Autor Zpráva
mickHouse
Profil *
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s jednou věcí.
Stránku mám složenou z několika částí, využívám jQuery, PHP, MySQL, ... Občas nastane situace, že se mi některé části stránky nenačtou, například mám záložkové menu - jedna či dvě záložky najedou ztratí text a místo textu je bílý obdélník, jindy zas vše proběhne bez problémů.
Totéž například u jednoho divu, ve kterém je zobrazen kus barevného rámečku - většinou se načte správně, někdy se nezobrazí vůbec, zůstane bílý flek (rozměry jsou zachovány, ale nenačte se).
Situace se občas vyřeší tím, že nad těmi "špatnými místy" přejedu myší popřípadě roluji stránku. Prosím poraďte, proč se toto děje a jak mám tomu zabránit. Používám externí CSS přes soubor, tak jestli je problém s jeho načítáním či co.. fakt nevím...
Chamurappi
Profil
Reaguji na mickaHouse:
Vyskytuje se problém ve všech prohlížečích? Asi by se hodil odkaz na živou ukázku.
peta
Profil
mickHouse:
Popisujes problem s floatem v IE, ze? Prejedes mysi, je tam text, oznacis mysi, je tam text. Zarolujes se strankou, je tam text. Co s tim?
1. Zrus vsechny float
2. Bod 1 se ti nelibi? Ohranic elementy s floatem do elementu display:inline-block.
3. Nelibi? Tak pouzij tabulkovy layout.
4. Jestli chces, muzes zkusit hledat googlem "float bug explorer" a mrknout na ruzna fora a ruzna reseni.
Osobne mam radeji position nez float.
shaggy
Profil
peta:
Osobne mam radeji position nez float.
Aj zoofil má radšej zvieratá, ale nebude nám podsúvať svoje zvrhlé názory (preto by si to nemusel robiť ani ty) ;-)
Tvoje rady sú až na posledný bod zlé. Prečo by mal rušiť float, keď ho potrebuje? Prečo by mal používať tabuľkový layout, alebo sa trápiť s inline-block zobrazením? To si mu rovno mohol poradiť, nech tú stránku urobí ako jeden dlhý a nečlenený blok textu.

Problémov môže byť niekoľko (napr. javascript) a hádaním strávime viac času, ako keby nám mickHouse poskytol odkaz na web.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0