Autor Zpráva
zoldak21
Profil
Zdravím,

začal jsem pro snažší přenos souborů mezi PC a noťasem, kvůli škole, používat Dropbox.
Funguje výborně a nemohu si stěžovat, ale trochu nevyhovující je, že mohu nastavit pouze složku Dropbox, která je sdílená. Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli s ním někdo nemá zkušenosti a jestli ano, zda lze nějak přes Dropbox sdílet i složky mimo tu hlavní složku?

děkuji

PS: Když by to chtěl někdo vyzkoušet (Free prostor 2GB až 16GB) Dropbox
(upozorňuji, odkaz je REFERENČNÍ - omlouvám se, zda být nemohl, ale měl by tím získat 500 MB navíc jak nově registrovaný, tak já, tak jsem použil ten, když je oboustranně výhodný)

Moderátor Chamurappi: Affiliate odkazy jsou samozřejmě zakázané jako jakýkoliv jiný spam…
Moderátor Chamurappi: Titulek „Dropbox“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
DJ Miky
Profil
Nezkoušel jsem to, ale mohlo by fungovat řešení přes NTFS Junction (odkaz na jinou složku) ve Vistách a novějších Windows:
mklink /J C:\další\adresář C:\cesta\k\adresáři\Dropbox\test
(spustit v příkazové řádce; možná bude pořadí parametrů prohozené, radši ověř v mklink /?)
To by mělo vytvořit v adresáři Dropboxu adresář test, který je ve skutečnosti odkazem na C:\další\adresář.
Str4wberry
Profil
Když jsem takovou možnost před nějakým časem hledal, ukázalo se jako nejméně nejhorší řešení všechno nahrávat do té jediné složky. Použití symbolických odkazů mělo myslím problém s řádnou synchronisací změn souborů nebo něčím takovým.
zoldak21
Profil
Chamurappi: ok, nebyl jsem si jistý, tak jsem na to alespoň upozornil, omlouvám se
DJ Miky: provedeno, zatím nějaké drobnosti, ale ještě to otestuji :)
Str4wberry: přesně takvé problémy to dělá, ukazuje to zelenou fajfku, že je synchronizováno, ale na webu to tam nevidím, uvidím co na noťasu pak
Když nic, vytvořím složku asi napevno v Dropbox a pak hodím na původní místo jen odkaz do ní.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0