Autor Zpráva
Adam Ferinda
Profil
Dobrý večer.

Už dlhšiu dobu uvažujem o zriadení vlastného webhostingu. Rozmýšlal som o prenájme virtuálneho stroja, ale nedávno som natrafil na stránku www.resellerspanel.com. Napríklad balíček Corporate mi nepríde extra drahý a pri prevádzkovaní hostingu by mohla byť aj dosť slušná návratnosť. Má niekto s týmto skúsenosti, poprípade doporučujete virtuálny stroj? Nie sú náklady na virtuálny stroj zbytočne vysoké na začiatok, pokiaľ je možnosť aj resellingu ?
Zaoberám sa tvorbou webstránok a poznám aj iných kóderov, ktorí by mi vedeli dohodiť istú klientelu a práve preto uvažujem o vlastnom webhostingu.

Ďakujem všetkým za odpovede.

Moderátor Chamurappi: Před otazníkem se nedělá mezera.
ninja
Profil
Myslímže vlastní cena hostingu je zanedbatelná v porovnání s cenou za získání zákazníka a hlavně techncikou podporu.

V ČR je velmi silná konkurence a mnoho kvalitních hostingových společností. Pokud chcete hosting nabízet, doporučil bych pouze jako část komplexního produktu.
Joker
Profil
Adam Ferinda:
No, v první řadě nevím kolik českých klientů chcete získat na hosting, který neregistruje .cz domény.

„We will provide a 24/7 support service to your customers on your behalf“
A poskytují tu podporu v češtině?

Navíc ty ceny mi nepřijdou nějak super, respektive za podobné ceny tu máte kupu jiných hostingů a kde je prostor pro nějakou marži?
Vidím dost velké riziko, že skončíte s 5 klienty z čehož jeden bude notorický prudič, takže mu budete neustále dělat šaška a budete z toho mít dvacetikorunu za měsíc.

Jestli nebude snazší využít affiliate program nějakého místního webhostingu. Je to vlastně to stejné, akorát máte starost jen se sháněním klientů a zbytek řeší hosting a jen inkasujete procenta.
Adam Ferinda
Profil
Joker:
No, v první řadě nevím kolik českých klientů chcete získat na hosting, který neregistruje .cz domény
Ale da sa tam objednať vlastny DNS cluster, takže by mali ísť aj iné domény registrovať nie ?

„We will provide a 24/7 support service to your customers on your behalf“
A poskytují tu podporu v češtině?
Nemyslím si, ale podporu by som poskytoval práve ja, myslím si že väčšina klientov má problémy ktoré viem vyriešiť ja a nemusí sa to riešiť priamo s hostingom.

ninja:
V ČR je velmi silná konkurence a mnoho kvalitních hostingových společností. Pokud chcete hosting nabízet, doporučil bych pouze jako část komplexního produktu.
Ved práve preto by som si chcel zazmluvniť webkóderov a zopár firiem poskytujúcich tvorbu webstránok bez vlastného hostingu.

Taktiež som rozmýšlal o balíčku "Free" kedy by som mal náklady pokryté len reklamou umiestnenou na webe zákazníka. A takýmto spôsobom by som sa možno vedel dostať do širšieho povedomia verejnosti.
Joker
Profil
Adam Ferinda:
podporu by som poskytoval práve ja
Teď je otázka, kdo Vám to zaplatí. Jak jsem psal, v těch cenách není moc prostoru pro marži, třeba ten nejlevnější tarif stojí 30 USD ~ 600 Kč na rok, i při téhle ceně -bez jakékoliv marže- budete mít docela konkurenci.

Vezměme trošku matematiky: Když se běžná celková cena hostingu za rok pohybuje ve stokorunách, kolik si tak představujete marži z každého klienta?
Tím číslem vydělte 96000 (minimální mzda v ČR za rok) a vyjde, kolik klientů potřebujete, abyste za tu technickou podporu dostal alespoň minimální mzdu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0