Autor Zpráva
Nobie
Profil
Dobrý dden.

Až nedávno jsem začal dělat webové stránky a grafiku jako výdělečnou činnost. Získal jsem svou první celkem velkou zakázku a potřeboval bych poradit od zkušenějších. Klient po mě chce určit cenu a já nemám ponětí kolik si říct. Budu dělat vše od začátku - grafický návrh, texty, kódování html, css a ještě k tomu redakční systém s administrační zónou (žádný e-shop, pouze editace fotek, textů,..). Mohli byste mi poradit jakou mám u jednotlivých položek určit cenu, hlavně u redakčního systému?

Děkuji za pomoc.
scheras
Profil *
Záleží na rozsahu, tj. kolik stránek bude, jak rozsáhlé bude administrační rozhraní, kolik na to budete potřebovat času. Až si vše rozmyslíte, doporučuji si vygooglit nějaké profesionální společnosti a kouknout se, kolik si účtují ony. Níže posílám nabídky, které na mě vyplivl google.
Nabídka1
Nabídka2
Nabídka3
Jelikož píšete, že jste začal dělat webové stránky nedávno tak předpokládám, že nejste studovaný odborník, nemáte moc referencí apod., takže vaše by měla být znatelně nižší.
Str4wberry
Profil
To se takhle dá dost těžko určit. Řekněme, že vy máte minimální cenu, za kterou jste ochoten pracovat, a klient má maximální cenu, kterou je ochoten akceptovat (tu ale zpravidla neznáte). Cílem je tedy trefit toto rozmezí, jinak ke spolupráci nedojde. S tím, že pro vás je pochopitelně nejvýhodnější trefit částku co nejbližší klientovu maximu.

Těžko radit něco konkrétnějšího, protože výsledná cena za stejnou práci se může klidně řádově lišit v závislosti na klientovi.
Prochy
Profil
Pěkný článek napsal yuhů, je to sice na téma pohovor, ale můžete to brát jako to samé. Musíte sám zvážit, jak to je obtížná práce, a jak dlouho to budete přibližně tvořit. Pokud nahodíš moc vysokou cenu, tak je možné, že klient se rovnou na tebe vyprdne a zkusí najít někoho jiného.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0