Autor Zpráva
Internetto
Profil *
Ahoj všetci,

1/ je technicky možné aby sa slovenská alebo česká firma registrovala pre služby Adwords / Adsense v americkom GOOGLE namiesto v írskom GOOGLE? Ako to spraviť aby sa firma nedostala pod írsky Google?

2/ je to teda vhodné východisko pre neplatcu DPH ako sa dostať legálne k službám Adwords / Adsense a pritom sa nemusel stať platcom DPH?

Google Inc.
1600 Amphitheatre Parkway
Mountain View, CA
United States

Daňové identifikační číslo je EU372000041

Ďakujem za odpovede, želám pekný deň.
ludekbrno
Profil *
Internetto:
Podle mě to vůbec možné není. Sídlo poskytovatele se přidruží podle lokality odběratele/poskytovatele služby. Sám jsem se kvůli možnosti využít reklamu Adwords musel plátcem stát. Na druhou stranu, v mém oboru je to konkurenční výhoda, protože část zákazníků je z firemní sféry a ti to vyžadují. A přání využít adwords mě k tomu "nakopnulo". Koupil jsem dobrý a srozumitelný účetní program a ten mi celou agendu s DPH udělá sám na pár kliknutí. Nevýhodou je samozřejmě nutnost odevzdat ihned 20% z marže jako DPH, o to se zase snižuje základ na roční daňové přiznání, takže celková ztráta není tragická a papírování není problém, takže není třeba se toho bát.
Internetto
Profil *
ludekbrno: Vďaka za jasnú odpoveď. Môžem sa ešte spýtať aký účtovnícky program používaš? Dík.
ludekbrno
Profil *
Já jsem si oblíbil Profit, zaplatil jsem si i licenci (není drahá), ale obávám se, že jsou v něm nastaveny operace dle českých daňových zákonů a na Slovensku to použitelné nebude.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0