Autor Zpráva
Magnus123
Profil
Ahoj.

Jaké pozadí v editoru používáte vy? Bílé nebo černé? Já používám černé.
marsme
Profil
Nechápu důvod proč se na to vůbec ptát ale ok. Používám bílé. Černé nebo obecně tmavé zbytečně tahá oči. Nicméně je to věc zvyku a každý určitě používá to co mu nejvíc vyhovuje.
Str4wberry
Profil
Dlouhá léta jsem byl zvyklý na bílé. Potom jsem začal používat editor s výchozím černým pozadím, nejprve si jej přepnul na bílé, ale potom jsem dal šanci černé, takže teď mi je pozadí tak nějak ukradené.
Sir Tom
Profil
Magnus123:
Také ahoj, v editoru používám bílé pozadí, v terminálu černé. Je to ale fuk... Důležitější je podle mě zvýrazňování syntaxe.
Rellik
Profil
A jaký má vliv barva pozadí editoru na kvalitu vytvořeného projektu?? Myslím, že žádnou. Jen někteří používají nestandardní barvy a myslí si že to tak víc cool - aspoň teda pro ně, nikdo jiný neví, že určitou stránku kódovali v programu, který měl určité pozadí...
Jinak osobně si myslím, že bílé pozadí dělá kód víc přehlednější, než černé, protože černé pozadí víc namáhá oči a tak se v textu na černém pozadí hůř orientuje i když je zvýrazněná syntaxe...

Takže dělat průzkum kdo jaké používá pozadí je celkem zbytečné... Normální kodér, který chce něco dobře nakódovat, tak se nezajímá o pozadí editoru, ale o kvalitu svých kódů... ;)
Nox
Profil
Magnus123:
Tohle je zrovna záležitost, kdy i kdyby 99% lidí řeklo jedno nebo druhé, tak je to pro tebe jedno, relevantní pro tebe je akorát to, na co tobě osobně se líp dívá.

Leda bys vyvíjel editor a přemýšlel, které barevné schéma dát jako výchozí ... ale to z tvé otázky moc nevyplývá.
Magnus123
Profil
Děkuji za reakce.
Je mi jasné, že kód nějaká barva v editoru opravdu nezlepší. :-) Spíš mě jen zajímalo, kdo co používá, pro mě je třeba kód na černém pozadí přehlednější. Ale pravdou je, že jak psal Sir Tom, je důležitější zvýraznění samotné syntaxe.
Taurus
Profil
Jen stojí za zmínku dodat, že v noci je při slabším světle lepší pro oči černé pozadí a přes den bílé...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0