Autor Zpráva
Senky
Profil
Zdravím,
snažím sa vymyslieť, ako najefektívnejšie by sa dal vytvoriť .gitignore súbor, ktorý bude skutočne dlhý...
Skúsim najprv popísať aktuálny stav:
mám veľký phpBB MOD - obsahuje množstvo súborov v mnohých adresároch. Daný MOD by som však rád upravoval už v priamej inštalácii phpBB tak, aby som všetky zmeny mohol okamžite otestovať, a zároveň ľahko commitnúť. Preto chcem môj MOD zahrnúť v lokálnej inštalácii phpBB a vytvoriť .gitignore, ktorý by v podstate ignoroval všetky súbory phpBB, a tie, ktoré som tam pridal ja, by do commitov zahŕňal. Vyzerá to ako klasický proces, avšak treba si uvedomiť, že aj phpBB sa aktualizuje, a postupne sa do neho pridávajú nové súbory.

Chcel som sa preto opýtať, ako myslíte, že bude najjednoduchšie vytvárať .gitignore. Mohol by byť najvhodnejší spôsob vytvoriť skript, ktorý prejde čisté phpBB, zapíše všetky phpBB súbory, a vloží ich do .gitignore? Je to ale vyše 1000 súborov. Nebude to spomaľovať git, keď bude hľadať zmeny v súboroch?
Takto by každopádne bolo možné ľahko do MODu pridávať nové súbory, ktoré by sa automaticky zahrnuli do commitov.

Toľko moje úvahy, myslíte, že to generovanie by bolo najrozumnejší spôsob?
Tori
Profil
Senky:
Šla bych na to z opačného konce, tj. whitelist. Nechat ignorovat vše v adresáři s phpBB a pak výslovně povolit adresáře/soubory MODu (vykřičník před cestou k souboru). Akorát pokud přidáte nový soubor, tak ho musíte zase dopsat do .gitignore.
Jan Tvrdík
Profil
Senky:
Osobně bych si naklonoval repozitář phpBB a soubory modu pak commitoval normálně do něj. Pří aktualizaci phpBB akorát fetchneš novou verzi a mergneš ji se svými změnami.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0