Autor Zpráva
krab
Profil *
Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, jestli náhodou někdo nevíte o službě, která by mi "tajně" zjistila, odkud je někdo připojen, když bych mu poslal odkaz třeba? Vím o službách, které mi napíší, odkud jsem připojen, ale to není ono. Jde mi o službu, na kterou dotyčného přivedu přes odkaz, ta zaznamená polohu podle IP, tu např. pošle mě a sám dotyčný ani nic nepozná, protože je ihned přesměrován na požadovaný odkaz.

Je to z toho asi blbě pochopitelné, tak to uvedu na příkladu.

Otevřu nějakou stránku, která to zjišťuje a vložím tam odkaz, který chci. Ta mi například vygeneruje speciální odkaz. Tento odkaz pošlu dané osobě. Ta když na něj klikne, otevře si je normální odkaz, který jsem chtěl. Ve skutečnosti tam ale byla přesměrována právě z té stránky, ze které já pak zjistím, odkud je dotyčný připojen.
Snad je to pochopitelné :).
Díky za případné rady :).
Str4wberry
Relativně přesné místo lze zjistit pomocí geolokace, tu ale musí uživatel potvrdit. Další možnost je IP adresa, ale z té pomocí zdarma dostupných služeb získáte relativně přesně akorát stát, při použití placených maximálně krajské město.

Hotová služba by mohl být nějaký zkracovač URL, co loguje IP adresy.
krab
Profil *
No moji polohu mi ukazuje třeba http://www.polohaip.cz/iplocation/ a ukazuje mi i město a to jsme malé město (7500 obyv.), takže něco takového by stačilo. Koukám, že tam lze zadat IP adresu, tak by šlo možná použít ten zkracovač a pak danou IP vložit dany.
Mohu poprosit o nějaký takový zkracovač?

omlouvám se za double post, odkaz měl být www.polohaip.cz/, bohužel si teď nevzpomenu jak jsem zde zaregistrován a tak píši pod anonymem :)
Str4wberry
A mně to ukazuje nějakou vesničku cca 200 km od skutečného místa, kde jsem. :–)

Konkrétní zkracovač neznám, jen mě napadlo, že by mohl existovat (zkusil bych hledat anglicky na Google). Pokud neexistuje, šlo by jednoduše napsat vlastní, případně využít nějakou webovou službu pro monitorování návštěvníků a nebo využít toho, že webový server většinou loguje všechny přístupy a vytvořit si jen tu stránku s přesměrováním.
Rellik
krab:
třeba http://www.polohaip.cz/iplocation/ a ukazuje mi i město a to jsme malé město (7500 obyv.)
Tak jsem to zkusil a mě to ukazuje obec, která je vzdálená asi 100Km a to jsme taky obec s cca 6000 obyvateli... Prostě IP adresa už nějaký ten pátek nemá moc význam...
Ale například toto: http://whatismyipaddress.com/ se seklo "jen" asi o 30km...
krab
Profil *
aha :) já to zkoušel asi na 3 místech a vždy v pohodě :) tak já mohu zkusit, co to ukáže když dotyčná osoba bude na jednom místě a pak mi jde v podstatě o to, zjistit, jestli je na tom stejném místě, nebo jinde (kde jinde je už je spíše taková drobnost - která by byla fajn)

No vlastní hosting jsem už nějaký ten pátek zpět zrušil, nebyl na to čas a pro 150 návštěv denně se ani nevyplatil, takže teď není možnost, kam stránku na přesměrování hodit, abych potom mohl kouknout do logu o připojení se tam.
Zkusím něco na netu pohledat, ale když by někdo o něčem věděl, co dokáže přesměrovat a jde z toho vydolovat IP adresa, budu rád :).
candiess
No ono ta IP uz mema vyznam, jak zminil Rellik a to take z duvodu, že se da velice lehce podcrhnout. např ja sem tam použivam proxy na určité weby..
krab
Profil *
tak to samozřejmě ano, ale tady jde o člověka, který s PC není moc velký kamarád a tak použití proxy, anomyzérů atd nepřipadá v úvahu u něj :)
Odkazy posílám úplně normálně, takže když nějaký pošlu a bude přesměrován, ani si toho nevšimne.
Jak jsem psal, určení přesné polohy by nebylo nutné, spíš bonus. V podstatě mi stačí to zobrazení IP. Abych mohl porovnat, jestli je dotyčný připojen ze stejného nebo jiného místa. Například.:
vím, že je doma - napíši si IP, kteoru mi to zobrazí
poté chci zjistit, jestli je doma nebo jinde, napíši si IP - jsou stejné = je doma, nejsou stejné = není doma
Rfilip
krab:
Jak jsem psal, určení přesné polohy by nebylo nutné, spíš bonus. V podstatě mi stačí to zobrazení IP. Abych mohl porovnat, jestli je dotyčný připojen ze stejného nebo jiného místa. Například.:
vím, že je doma - napíši si IP, kteoru mi to zobrazí
poté chci zjistit, jestli je doma nebo jinde, napíši si IP - jsou stejné = je doma, nejsou stejné = není doma
Pozor, toto nemusí plait, jednou může mýt od isp, přidělenou jednu ip podruhé zase jinou i když je pořád doma, protože za stále stejnou ip se platí
krab
Profil *
To si nejsem jistý, jak přesně to má. Samozřejmě bych to testl několikrát, abych si to ověřil :).
LudekBrno
krab:
Většina poskytovatelů internetu v základu provozuje tzv. dynamické přidělování IP. To znamená, že každý uživatel má při každém připojení k síti jinou IP adresu. A tu co měl před tím dostane zase jiný uživatel. Takže řešit dnes něco podle IP opravdu moc nejde.
krab
Profil *
LudekBrno:
ano, chápu. No mě to třeba pořád ukazuje stejnou. Tak byc zkusil, když budu vědět, že je doma tak jí to několikrát poslat. Jestli to ukáže vždy stejnou, budu moct pak zkusit, jestli je doma nebo ne.
Když bude doma a ukáže mi to několik různých adres postupně, budu hledat jinou variantu :).
krab
Profil *
tak jsem našel: http://iplogger.org/ ale zkrácený odkaz iplogger není zrovna ideální :D
Rellik
krab:
tak jsem našel: http://iplogger.org/
Opět mě to detekuje cca o 40Km úplně někde jinde... Řekl bych že výsledky jsou podobné jako u http://whatismyipaddress.com/ Už to tu několikrát zaznělo a znovu to zopakuju: Podle IP už nic podstatného nezjistíš...
krab
Profil *
Chápu a jsem si toho vědom, no když není jiná možnost, tak lepší, než nic.
Mě to detekuje kupodivu dobře, danou osobu mi to detekuje také trochu jinde (o několik kilometrů - tedy samotný logger o více, ale když jsem zadal IP do ippoloha tak už to bylo přesnější), ale jak jsem psal, není to až tak podstatné, ta samotná poloha.
Bude mi stačit porovnat IP. První log IP mám, tak ještě jich postupně pár udělám, když budu vědět, že je doma. Abych si ověřil zde zmiňovaný problém s měnící se IP adresou. Když mi vyjde pokaždé stejná IP (mě doma třeba vychází pořád stejná), bude pak stačit porovnat, jestli IP v daný moment sedí s tou domácí. Tedy odpověď na moji otázku, je doma nebo jinde. Kde jinde už není tak podstatné :).
Jestli mi vyjde vždy jiná IP, budu muset hledat další možnosti no.

Nakonec to vypadá takto: klik na odkaz s "normální" adresou -> příchod na zkracovač url -> přesměrování na iplogger -> zalogování IP -> přesměrování na daný odkaz

Rellik:
ale děkuji za tenhle odkaz, protože jsem tam tu IP zkusil zadat a našlo mi to přesně to místo, i když se jedná o malou vesničku :)
LudekBrno
krab:

vidíš, ten iplogger tvrdí, že prý bydlím v Karlovarském kraji. Ovšem každý znalec zeměpisu potvrdí, že Brno leží poněkud jinde. Vážně, opravdu nemá jakýkoliv smysl něco řešit pomocí IP, protože ti to na někoho může fungovat relativně dobře, na jiného totálně špatně. Podle mě je lepší nevědět nic, než vědět něco, co ale je v ve většině případů naprosto blbě. Můžeš z toho následně vyvozovat zcela chybné závěry.
pavuk
LudekBrno

Podle mě je lepší nevědět nic, než vědět něco, co ale je v ve většině případů naprosto blbě
:
Ku*va LudkuBrno, tohle je myšlenka kterou si zapamatuju... díky. Myslím to naprosto vážně a upřímně, fakt, ani Mistr Stručnosti by situaci líp nevystihl

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: