Autor Zpráva
Fidelio
Zdravím,

dotazů na strem z kamery je tu mnoho, nicméně žádný neřeší můj problém...
Předpokládám, že pokud chci online kameru tak je nelogické klienty posílat přímo na stream této kamery, ale na server, který bude sloužít jako rozchodník pro 1 tok dat z kamery (server je na pořádné lince, kamera na 10mbitu). Při 20 návštěvníku online by už zajisté linka nestačila.

Jak se tyto situace řeší? Kamera je LAN, umí ukládat video na FTP, bohužel jsem nenašel žádný soft, který by toto elegantně z ftp streamoval dal a zahazoval vše za sebou. Druhá varianta (ta patrně správná) je připojit server na stream z kamery a dál ho pouštět pro více lidí.

Našel jsem něco jako smooth media streaming pro IIS, toto je ale ve výsledku silverlight okno - touto cestou jít nechci, chci to mít dostupné ideálně i pro mobilní technologie.

Celé bych to potřeboval rozchodit pod IISkem. Napadá někoho něco, máte s tímto zkušenosti?
Dotazy do googlu mi moc nenapověděly :(

Kamera je Axis M1114
Str4wberry
Co použít nějakou livestreamingovou službu? Třeba typu ustream.tv?
Jan Rippl
Osobně mám dobré zkušennosti s Icecast2 + ezstream. Sám na tom provozuji vlastní internetovou TV. Funguje jak pod Linuxem, tak i pod systémy Windows.

Stažení a instalace zde: http://www.icecast.org/download.php
Fidelio
Asi bych nechtěl používat nějaké cizí servery. Chci aby se to tvářilo jako čistě můj projekt.

Díky za tip icecast.org, v tomto týdnu vyzkouším co to umí a neumí :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0