Autor Zpráva
programmer
Profil *
Dobrý den,

jsem vysokoškolák v oboru software engieneering (2. ročník, bakalář) na škole s dobrým jménem, s mnohaletou praxí programování v PHP. Znám MVC, návrhové vzory, ORM, atd. Programuji ve frameworku (ne Nette) a na jiný se adaptovat problém nemám.

"Umím" programovat v Jave (SE, s trochou dozoru zvládnu i EE). Dokážu pracovat se SVN a GIT. Mám základní zkušenosti v používání enterprise architect a dovedu navrhnout "slušnou" databázi (z toho co jsem v praxi zažil věřím, že je to dobrý skill).

Mám všeobecný přehled (tj. rychle se zorientuji v ostatních jazycích, mám zkušenosti s Python, C, C#, Delphi - tj. kdyby někdo něco akutně potřeboval, prostě není problém). Mám CCNA1 a přehled v síťových technologiích. Mám základní zkušenosti v práci s linuxem (nic mě však nikdy do velké praxe nenutilo). Umím pracovat s WebService.

Samozřejmě mám základní znalosti CSS, HTML, JavaScript (+jQuery).

Jaká je moje cena? Jak by jste byli ochotní mě platit? Mám rád náročné úlohy a ve firmě, ve které pracuji nyní (externě z domova) jsem ten, kdo řeší nejnáročnější úlohy, které nikdo jiný nezvládne. Mám pocit, že moje kvality značně převyšují kvality ostatních a nejsou schopni mě zaplatit. To by mi tolik nevadilo, ale jejich postupy jsou naprosto předpotopní a kód kteří oni tvoří je naprosto příšerný. Často mi to neuvěřitelným způsobem přidělává práci. Nepoužívá se repositář a často někdo někde něco přemaže. Šéf je nedůsledný a zadání z něj musím dolovat. Nepamatuji si kdy jsem dostal zakázku s rozumným deadline (ale chápu, že v praxi to je běžné). Platí mě více než 10Kč pod 100Kč/hodinu. Se svými schopnostmi mám pocit, že kdybych po Praze (tam studuji) dělal servic PC, vydělám si více. A já peníze potřebuji na studium.

Děkuji Vám všem za odpovědi na tento dlouhý příspěvek a doufám, že pomůže i ostatním obětem podivných zaměstnavetalů. Případně, že mi vynadáte a budu rád za toho, jakého mám :).

Programmer
Someone
Profil
programmer:
< 100Kč/hodinu je dle mého názoru přehnaně málo. Jsem studentem střední školy (gymnázia) a v současné době dělám pro firmu X, kde pobírám přes 130Kč/hodinu. Dokážu si představit v jaké si situaci se asi nacházíš. Peníze potřebuješ na studium tudíž se asi obáváš toho, že žádost o zvýšení platu může vyústít v ukončení spolupráce. Asi bych se porozhlédl po lépe placené práci a do té doby bych si radši ponechal jistotu těch +- 100Kč/hodinu, je to pouze můj názor.
Rellik
Profil
No asi bych to, taky nějak řešil. Třeba tím, že bych si sám hledal zákazníky a dělal jim weby přímo. Pro tento účel bych si vytvořil nějaký funkční základ, který by se jen částečně pak upravil pro koncového uživatele. Tak bys třeba vytvořil "jen" grafiku a tím bys vydělal třeba 1000- za 2-3 hodiny (nepočítám tvoření toho základu). Mimo to bych zatím byl u té firmy a zároveň si hledal jinou. Taky není špatné dělat nějaké firmě admina stránek. Není za to třeba nic moc, ale máš třeba měsíční plat, který dostaneš i když ten měsíc nic neděláš... ;)
programmer
Profil *
Děkuji vám za rady :). Budu s tím tedy něco dělat a snad si přilepším.

Rellik:
děkuji za dobrý nápad!
mimochodec
Profil
programmer:
Cena tvé práce je taková, na jakou jsi ty a protistrana ochoten přistoupit. Můj názor je, že máš na to, abys vydělal víc, ale jak říkám, je to věc dohody. Jestli jsi dobrý programátor a špatný vyjednavač, není to chyba nikoho jiného, než tvoje.

Rellik:
No asi bych to, taky nějak řešil. Třeba tím, že bych si sám hledal zákazníky a dělal jim weby přímo.

Pokud programmerův zaměstnavatel není padlý na hlavu, ve smlouvě má konkurenční doložku. A pokud náhodou ne, nejsem si úplně jist, jestli něco na to téma nevyplývá už nějak automaticky z pracovního práva.
programmer
Profil *
mimochodec:
Nevím co si mohu dovolit .. nevím, zdali by mě někdo zaplatil více a chtěl mě. Myslím, že na to mám, ale nemám to ověřené. Jinak to mám na dohodu o prac. činnosti na 100 hodin, které už byly několikrát překročeny. To se mi také nelíbí.
mimochodec
Profil
programmer:
nevím, zdali by mě někdo zaplatil více

Odpověď je dle mého ano. Když ten první příspěvek lehce upravíš a pošleš mailem do pár firem, uděláš si konkrétnější představu o cenách.
VitekJezek
Profil
programmer:
Pokud mas zajem o zmenu zamestnavatele, tak se mi ozvi a treba spolu neco vymyslime ; )
Joker
Profil
mimochodec:
Pokud programmerův zaměstnavatel není padlý na hlavu, ve smlouvě má konkurenční doložku. A pokud náhodou ne, nejsem si úplně jist, jestli něco na to téma nevyplývá už nějak automaticky z pracovního práva.
Dát studentovi na částečný úvazek (jestli jsem to správně pochopil) do smlouvy konkurenční doložku mi přijde docela brutální. Maximálně jsem viděl zákaz vynášet z firmy informace a know-how.
Jinak v zákoníku práce je něco jako že zaměstnanec musí hájit zájmy zaměstnavatele a nesmí dělat činnost, kterou by svému zaměstnavateli přímo konkuroval.
Ale jednak pokud dělám třeba web jedné firmě a ve volném čase web jiné firmě, není to přímé konkurování, a jednak si nejsem jistý, co všechno ze zákoníku práce se vztahuje i na DPP/DPČ.
Nox
Profil
programmer:
Ještě další možnost je zkusit zlepšit situaci ve firmě, resp. i svoji situaci. Nevim jak je to reálné, jen podotýkám.

Rellik
500,- za hodinu? To mi přijde dost sebevědomá taxa :)
Rellik
Profil
Nox:
I to se podaří... Měl sem i víc... ;) Chce to ale na to být připravený...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0