Autor Zpráva
Juandev
Profil
Existují nějaké externí zdroje (baterie) pro notebook, nebo je lepší si koupit náhradní Li-ion baterii?
Someone
Profil
Nehledáš něco takového?
jenikkozak
Profil
Someone:
Nehledáš něco takového?
Jestli je to notebook, který se napájí pomocí USB. :)

Juandev:
Zkus se s dotazy, které nesouvisí s tvorbou webů, obracet na specializovaná fóra nebo vyhledávače. Třeba dostaneš lepší odpověď.
Juandev
Profil
Someone:
Nehledáš něco takového?
Externí baterie? Dyť to vypadá jak normální baterie.

Já jsem teď objevil, že se ve VB prodávají 7200 mAh baterie pro AA 5610z za 1300 Kč a ve státech 5200 mAh baterie za 600 Kč. Takže těžko vybírat. U té z USA hrozí podle mě s takovouto cenou clo.

Nicméně jsem měl za to, že existují nějaké vícekapacitní externí zdroje. Když zadám do vyhledávání "externí baterie" tak mi vyjede seznam věcí, které vypadají jako normální baterie.
Mike8748
Profil
Juandev
tak si v těch "státech" najdi baterii která bude o trošku levnější, aby si se dostal pod limit 22 euro, a clo nemusíš řešit. navíc pochybuju že ta baterie bude ze států, spíš bude z číny/hongkongu

pokud opravdu chceš externí zdroj pro notebook, tak třeba http://www.sunnysoft.cz/zbozi/102PPW-022/zalozni-zdroj-a-nabijecka-powergorilla-21000mah-pro-notebooky-netbooky-mt-pda-gps-mp3.html
Juandev
Profil
Mike8748:
http://www.sunnysoft.cz/zbozi/102PPW-022/zalozni-zdroj-a-nabijecka-powergorilla-21000mah-pro-notebooky-netbooky-mt-pda-gps-mp3.html
Jo, to bude asi to co hledám. Díky!
ludekbrno
Profil *
Juandev:
Hlavně nevěř tomu, když někdo tvrdí, že jím prodávaná baterie má kapacitu třeba 7200mAh, když při tom originální baterie měla jen 5200mAh. Žádný výrobce nemá technologii, jak do stejného objemu nacpat větší kapacitu (maximálně +/-10%). Vyšší kapacitu jedině ve větším objemu. To je jen takové varování, protože na eBay a podobných serverech se běžně prodávají akumulátory s falešným označením kapacity, není problém koupit třeba tužkové akumulátory s uvedenou kapacitou 4000mAh, přitom technologický strop je někde kolem 2800mAh. Takže pozor na to :)
Alphard
Profil
Po dvou dnech vytažené vlákno mimo téma. Až zase vychladne, hodlám zamčít a vrát do Nezařazených.
Joker
Profil
Alphard, ludekbrno:
Navíc ten komentář nemá pravdu, protože nikde není řečeno, že ta baterie s vyšší kapacitou má stejné rozměry jako ta s nižší.
Hodně notebooků mívá i originální baterie s nižší a vyšší kapacitou (např. 6-článkové a 9-článkové), přičemž ta s vyšší kapacitou je samozřejmě o něco větší.

A krom toho technika se vyvíjí, třeba můj mobil před 10 lety měl baterii 900mAh, současný má baterii na stejné technologii (Li-ion), ale výrazně menší a s kapacitou 1500mAh (Byť na jedno nabití oba vydrží zhruba 14 dní, akorát tehdy to nikoho nepřekvapilo, dnes ano).
ludekbrno
Profil *
Joker:
Samozřejmě, že během 10-ti let se technologie postupně trochu vylepší, ale pokud je to zařízení současné generace, tak ten posun je minimální, v rozmezí 10, maximálně 20%. Samozřejmě ale mluvím o identických rozměrech. Pokud je náhradní baterie větší, tak to je něco jiného. Svým příspěvkem jsem jen chtěl upozornit na nešvar na eBay, Aukro a pod., kde se prodávají baterie neidentifikovatelných značek a původu, kde je ve velké míře rozšířeno uvádění přehnané a nepravdivé kapacity akumulátorů. Týká se to baterií do mobilů, pak tužkových Ni-MH a i když jsem to nezjišťoval, tak očekávám, že podobné podvody se dějí i s bateriemi do notebooků (není důvod, proč by to nedělali).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0