Autor Zpráva
tomasssss
Profil *
Ahoj,

zajímal by mě názor zdejších fundovaných odborníků.

Kolik by mohl stát vývoj webu podobného tomuto http://www.soccerway.com

Odhadem 100 tisíc, 0.5M, 1M+ atd.

Děkuji.

Tomáš M.
Rfilip
Profil
můj odhad je tak 100 tisíc
Kcko
Profil
Rfilip:
Z laciného kraje. Proklikejte si ten web pořádně, přimyslete si k tomu backend a jsme tak o jednu cifru výše.
panther
Profil
tomasssss:
nema cenu diskutovat tu nad cenou neceho hotoveho. Pokud chces neco podobneho vytvorit, zadej si poptavku. Uvidis, ze se ti ozvou jak lide s nabidkou v radu par desitek tisic Kc, tak lide a firmy se rady vyssich statisicu. Uvidis jiste i nabidky se sesti nulami.

A pak zalezi na tobe, jake reseni si vyberes, jestli nejlepsi cenu, nebo priplatis a pujdes tak po kvalite.
Ugo
Profil
panther:
nebo priplatis a pujdes tak po kvalite
spíš bych řekl "jestli jen nejlepší cenu a nebo půjdeš i po kvalitě" ono to s cenou vlastně vůbec nesouvisí, viděl jsem takové smlouvy za nekvalitní práci, nad kterými by se zvrátilo nejedno oko vsloup

tomasssss:
to opravdu těžko odhadnout, to by člověk musel hodně proklikat a nejlíp mít i přístup do administrace, lepší je zadat co chceš ty a web k tomu dát jako inspiraci. Já třeba z toho webu vůbec netuším co to vlastně dělá, jaký je zdroj dat, zda tam nejsou zahrabány tuny funkcí atp. každopádně to co vidím tak Rfilipův odhad, bych vynásobil tak 1.5 - 2x. Ještě si to zkus jinak, ber hodinu práce jako 250Kč (což je dost drahá hodina takže tam bude rezerva pro ty levné, ale taky velká pro ty drahé) a zkus odhadnout kolik hodin se na tom stráví - minimálně je třeba grafik a programátor, u grafika hádám 2dny -> 16hod a u programátora 2 měsíce -> 330 hod, to je asi 90tis a to jsou spíš náklady než cena :) (no ekonom ze mě nikdy nebude naštěstí) ze zkušenosti co mám vím, že marže pro vedoucí oproti zaměstnancům co to tvoří je tak 400% a ejhle blížim se milionu ..... a přitom byys určitě sehnal i člověka co to udělá zadarmo
panther
Profil
Ugo:
viděl jsem takové smlouvy za nekvalitní práci, nad kterými by se zvrátilo nejedno oko vsloup
samozrejme. Odfiltrovat nejlevnejsi nabidky, nejdrazsi nabidky a ze strednich nabidek vybirat dle referenci. Cena neni kvalita, ale nejnizsi cena bude temer jiste nekvalitne provedena prace (bavime-li se o 100 tisicich apod.)

ber hodinu práce jako 250Kč (což je dost drahá hodina takže tam bude rezerva pro ty levné, ale taky velká pro ty drahé)
skutecne ti to prijde hodne? Vezmi si hodinovou sazbu, jakou ma kvalitni programator, tu vynasob dvema a dostanes cenu, kterou si uctuje firma za hodinu prace. (dvojnasobek muze a nemusi platit vzdy a vsude, lisi se per firma). Ale i ty jsi z hodne levneho kraje.

u grafika hádám 2dny
opravdu? Mozna tak na to, aby si sepsal veskere typove sablony, ktere bude muset nakreslit.
Joker
Profil
Ugo:
ono to s cenou vlastně vůbec nesouvisí, viděl jsem takové smlouvy za nekvalitní práci, nad kterými by se zvrátilo nejedno oko vsloup
Přesně tak, spousta ukázek na tohle téma se dá najít ve veřejné správě, a to i když se vynechají projekty, které jsou tunel už od začátku (neboli kde je cena přestřelená záměrně).

panther:
Cena neni kvalita, ale nejnizsi cena bude temer jiste nekvalitne provedena prace (bavime-li se o 100 tisicich apod.)
Taky jak kdy, třeba pokud ty nabídky budou 100% nějaké částky, 105%, 98% a 90%, neznamená to, že ta nejlevnější bude nekvalitní.
Možná bych spíš řekl to, co platí prakticky u všeho: Pokud mi někdo něco nabízí výrazně levněji než konkurence, je velmi na místě si zjistit, proč je o tolik levnější.

Ohledně ceny programátora, ono to dost záleží jestli to je z pohledu toho programátora nebo toho zadavatele. A případně na jakou smlouvu lze toho programátora zaměstnat, aby se zmenšil ten rozdíl.
Třeba když to bude normálně firma a programátor zaměstnanec, tak ten má nějakou čistou mzdu, ještě skoro jednou tolik za něj musí ta firma zaplatit státu na odvodech (pokud třeba programátor dostane 30 000, dalších 24 000 jsou odvody státu), no a z něčeho se taky musejí zaplatit ti ostatní zaměstnanci, takže to bude určitě víc než dvojnásobek toho, co dostane programátor.
panther
Profil
Joker:
třeba pokud ty nabídky budou 100% nějaké částky, 105%, 98% a 90%, neznamená to, že ta nejlevnější bude nekvalitní.
tak to nebylo myšleno - bylo to myšleno u této konkrétní zakázky, kde se budeme pohybovat ve vyšších až vysokých statisících, že bude podežrelá nabídka za 100.000Kč, která tu také padla.

ad poměrná část programátorova platu:
Pokud to bude na DPP (nebo DPČ), neměly by být odvody takové (to neznamená, že si nebude chtít zprostředkovatelská společnost „napakovat“). Pokud to bude klasický zaměstnanecký poměr, jsou odvody dost vysoké. A i těch 30.000Kč čistého je, alespoň na poměry v Praze, spíše dolní hranice.

Myslím si ale, že téma bylo zodpovězeno (= že cena takhle vykalkulovat nelze), nevím, jakou přesnější/jinou/další odpověď by si tazatel přál.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0