Autor Zpráva
mimiru
Profil *
Ahoj,
setkal jsem se ve smlouvě s následujícím:
Mzda je sjednána s přihlédnutím k případné práci přesčas v rozsahu 150 hodin ročně.

chápu sprrávně, že pokud smlouvu podepíši, mohu ročně odpracovat až 150h zadarmo? nebo jsem to špatně pochopil a znamená to něco jiného?
Chro
Profil
Zde je diskuze o tvorbě webu.

Nicméně, zaměstnavatel ti může nařídit přesčasy v rozsahu až 150 hodin ročně, které by ti měl ze zákona proplatit.
margin
Profil *
Od letoška to může je jinak:
http://www.podnikatel.cz/clanky/zakonik-prace-2012-s-novou-upravou-prescasu-musi-zamestnane/
Joker
Profil
Chro:
Právě že je nemusí proplatit, když už je zaplatil ve mzdě.

mimiru:
chápu sprrávně, že pokud smlouvu podepíši, mohu ročně odpracovat až 150h zadarmo?
Lépe řečeno za 150h přesčasů ročně nedostanete příplatek.
Protože podle takové smlouvy těch 150h máte proplacených už ve mzdě.
mimiru
Profil *
margin, Joker:
diky za potvrzení toho co jsem si myslel. až měsíc makat zadarmo opravdu nechci.
Joker
Profil
mimiru:
Ono svým způsobem to je přesně naopak: Máte placené přesčasy i když žádné neuděláte.
Všechno to záleží na tom, jestli jsou adekvátní ty peníze (resp. říct si odpovídající mzdu).

Nicméně zrovna v oboru IT je celkem častý přístup, že se pracuje jak dlouho je potřeba a přesčasy nikdo neřeší.
mimiru
Profil *
Joker:
Ono svým způsobem to je přesně naopak: Máte placené přesčasy i když žádné neuděláte.
Všechno to záleží na tom, jestli jsou adekvátní ty peníze (resp. říct si odpovídající mzdu).

ano pokud se o tomhle řekne před mluvením o výši mzdy a ne že to člověk vidí poprvé až při podepsání smlouvy. (můj názor)

Nicméně zrovna v oboru IT je celkem častý přístup, že se pracuje jak dlouho je potřeba a přesčasy nikdo neřeší.
mám zkušenosti jen s prací na žl kde sice přesčasů bylo občas dost, ale až na vyjímky placených.

//jinak trošku žasnu co všechno člověk najde ve smlouvě a o čem se "náhodou" předtím nikdo nezmíní. zato na sebemenší benefit se nezapomene.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0