně je to jedno, počítač už mám koupený... někdo mi totiž říkal, že je to pirátství nebo co.. že to je načerno když to nemáš už v počítači nebo si to nekoupíš..
panther
Profil
Aneta V.:
někde ho vzít asi musel
ano. Stáhnout a ukrást. Pravděpodobně. Ale tuto otázku jsi rozebírat nechtěla, tak budiž.

ale asi je lepší když už tam bude od výrobce než když to bude dělat někdo doma ne
ne. Jak jsem napsal, je to klikačka, která ti zabere cca hodinu. pak si musíš sehnat a nainstalovat správné ovladače, zpravidla na webových stránkách výrobce počítače/hardwaru.

někdo mi totiž říkal, že je to pirátství nebo co
ano, to je to, o čem tu mluvím. Není nelegální si sama nainstalovat zakoupený operační systém (nebo program), ale nainstalovat si stažený/ukradnutý.. říkej tomu, jak chceš, operační systém už nelegální je. Bavíme-li se o Windowsech, stojí (tuším) několik tisíc, záleží na verzi, kterou si vybereš. Pochybuji, že pokud jsi ty nic nekupovala, že tě bude kamarád sponzorovat.
Aneta V.
Profil
Ale když si to nechám nelegálně nainstalovat, tak můžu potom mít problémy s různýma aktualizacema ne..?? a může na to někdo přijít..? nechci si kvůli tomu oddělat počítač.. každý mi říká, že to dneska má nelegálně nainstalovaný skoro každý, že je to běžné..
panther
Profil
Aneta V.:
tak můžu potom mít problémy s různýma aktualizacema ne..?
ano, můžeš.

a může na to někdo přijít
ano, může. Naštěstí.

nechci si kvůli tomu oddělat počítač
na počítač se vykašli, spíš si dávej pozor na sebe. Co ti hrozí za možné tresty snad víš.

každý mi říká, že to dneska má nelegálně nainstalovaný skoro každý, že je to běžné
ano, a už ve [#2] jsem psal, že se dnes a denně běžně krade. Je to běžné, je jen na tobě, zda to budeš dělat taky.
1Pupik1989
Profil
panther: No k Windowsu mě Linux jako freeware teda nepřipadá, to byl trochu přestřel si myslím, ale beru.

Aneta V.: Jediná tvoje šance na legální systém je si ho prostě koupit, pokud tvůj kamarád nemá nějakou hromadnou licenci, což pochybuji. Další možnost to prostě nechat na černo. Microsoft po menších rybách nejde, ale kdykoliv se to může změnit.

Vlastně akorát opakuji co bylo řečeno.
Hando
Profil
V čem je označení Linuxu za bezplatnou (freeware) variantu OS "přestřelové"?

Na běžnou práci s dokumenty, procházení webu, přehrávání videí apod. je Linux úplně stejně použitelný jako Windows (vlastně je použitelný prakticky na vše). Problém může být u hraní některých her přes Wine, ale tak to je asi dost mimo. A ta odlišnost od Windows je jen věc zvyku. A opět platí, že k většině programů pro "vidle" existuje varianta pro "tučňáka".

K těm problémům...
No, tak vzhledem k tomu, že na "neoficiální" verzi funguje značná část lidí, tak to asi takové problémy nedělá, pokud člověk čte, co za aktualizace stahuje apod. Ale stojí za to, být stále ve střehu?

Při ceně noutu zhruba 11 500 Kč už těch 2 500 Kč za nejlevnější verzi Win7 není zase tak závratná investice a má od toho člověk pokoj. Pokud se s tím něco stane, tak to můžeš dát v klidu z ruky bez toho, aniž by měl člověk "nálepku" zloděje. :)
Joker
Profil
Aneta V.:
Když odhlédnu od toho „krást se nemá“, co psal panther, je těžké říct, jaké problémy s tím budou.
My totiž nevíme, co tam vlastně kamarád nainstaluje.
A Vy to zjevně nevíte taky.
V tom je jeden z velkých problémů, že prakticky nevíte, co tam je a jaká jsou rizika- Může to být legální nebo „skoro legální“ (třeba „recyklovat“ OEM systém z nefunkčního počítače je sice formálně nelegální, ale prakticky nerozlišitelné od legálního) systém, nebo tam může být mizerně cracklá zavirovaná verze.

Obecně se dá říct: Ano, s nelegálním systémem mohou být různé problémy, zejména s aktualizacemi.

každý mi říká, že to dneska má nelegálně nainstalovaný skoro každý, že je to běžné..
Tohle platilo tak před 10-15 lety, dnes nelegálních instalací tolik není, už proto, že se méně počítačů staví doma a více se kupují třeba notebooky s už nainstalovaným systémem.
Podle mě pokud chcete notebook s Windows, je nejlepší volba si ho prostě koupit už s Windows. Příplatek k ceně notebooku je ještě menší, než cena samostatného systému a je to bez starostí.

Pokud chcete systém zdarma, různé varianty Linuxu jsou poměrně dobře použitelné.
Dano_V
Profil *
Joker:
Podle mě pokud chcete notebook s Windows, je nejlepší volba si ho prostě koupit už s Windows.

Ja mám inú skúsenoť. Kúpil som si Lenovo B 50-30 s predinštalovaným Windowsom 8.1. Keďže ale harddisk od výrobcu nebol rozdelený tak, ako som potreboval - veď nainštalovali Windows do toho najväčšieho oddielu, kde v jednom oddieli je systém aj so súbormy - a Windows mi možnosť rozdelenie harddisku nedával. Stiahol som si preto z internetu program na rozdelenie harddisku. V odielu C som nechal Windows a do ďalšieho som dával ostatné súbory, filmy a podobne. Potom ale prišlo to, čoho som sa obával: vírus. Bolo potrebné harddisk preformátovať. Vtedy som zistil, že s kúpou predinštalovaného Windowsu som spravil obrovskú chybu.

Ten Windows totiž nedokáže preformátovať harddisk, iba taký, aký ho nastavil výrobca. Keďže som mal harddisk upravený, formátovanie sa síce začalo, ale za chvílku Windows napísal chybové hlásenie, že nemohol operáciu dokončiť, lebo nenachádza oddiel. A s tým sa všetko skončilo. Počítač prestal fungovať, lebo formátovanie sa už začalo, systém to nedokáže opraviť, a ani sa veľmi nesnaží. Skúsil som s tým všetko, čo sa dá. A výrobca k tomu nedáva ani Produkt Key, aby si to človek mohol skúsiť iným Windowsom, čo sa dá stiahnuť zo strán Mrkvosoftu a tak nabootovať a preformátovať počítač. A navyše je to tak urobené, že UEFI, teda BIOS ani nepustí do počítača iný systém, iba ten, na ktorý je nastavený. Veď formátovanie je práve o tom, aby sa odstránili chyby a nie o tom, že dokáže napísať, že nenachádzam oddiel, a kašlem nato! Je to teda iba veľký šmejd. Asi to veľmi vyhovuje výrobcom, ale zákazníkom nie veľmi. Ja som sa už poučil, nikdy viac si nekúpim predinštalovaný Windows
Feed
Profil *
Dano_V:
Lenovo má většinou přímo tlačítko recovery, tím to vyřešíš snadno. Přeinstaluješ sice úplně vše, ale PC ti půjde.
Dano_V
Profil *
Feed:
To je pekné, iba že to nefunguje


Vypíše iba to, že nemôže nájsť oddiel, a to všetko sa ukončí.
Fisir
Profil
Reaguji na Dana_V:
A výrobca k tomu nedáva ani Produkt Key
Pravděpodobně jej nepotřebuješ, u nových počítačů již bývá uložen ve firmware, a stačí prostě přeinstalovat Windows přesně stejnou verzí, jako tam byla původně, a ony se samy aktivují. Co ti na tvůj dotaz odpovědělo Lenovo? Nebo tady jen do prázdna nadáváš na problém, který sis sám zavinil?
Dano_V
Profil *
Ja som to skúsil, chcel som to preinštalovať, stiahol som Windows 8.1 od Mrkvosoftu, ale bez klúča to nefunguje. Napísal som aj firme Lenovo, pýtali si fotku, aké je chybové hlásenie, tak som im poslal. Oni mi odpovedali, že pravdepodobne harddisk bude na zahodenie. Počítač má rok aj pol, teda podľa našich zákonov je ešte v záruke, aj keď mi firma odpovedala, že je to už po záruke. Lebo oni dávajú iba 1 ročnú záruku.

Ja som zavinil to, že výrobca nastavil pevné rozdelenie, ktoré sa nemôže zmeniť? A že systém nedokáže preformátovat disk? To sa nikdy nestalo s XP-éčkom. A používal som to skoro 10 rokov! Ešte aj skutočne vadný disk preformátoval, nemal problém! Vadné miesto ohraničil a išiel ďalej. Nevypisoval, že nemôže nájsť sektor, alebo oddiel. Ale toto je šmejd. Ludia, keď chcete mať dobrý počítač, nekupujte nidky s predinštalovaným Windowsom. Kupujte prázdny a radšej si dokupujte systém. Veď dnes sa už dajú kúpiť aj systémy spod ruky, napríklad Windows 7, videl som za 70 eur. Profesionál, čo pôvodne stál aj 170 eur. Alebo používajte Linux, ak vám to vyhovuje.

A čo sa týka Produkt Key, napísali mi, že sa to nachádza na základnej doske. Toto píšem iba pre tých, ktorí možno majú podobný problém. Iba to neviem, či teraz nový počítač v záruke mám rozobrať kvôli tomu, aby som získal ten klúč? Alebo zanesiem do servisu.
Bubák
Profil
Dano_V:
či teraz nový počítač v záruke mám rozobrať kvôli tomu, aby som získal ten klúč?
Ano, rozebrat, ale pak musíš ten Produkt Key získat z firmware, nejlépe vymlátit kladivem.

Alebo zanesiem do servisu.
Pravděpodobně nemáš doma dostatečně velké kladivo, doporučuji servis, pokud ti nevadí, že jejich přístup bude sofistikovanější. Je možné, že za servis zaplatíš, protože problém jsi způsobil vlastním přičiněním, pravděpodobně jsi přeformátoval nebo odstranil skrytý oddíl sloužící obnově systému.
Dano_V
Profil *
No ja som ich prosil, aby mi ho poskytli. Že by mi odpovedali takto podlo? Veď som za ten program zaplatil, prečo by som nemohol ten klúč poznať? Mám nato právo, alebo nie?


Aj toto iba dokazuje to, čo som už tu písal, že sa neoplatí kupovať predinštalovaný počítač.
Davex
Profil
Dano_V:
Ten Windows totiž nedokáže preformátovať harddisk, iba taký, aký ho nastavil výrobca.
To přece není chyba předinstalovaného operačního systému, ale instalačního/obnovovacího procesu výrobce, ne?

Ludia, keď chcete mať dobrý počítač, nekupujte nidky s predinštalovaným Windowsom.
Pokud chceš dobrý počítač, tak nekupuj ten nejlevnější model od Lenova.

On je obecně problém v tom, že většina použitelných konfigurací notebooků moc nejde koupit bez operačního systému (čti bez Windows).

Veď som za ten program zaplatil, prečo by som nemohol ten klúč poznať?
Klíč je nahraný přímo v hardware a instalátor ho má sám najít, takže ho znát nepotřebuješ. Pokud ho instalátor nenajde, tak bych notebook poslal do servisu.
Dano_V
Profil *
A keď teraz budem potrebovať nový HDD? Ja som skúsil nabootovať windows 8.1 z klúča a pýtalo odo mňa ten Product key. Na novom HDD nebude nainštalovaná do skrytého oddielu inštalačka! Ten klúč bude treba.

A druhá vec je tá, že keby som tento počítač zahodil, ja mám právo ten program použiť na inom počítači, alebo, ho predať, ako nejakú knihu, keď ju človek už nepotrebuje. Keď ale ten klúč nebudem mať, nemôžem to urobiť. Keď som si ten program kúpil, tak je to môj majetok a nie je to majetok Lenovo, ani Mrkvosoftu. A ja mám právo mať a vedieť ten Produkt Key. O tom už rozhodol európsky súd. A toto právo tieto firmy s týmto konaním neuznávajú, preto asi budem musieť byť na nich trošku tvrdší a pripomenúť im, že jeden súd okolo toho už prehrali. A preto nie je riešením, alebo výhovorkou, že ten klúč je už nahraný priamo v hardware a inštalátor ho má nájsť. Ja ho poznať nielenže nemusím, ale je to v mojom záujme, aby som ho poznal. Nezávisle natom, či to inštalátor nájde, alebo nie.
Amunak
Profil
Dano_V:
Měl jsem notebook s předinstalovaným (OEM) Windows 8. Úspěšně jsem před asi půl rokem přešel na Windows 10. Chtěl jsem si ale předělat oddíly, tak jsem zformátoval celý disk se všemi skrytými oddíly (konkrétně - přepsal jsem GPT tabulku), nainstaloval Windows 10 znovu, a úspěšně se to samo aktivovalo.

Pak jsem si do M.2 slotu v notebooku pořídil SSD, systém na toto SSD nainstaloval, a opět se to znovu samo úspěšně aktivovalo. Asi před měsícem mi odešel pevný disk, systé stále v pohodě běžel z SSD, koupil jsem nový HDD, a všechno pořád funguje a je aktivované. Žádný product key jsem nikdy nepotřeboval znát (jen při instalaci jsem vždycky asi třikrát musel přeskočit zadávání).

Domnívám se tedy, že pokud máš novější stroj (a to třeba tenhle notebook má přes tři roky), není se čeho obávat. Minimálně jedna z částí aktivace bude asi zase nějaký certifikát nainstalovaný v UEFI/biosu, takže přežije i velké zásahy do systému jako výměnu disku apod. Další částí bude pravděpodobně nějaké HW ID komponent(y), asi základní desky.

---

Zkrátka - řekl bych, že řešíš hlouposti. Pokud je notebook v záruce a má nějaký skutečný problém, dej ho do servisu. Pokud se ti nějakým záhadným způsobem povedlo zrušit aktivaci a nemáš to v záruce a ani třeba placený servis ti nijak nedokáže pomoci, musels někde udělat velkou chybu, a holt si asi Windows budeš muset zakoupit znovu.

A jen tak mimochodem - licence na OEM Windows je nepřenosná; je vázaná na hardware na kterém byla původně nainstalovaná (obvykle to bude nějaká kombinace deska - disk, a když to nevyměníš všechno naráz, licence by se snad měla přenést). Můžeš tedy dál prodat celý hardware i s licencí na OS, ale nejspíš nemáš právo ty dvě věci oddělit a třeba si nechat systém a HW prodat (nebo naopak).

Pokud se skutečně chceš soudit, pak hodně štěstí u Evropského soudu, ale počítej s tím, že právník tě bude stát tolik, co desítky nebo možná stovky licencí na Windows...
Dano_V
Profil *
Keby to, o čom hovorím bola hlúposť, tak by sa s tým nebol vôbec zaoberal európský súd. Ale sa zaoberal a výsledné rozhodnutie je také, že softvér nie je súčasťou hardvéru, ani nemôže byť. To je okrádanie zákazníkov, aby museli platiť za niečo, čo nie je ich. Veď predsa keď si kúpim vysávač, , to je môj majetok. Môžem si s tým vysávať môj byt, ale aj susedov, môžem ho predať, alebo darovať. Nikto mi nemôže zakázať, alebo nariadiť, čo s tým urobím ani výrobca, ani predajca. Podľa rozhodnutia súdu sú povinní ku kúpenej licencii odovzdať aj licenčný klúč, inak maria súdne rozhodnutie, a to už nie je dlhý proces. Ten program po predaji už nepatrí výrobcovi, ani predajcovi. Keby ten program dávali zadarmo, tak áno, program ostáva majetkom výrobcu a môže mi v prípade, že sa tak rozhodne, zakázať používanie jeho programu. Ako napríklad Linux, alebo Open Ofice. Keď som ale už za neho zaplatil, tak tento nárok stráca.

Amunak:
a holt si asi Windows budeš muset zakoupit znovu.

Veď práve o to ide, že čo som si už raz kúpil, nemôže odo mňa požadovať znovu. Ten klúč musia vydať nie len mne, ale všetkým, ktorí si takýto počítač kúpili. Ten program má byť samostatný, používateľný na hociktorom počítači a v prípade potreby to má byť aj predajný samostatne.
Bubák
Profil
Nekupuješ program, ale jen licenci pro užívání programu. Hodně štěstí.
juriad
Profil
Ten soudní spor, pokud vím, byl o tom, že máš právo si pořídit počítač bez software. A ano, prodejci to řeší tak, že vrací peníze za Windows, pokud o ně nemá zákazník zájem. Ty ale ten OS chceš používat.

Koupil jsi si počítač a OEM licenci OS Windows. V podmínkách této licence je, že smí být nainstalována jen na jedno zařízení. Produktový klíč je jen mechanismus, kterým výrobce řeší zajištění platnosti licence. Tuto licenci také můžeš zakoupit jen s počítačem, nikoli samostatně, proto dává smysl, aby byl klíč ve firmware základní desky.

I kdybys ten produktový klíč nějakým způsobem získal, nesmíš jej použít s žádným jiným zařízením, i kdybys prokázal, že ten původní počítač jsi zničil. Podle tvé logiky bys dokonce mohl nainstalovat Windows na všechny počítače se stejným produktovým klíčem, vždyť ti přece patří a je jen na tobě, do kolika instalátorů ho naťukáš.
Fisir
Profil
Reaguji na Dana_V:
výsledné rozhodnutie je také, že softvér nie je súčasťou hardvéru, ani nemôže byť […] Nikto mi nemôže zakázať, alebo nariadiť, čo s tým urobím ani výrobca, ani predajca. Podľa rozhodnutia súdu sú povinní ku kúpenej licencii odovzdať aj licenčný klúč, inak maria súdne rozhodnutie, a to už nie je dlhý proces. Ten program po predaji už nepatrí výrobcovi, ani predajcovi. Keby ten program dávali zadarmo, tak áno, program ostáva majetkom výrobcu a môže mi v prípade, že sa tak rozhodne, zakázať používanie jeho programu. Ako napríklad Linux, alebo Open Ofice. Keď som ale už za neho zaplatil, tak tento nárok stráca. […] Ten program má byť samostatný, používateľný na hociktorom počítači a v prípade potreby to má byť aj predajný samostatne.
To je dost pokřivená představa. Pokud vím (a možná nevím, takže mě případně můžeš odkázat na inkriminované rozhodnutí soudu), výsledkem soudu je, že autoři softwaru nemají nárok bránit jeho přeprodávání.

Jenže ty sis nekoupil program Windows, ty sis koupil licenci k užívání Windows. A ta licence (ve tvém případě OEM) říká, že tě opravňuje k používání Windows jen na tom tvém konkrétním počítači. Můžeš tedy počítač prodat někomu dalšímu a licence zůstane zachována. Ale nelze OEM Windows oddělit od samotného počítače a prodat je samostatně. Tím by se licenční smlouva mezi tebou a Microsoftem (kterou jsi, prosím, odsouhlasil) porušila. Nelze ti tedy poskytnout jakýsi Product Key, jelikož tím licenčním klíčem je sám tvůj počítač. Ten odemyká dvířka k aktivaci Windows. Jestliže je chceš odemykat textem, který můžeš zadat na jakémkoliv počítači, musíš si koupit krabicovou verzi Windows, která má zase jiné licenční podmínky.
Dano_V
Profil *
Musím sa priznať, že som urobil chybu, keď som tvrdil, že ten Windows nedokáže preformátovať HDD. Chyba bola tam, že som to nevedel pustiť. Zaniesol som to do servisu, tam mi to ukázali, ako sa to má, tak teraz je to už v poriadku. Ale som sa prekvapil príjemne, keď som doniesol domov, tak som zistil, že tam mám všetky svoje súbory, ktoré neboli v oddiely "C". Tam som mal iba systémové, lebo som pred tým HDD predelil tak, že "C" je 60 GB na systém, potom je "D" a "F". Tie boli neporušené. Teda ma nemusí nikto strašiť, že pri preformátovaní prídem o všetky svoje súbory.


Apropo, licenčný kľúč.

Reagujem na Bubák:

Ano, rozebrat, ale pak musíš ten Produkt Key získat z firmware, nejlépe vymlátit kladivem.

a aj na Fisir:

Jenže ty sis nekoupil program Windows, ty sis koupil licenci k užívání Windows. A ta licence (ve tvém případě OEM) říká, že tě opravňuje k používání Windows jen na tom tvém konkrétním počítači. Můžeš tedy počítač prodat někomu dalšímu a licence zůstane zachována. Ale nelze OEM Windows oddělit od samotného počítače a prodat je samostatně. Tím by se licenční smlouva mezi tebou a Microsoftem (kterou jsi, prosím, odsouhlasil) porušila. Nelze ti tedy poskytnout jakýsi Product Key, jelikož tím licenčním klíčem je sám tvůj počítač. Ten odemyká dvířka k aktivaci Windows. Jestliže je chceš odemykat textem, který můžeš zadat na jakémkoliv počítači, musíš si koupit krabicovou verzi Windows, která má zase jiné licenční podmínky.

Tá licenčná zmluva platí iba do tej miery, pokiaľ nie je v rozpore so zákonmi. A tá časť, ktorá tvrdí, že sa to nemôže používať v inom počítači, je v rozpore so zákonmi.

Týmito radami "povzbudený" som napísal niekoľko listov firme Lenovo, aby mi ten kľúč poskytli, nakoľko som za neho zaplatil. V poslednom liste som im pripomenul ten súd, ktorý už raz prehrali, a som im napísal, aby ma nenútili sa o pomoc obrátiť na súd. Napísal som im, že ten kľúč sú povinný vydať nie iba mne, ale všetkým tým, ktorým takýto predinštalovaný počítač predali.

Asi tri dni mlčali, a potom som dostal list, ktorého obsah sem prekopírujem, aby ste si aj Vy, neveriaci Tomášovia mohli pomôcť, aby ste si aj vy mohli získať ten kľúč, na ktorý máte právo. Podmienka je iba to, že súčasne Windows s tým kľúčom môže bežať iba na jednom počítači, nezávisle od toho, na ktorom. Ja ten kľúč už mám.

Teraz ešte jedna reakcia na Davex:

On je obecně problém v tom, že většina použitelných konfigurací notebooků moc nejde koupit bez operačního systému (čti bez Windows).

Samozrejme, keď každý mlčí a radšej zaplatí aj niekoľko krát za ten istý program. Keby systém zo zničeného, alebo vyradeného počítača používali ďalej, tak by aj výrobcovia museli vyrábať viac počítačov bez OS.

A teraz ten list:

„Dobrý den,
zasilam navod k ziskani aktivacnicho klice:
stahnete program: github.com/christian-korneck/get_win8key/blob/master/get_win8key.exe?raw=true

kliknete na menu start, ve vychledavaci napiste "powershell" v programu napiste: & "C:\win8key\get_win8key.exe"
objevi se aktivacni klic."


Musím poznamenať, že tá adresa v počítači musí byť presná, aj medzery pri písaní odkazu, inak vyhadzuje iba chybové hlásenia.


Prajem vám veľa radosti s vašimi predinštalovanými počítačmi!
Keeehi
Profil
Dano_V:
Tá licenčná zmluva platí iba do tej miery, pokiaľ nie je v rozpore so zákonmi.
Žádná smlouva ti nemůže upřít zákonem daná práva.

A tá časť, ktorá tvrdí, že sa to nemôže používať v inom počítači, je v rozpore so zákonmi.
Napiš prosím přesně jaký zákon a jaký paragraf se toho týká.
_es
Profil
Keeehi:
Napiš prosím přesně jaký zákon a jaký paragraf se toho týká.
Čo si tak o tom sám niečo vyhľadať? Dano_V asi nie je právnik, tak ti k tomu asi nedá právnicky výklad. Napríklad článok s odkazmi na ďalšie články: www.vyhodny-software.cz/pro-media/rozhodnuti-esd/
Keeehi
Profil
_es:
Výborně, takže Dáno_V "vyhrožuje" Lenovu soudem a podle tebe neví, na základě porušení jaké části zákona by se chtěl soudit?
_es
Profil
Keeehi:
Takže nemôžem nikomu „hroziť súdom“ len na základe neúplnej vedomosti o právnej podstate veci? To musím poznať najprv všetky príslušné paragrafy, aby som trebárs mohol niekoho požiadať o niečo, čo by mi mal/mohol dať?
To si z toho odkazovaného článku nedokážeš „vyextrahovať“ identifikátor príslušného rozhodnutia ESD a toho, na základe čoho rozhodol?
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0