Autor Zpráva
majo80
Profil *
Zdravím.
Pred nejakou dobou som previedol doménu na iného majiteľa. Všetky kontaktné údaje, email, tel. adresa zostali pod mojim menom, faktúry tiež chodia na moju adresu, k FTP mám prístup len ja, jediná zmena nastala v kolónke držiteľ domény - tam je uvedený on.
Mňa by zaujímalo, či má nejakú možnosť zablokovať, deaktivovať alebo inak znefunkčniť doménu resp. samotný web? Vie mi niekto poradiť?

Majo
Rfilip
Profil
Komu patri kontaktni email domeny tobe nebo jemu?
Amunak
Profil
majo80:
Proč jste takový převod provedl? Majitel domény by měl mít v kontaktních údajích adresu svého trvalého bydliště, svůj email a telefon. Pokud má k emailu přístup, může si s doménou dělat co chce (změnit DNS záznamy a znefunkčnit tak web). Fakturační adresa a adresa majitele domény může být naprosto odlišná. Pomocí nějakého whois nástroje si můžete zjistit jestli třeba někdo nezměnil email majitele domény, a pomocí nástroje dig v linuxu můžete zjistit hodnoty DNS záznamů (dá se najít i online verze). Případně pouhým pingem zjistíte, jestli adresa ukazuje na váš web nebo nějaký cizí.
majo80
Profil *
Rfilip:
Kontaktný email je môj. On k nemu nemá prístup.

Amunak:
Dôvody nie sú podstatné, okrem toho bolo to už dosť dávno. Idem zistiť info cez WHOIS.
Amunak
Profil
majo80:
taky je možné, že je nějaký problém u registrátora - změna nameserverů, nebo tak něco. Nastavovat doménu může taky administrativní kontakt, takže jestli u domény nějaký je, můžete ho třeba upravit.
majo80
Profil *
Už asi viem odpoveď na svoju otázku. Ak sa držiteľ domény rozhodne deaktivovať ju tak mu stačí požiadať o zmenu registrátora, pričom novému registrátorovi nemusí dať už moje údaje a stačí aby toho nového požiadal o zmenu DNS.
Amunak
Profil
majo80:
Abys mohl přejít k jinému registrátorovi tak potřebuješ ověřovací klíč který přijde na email majitele (nebo správce) domény, ne? Ledaže by to udělal registrátor za tebe, pak se asi používá email registrátora.
LudekBrno
Profil
majo80:
To je celkem zbytečné, právoplatným majitelem domény je ten, kdo je uveden u registrátora a jedině on může rozhodovat, co pod doménovým názvem běží. Pokud se rozhodne web zablokovat nebo si pod doménu umístit jiný, máš smůlu, nijak mu v tom nezabráníš. Stačí mu prokázat se registrátorovi a ten mu udělí přístup k administraci domény. Ty máš 3 možnosti. 1) nechat to tak a doufat, že si na doménu ani nevzpomene nebo 2) smluvně si zajistit možnost ji dále používat (zapůjčení, pronájem, převod) a nebo 3) zvolit si novou vlastní doménu, web pod ni přesunout a původní doménu přesměrovat na novou, dokud toho majitel nevšimne.
Keeehi
Profil
Je to docela jednoduché, uvedu příklad na jakpsatweb.cz
Když si doménu vyhledáš na nic.cz tak je tam řádek Držitel. Když klikneš na ten odkaz, co je vedle, dostaneš se na stránku s výpisem toho kontaktu. A ten, kdo je tam napsaný, tak to je majitel. V tomto případě Dusan Janovsky.
Další věcí je, že české domény jsou pronajímány osobám (organizacím) a ne emailu, takže i kdyby jsi neměl přístup k tomu emailu, co je tam uvedený, ale dokážeš, že jsi Dusan Janovsky, který bydlí V Raji 1260, 27401, Slany, CZ tak jsem přesvědčen, že ti změní email na jaký budeš chtít. Ale nevím, jestli je toto zrovna tvůj případ. Z tvého popisu to není moc patrné. Navíc by asi pomohlo, kdybychom věděli o jaké konkrétní doméně se bavíme.
Davex
Profil
majo80:
k FTP mám prístup len ja, jediná zmena nastala v kolónke držiteľ domény - tam je uvedený on
Obávám se, že slučuješ dohromady dvě různé věci, které jsou na sobě nezávislé - doménu a webhosting. Asi jsi převedl doménu na jiného držitele a webhosting si ponechal. Chodí ti tedy faktura na webhosting, ale ne na doménu. V tomto okamžiku stačí zrušit ten webhosting a web na doméně přestane fungovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0