« 1 2 »
Autor Zpráva
peteo
Profil
Dobrý deň, večer, ráno,

prosím Vás, ide o takú prkotinu:
Keď nastavím spustenie CRONa, kde sa tento zobrazí?
Keď bude obsahovať iba nejaký nápis (<p>Toto je CRON</p>), kde sa to zobrazí?

ide mi o to, že pre ladenie CRONA na localhoste doma mám v skripte aj výpisy (aby som videl čo kde to robí).
Keď skript prekopírujem na server, musím predtým tie hlášky odstrániť?
Ďakujem.
final
Profil
peteo:
kde sa to zobrazí?
nikde
peteo
Profil
Vďaka, o starosť menej.
final
Profil
zase, ale záleží od situácie, pokiaľ by som ja vedel, že ty máš na stránke pustený cron pre súbor xy.php tak tento súbor si môžem kedykoľvek otvoriť a uvidím ten obsah :)
peteo
Profil
a nejaké zabezpečenie existuje?
okrem teda napr. nejakého nezmyselného názvu emzetpeeryxnaentu.php?
Fisir
Profil
Reaguji na petea [#5]:
Zakaž přístup k souboru přes .htaccess.
peteo
Profil
takže CRONy uložiť do samostatného adresára a do .htacces v tomto adresári napísať iba

deny from all ?
Fisir
Profil
Reaguji na petea [#7]:
Ano. To ti ty soubory znepřístupní, otevřeš je jen ze stejného stroje.
Davex
Profil
final:
„kde sa to zobrazí?“
nikde
To není úplná pravda, protože v Linuxu platí, že se jakýkoliv výstup úlohy spuštěné cronem bere jako chyba a pošle se e-mailem uživateli. Na běžném webhostingu funguje cron trochu jinak a výstup skriptu se zahodí.
peteo
Profil
Davex:
Takže tie výstupy zakomentovať?
Davex
Profil
peteo:
Záleží na tom, jak je na serveru přesně uděláno to spouštění. Pokud je to klasický unixový cron a výpis nepotřebuješ, tak ho stačí přesměrovat do /dev/null. Pokud je to na webhostingu, tak tam asi bude tzv. webcron, který se spouští přes http:// a výstup se pravděpodobně automaticky zahazuje, takže se skript může nechat tak jak je.
peteo
Profil
Davex:
zatiaľ mi tam bežia dva krony bez výstupov (viditeľných, samozrejme), jeden pácha RSS a druhý generuje súbory sitemap (obsah stránok sa často mení), ani jeden z nich neobsahuje výstupy na monitor.
Teraz tam potrebujem dať ďalší na aktualizáciu tabuliek v databáze a pri tvorbe toho skriptu tam mám nejaké výpisy pre kontrolu behu skriptu.
V podstate nie je problém tie výstupy v pspade zakomentovať (Ctrl H), ale išlo mi najmä o informáciu, ako to teda vlastne je. a vidím, že čo človek, to iný názor.

Ďakujem týmto všetkým za príspevky, proste do zakomentujem a bude.
shaggy
Profil
peteo:
jeden pácha RSS a druhý generuje súbory sitemap ... Teraz tam potrebujem dať ďalší na aktualizáciu tabuliek v databáze
A potrebuješ na to vôbec cron?
peteo
Profil
shaggy:
a to mám stovky riadkov upravovať ručne?
margin
Profil *
Cron není jediný způsob, jak něco nedělat ručně.
peteo
Profil
margin:
???

Rád si nechám poradiť.
Keď som bol na freehostingu (kron nebol) obchádzal som to spustením skriptu podľa času, ale to musel niekto na stránku prísť a tak nevdojak skript spustiť.
A spúšťať skript ručne?

Rád sa poučím.
shaggy
Profil
Nikto nehovorí, že to máš robiť ručne, ale:
- RSS je u mňa napr. zoznam 10 posledných článkov. Čiže ak si otvoríš stránku domena.sk/rss.xml vytiahnem z databázy 10 najnovších záznamov (nepotrebujem nič generovať cez cron),
- sitemap na weboch nepoužívam, ale aj tú vieš vygenerovať "on demand" (pri zobrazení)
- a tú aktualizáciu tabuliek v databáze nechápem, mohol by si trochu priblížiť, čo tam potrebuješ aktualizovať cronom?

Tiež máš možnosť dáta (napr. ten výpis RSS) cacheovať a vygenerovať ich iba pri zmene - napr. keď sa pridá nová stránka/článok, tak sa invaliduje cache s RSS a vygeneruješ nový zoznam.
peteo
Profil
shaggy:
Povedzme denne upravím 100 -200 záznamov (ľudia umierajú, vychádzajú nové knihy, filmy, pribúdajú nové slová, politici sa menia, dozviem sa nový výraz, upravím odkaz - väčšinou teda pridám a pod).
No a tie údaje potrebujem v databáze aktualizovať.
Doteraz to bolo jednoduché: súbory som zazipoval a nahral na server, kde sa rozbalili. A bolo.
Teraz ich napred potrebujem vyselektovať (ktoré sa zmenili) a potom nahradiť v tabuľke.

RSS je u mňa napr. zoznam 10 posledných článkov.
moje RSS upozorňuje na výročia (dni narodenia, úmrtia, udalosti), je generované po polnoci a tým to hasne. Podľa dňa sa jedná tak o 100 - 200 záznamov. Je generované podľa dátumu.

sitemap na weboch nepoužívam, ale aj tú vieš vygenerovať "on demand" (pri zobrazení)

mám pocit, že som prestal rozumieť česky. Čo to je vygenerovať "on demand" ?
shaggy
Profil
peteo:
Teraz ich napred potrebujem vyselektovať (ktoré sa zmenili) a potom nahradiť v tabuľke.
Stále ti nerozumiem a začínam mať pocit, že niečo robíš veľmi, veľmi zle.
Povedzme, že chceš zmeniť popis hesla web. Buď cez administráciu, alebo priamo úpravou databázy zmeníš príslušný záznam (riadok) v tabuľke. Nikde tu nevidím prácu pre cron.

moje RSS upozorňuje na výročia
A? Prečo to nemôžeš robiť tak, ako to robím ja? Vždy pri zobrazení url s rss vygeneruješ zoznam výročí... teda za predpokladu, že je to jednoduchý select z databázy (ale aj tu mám pocit, že to máš navrhnuté veľmi zle).

mám pocit, že som prestal rozumieť česky.
To bude tým, že píšem po slovensky (mohol si si to všimnúť). Odhliadnuc od toho, že som ten výraz preložil (upresnil) v zátvorke za tým, tak od človeka, ktorý údajne žije v UK, by som čakal znalosť angličtiny.
peteo
Profil
shaggy:
Za tú češtinu sa ospravedlňujem, mea culpa, bolo to hlúpe.

Povedzme, že chceš zmeniť popis hesla web.
Vôbec si neviem predstaviť, že by som s tými textami pracoval cez administratívu, a to pre:
pomalá odozva,
sa zbláznim, kým to nájdem,
a v tomto (</h1>● neskorší.<br>● neskôr.<br>● výraz.) niečo upravovať?

Generujem texty v PSPade ako texťáky cca v 40 súboroch, ktoré sú prehľadné, dobre sa v nich orientuje (zvýraznenie atď), ľahko opravujú texty (najmä pomocou makier, klávesových skratiek a pod, opravujú preklepy, pridávajú odkazy (opäť makro), obrázky (ďalšie makro), formátuje text (ďalšie makro), atď). A cron bude spracovávať práve tie texťáky. Celý presun na web trvá 2 minúty i s novými obrázkami (niekedy jeden, niekedy i 20), keď som tam dával databázu, trvalo to skoro 20 min.

RSS: je to zaujímavé riešenie, ale mne stačí generátor RSS spustiť raz denne a nie pri každom požiadaní.

on demand:

významu rozumiem, ale nerozumiem, čo tým myslíš? Prečo mám generovať 130.000 sitemapov (budem si fandiť a predpokladám že každé heslo aspoň raz niekto otvorí), keď mi ich stačí pre robota 30?
shaggy
Profil
peteo:
Prečo mám generovať 130.000 sitemapov
Ty máš 130 tisíc návštevníkov a každý z nich si otvára sitemap? Očividne nevieš, čo znamená pojem sitemap a neuvedomuješ, že by sa generovala len vtedy, keď si ju niekto zobrazí (čo pri málo navštevovanom webe, ako je tvoj, môže byť trikrát za týždeň).

A k tomu, čo si napísal predtým... mám pocit, že ty si absolútne nepochopil, na čo je dobré uchovávať dáta v db. Ty k tomu pristupuješ ako k nevyhnutnému zlu. Je problém si ten html kód upraviť v tvojom editore a potom ho prekopírovať do administrácie (alebo phpmyadmina, či čo používaš na editáciu dát v db)?
Prečo do toho pridávaš medzikrok (spracovanie textových súborov)? Radšej sa ani nepýtam, ako ten skript identifikuje záznam v db, ktorý má upraviť (ako priradí konkrétny súbor k záznamu v db).

RSS - ani tu nepredpokladám, že by sa tá RSS zobrazovala viac než párkrát za deň. A pri takých číslach je nezmysel robiť nejaké cachovanie (u teba v podobe skriptu, ktorý sa spúšťa cez cron). Nevýhoda tvojho postupu je v tom, že mi teraz (10.2.) ponúka výročia pre 8.2. Keby sa RSS generovalo vždy pri zobrazení, tak mám aktuálne záznamy.
peteo
Profil
shaggy:
Nevýhoda tvojho postupu je v tom, že mi teraz (10.2.) ponúka výročia pre 8.2.
Pan Dalberg sa síce narodil 8. 2. 1744. ale zomrel 10. 2. 1817 (treba čítať celý text). V každom generovanom texte je dátum 10. 2. (dnes).

Ty k tomu pristupuješ ako k nevyhnutnému zlu. Je problém si ten html kód upraviť v tvojom editore a potom ho prekopírovať do administrácie

Z jednoduchého dôvodu:
Nie je mi jasné, prečo to mám robiť manuálne u seba v administrácii, čakať 5 minút na vytvorenie exportu, potom to importovať do databázy a tam zasa zadávať SQL dopyt (i keby zo súboru), keď to sa to všetko môže urobiť automaticky.
U mňa doma to celé beží asi 4 minúty (nie v kuse, je to rozdelené, lebo tak dlho mi asi databáza nedovolí udržať spojenie), kým sa tie tabuľky (ááá, teraz už iba jedna tabuľka) aktualizujú. Keby som to všetko robil podľa tvojich predstáv, tak nad tým strávim hodinu. Počítam, že server to zvládne za polovicu času ako ten môj starček tu na stole, teda za nejaké dve minútky. A mne opravené, aktualizované súbory trvá nahrať na server tiež len 2 minútky. Myslím, že rozdiely sú viditeľné. Ponúkni mi jednoduchšiu alternatívu.

Očividne nevieš, čo znamená pojem sitemap
je ľahko možné, že nechápem, na čo je súbor sitemap, priznávam: veľmi laicky (lebo som laik): je to príkaz pre robotov, ktoré stránky majú prejsť a zaindexovať. A tak ich mám i urobené/generované (Sitemap.xml). Cron generuje všetky možné stránky, ktoré sú dostupné.

čo pri málo navštevovanom webe, ako je tvoj, môže byť trikrát za týždeň

poteší ma každý návštevník, prvý i tretí.
Najmä ten, ktorý ma nájde na prvej strane vo vyhľadávaní na zozname.sk (napr.), keď hľadá Slovník cudzích slov.
Hádam to nebude také zlé.
shaggy
Profil
peteo:
Pan Dalberg sa síce narodil 8. 2. 1744. ale zomrel 10. 2. 1817 (treba čítať celý text). V každom generovanom texte je dátum 10. 2. (dnes).
Áno, máš pravdu, zmiatol ma dátum, ktorý je uvedený pri každej položke.

prečo to mám robiť manuálne u seba v administrácii, čakať 5 minút na vytvorenie exportu, potom to importovať do databázy a tam zasa zadávať SQL dopyt (i keby zo súboru)
:-| tento smajlík vyjadruje môj výraz po prečítaní toho, čo si napísal. Nestáva sa často, kedy kapitulujem a nemám chuť ďalej argumentovať, ale toto je jeden z tých prípadov.
Nechcem vedieť, čo u teba beží 4 minúty, čo chceš exportovať, prečo by to tak dlho malo robiť, ani prečo to chceš robiť na trikrát. Niektoré veci je lepšie nevedieť.
Ja ti len poviem, že máš v tomto stále veľké medzery a bohužiaľ, nemáš ani len trochu technické myslenie (aj keď som z tvojich ostatných príspevkov pochopil, že máš skončenú školu technického zamerania, čo ma prekvapuje). Veľa vecí robíš nelogicky, to nie je ani ako keby si sa škrabal ľavou rukou za pravým uchom... ono je to, ako by si sa škrabal ľavou susedovou nohou za pravým uchom.

je to príkaz pre robotov, ktoré stránky majú prejsť a zaindexovať.
- pôvodne som si myslel, že ide aspoň o trochu užitočnú verziu sitemap-y, ktorú využijú aj návštevníci
- z tvojho popisu som zistil, že ide o xml súbor, ktorí ľudia mylne používajú v domnení, že im to pomôže pri zaindexovaní stránok - ak však na tvoje stránky nevedie odkaz, nepomôže ti nič. sitemap.xml je iba "odporúčanie" pre robotov, aby vedeli, ako často sa niektoré stránky aktualizujú (môžu na to brať ohľad, ale určite to nie je pre nich záväzné) a aby si určil prioritu jednotlivých stránok.
- by ma zaujímalo, či vôbec nejaký robot nájde tú sitemapu - nikde na ňu neodkazuješ a chvíľu mi trvalo, kým som zistil, že to nie je sitemap.xml, ale Sitemap.xml.
- a teraz k samotnému obsahu: http://co-to-je.sk/Sitemap.xml - okrem toho, že sa snažíš robotov presvedčiť o tom, že sa tie stránky aktualizujú iba raz mesačne (na to skutočne nepotrebuješ cron), tak mi povedz, čo je na tomto jednoduchom zozname aktualizované? Je to zoznam stránok od a po z, na toto potrebuješ cron? :-|

poteší ma každý návštevník, prvý i tretí.
Ja začínam mať pocit, že buď niečo berieš, alebo si troll.
Vzhľadom k téme, je mi úplne jedno, či ťa teší každý návštevník, alebo nie.
Prečítaj si ešte raz moju vetu, ja hovorím o tom, koľkokrát za týždeň sa zobrazí sitemapa.
peteo
Profil
shaggy:
koľkokrát za týždeň sa zobrazí sitemapa

vôbec, ale vôbec si nerozumieme, každý hovorí o niečom inom.
Ty hovoríš (predpokladám) o mape stránok. Nemám a ani nechcem, nevidím zmysel niečoho takého. Teda sa nezobrazuje.
Ja hovorím o súbore pre robotov (prečo myslíš, že je tam iba ten jeden (Je to zoznam stránok od a po z, na toto potrebuješ cron? :-|, ja som hovoril o 130.000 súboroch, a ty hovoríš o 30-ich? Nepostrehol si ten rozdiel? Cron tam je preto, lebo mesačne pribúda cca 1.000 nových záznamov [zdroje ešte mám, stále je čo dopĺňať])? Keby tam bol iba ten jeden Sitemap, tak by to fakt nemalo zmysel, to máš pravdu.

Nestáva sa často, kedy kapitulujem a nemám chuť ďalej argumentovať

Zatiaľ sa len divíš a nechápeš, prečo to robím (chcem robiť) práve takto - ja som ti to vysvetlil ([#22]) a očakával som, že mi predhodíš nejaký argument, prečo to nemám takto robiť. Moje riešenie mi šetrí prácu i čas. Ty ponúkaš riešenie, ktoré ma núti nad tým sedieť, manipulovať s dátami (čím sa zvyšuje riziko chyby, ľudskej chyby). Moje riešenie je, že to napíšem, nahrám na server a všetko sa spraví samo,. Tvoje riešenie je, že mám upravovať kód, dávať to do administrácie atď. ([#21], A k tomu, čo si napísal predtým... mám pocit, že ty si absolútne nepochopil, na čo je dobré uchovávať dáta v db. Ty k tomu pristupuješ ako k nevyhnutnému zlu. Je problém si ten html kód upraviť v tvojom editore a potom ho prekopírovať do administrácie (alebo phpmyadmina, či čo používaš na editáciu dát v db)? Prečo do toho pridávaš medzikrok (spracovanie textových súborov)? Radšej sa ani nepýtam, ako ten skript identifikuje záznam v db, ktorý má upraviť (ako priradí konkrétny súbor k záznamu v db).) Keď som sa ´ta pýtal na protiargument, žiadny som nepočul. Začínam sa teraz baviť ja.
Stále len hovoríš, že nechápem a nevysvetľuješ. (s MySQL pracujem 3 dni aj s tým, čo som kristoval, kým som akotak pochopil, ako to spojazdniť.)
Usmievaš sa nad vetami vytrhnutými z kontextu [#23] (druhý odstavec), ktorú si od pobavenia asi ani nedočítal.
Ja súhlasím s tebou, že nie všetko, čo si ja predstavujem, je podľa zabehnutých predstáv, a možno i lepších ako moja realizácia, ale to, že sa tým pobavíš, je iba tvoja zábava a preto som sa sem neobracal.
Tvrdíš mi, že všetko je zlé a alternatívu si neponúkol žiadnu. To milujem.
Tvoj argument je, že som nepochopil, že nerozumiem. Nie som vševedúci, zostúp k mojej nepoškvrnenej mysli a osvieť ma. Rád sa niečomu priučím.

mimochodom:
Nechcem vedieť, čo u teba beží 4 minúty, čo chceš exportovať, prečo by to tak dlho malo robiť, ani prečo to chceš robiť na trikrát.
Ja práve nič nechcem robiť na trikrát. Ja to chcem nahrať na server a nech sa to urobí samo. Server aktualizáciu zvládol za 104 sekúnd (skript zatiaľ nie je Cron, treba ho spúšťať ručne). Nahratie zdrojových textových súborov trvalo 2: 38. min. Podľa tvojho postupu by som nad sedel ako dlho?
shaggy
Profil
peteo:
Ty hovoríš (predpokladám) o mape stránok. Nemám a ani nechcem, nevidím zmysel niečoho takého. Teda sa nezobrazuje.
Ale sitemap == mapa stránok! Je úplne irelevantné, či je to html stránka s odkazmi (určená pre ľudských návštevníkov), alebo xml dokument s odkazmi (určený pre robotov). Chceš povedať, že máš viac sitemáp, ako tento jeden dokument?
Ja nehovorím ani o 130 tisíc ani o 30 súboroch. Hovorím o jednom, JEDNOM! To číslo, ktoré som spomínal, boli zobrazenia tej stránky, nauč sa rozdiel!

Tvrdíš mi, že všetko je zlé a alternatívu si neponúkol žiadnu
Lebo ti nerozumiem. Prepáč, ale nevieš o čom hovoríš. Mýliš si výrazy, zamieňaš termíny a iba sa zamotávame. A ja nemám chuť ti vysvetľovať, aký je rozdiel medzi stránkou a zobrazením stránky atď. To sú základy, ktoré si máš naštudovať sám! Ako môžem ponúknuť alternatívu človeku, ktorý hovorí iným jazykom?

Nahratie zdrojových textových súborov trvalo 2: 38. min. Podľa tvojho postupu by som nad sedel ako dlho?
Neviem, netuším koľko záznamov si upravoval - to tvoje číslo nič nehovorí bez toho, aby som poznal počet záznamov.
Moja alternatíva by vyzerala nasledovne:
- pripravíš si html kód (napr. v tvojom obľúbenom editore)
- skopíruješ pripravený html kód do schránky (CTRL+C)
- otvoríš si administráciu obsahu
- vložíš html kód do príslušného pola (CTRL+V)
- dáš uložiť
Tento postup opakuješ s každým obsahom, ktorý potrebuješ meniť. Nenahrávaš žiadne zbytočné súbory na server, nespúšťaš žiadne zbytočné skripty.
peteo
Profil
shaggy:
konečne si začíname rozumieť, hovoríš konkrétne.
Pripadá mi, akoby som počul stroj, ktorý má za mňa túto prácu vykonať a nechce sa mu.
Popíšem ti ako to robím:
Narazím na zaujímavý článok, s informáciami, ktoré ma zaujmú, napr. http://www.historieweb.cz/habsburk-mexickym-cisarem, otvorím si ho. Hneď v prvom odstavci narazím na informáciu Jednou z největších byl smutný osud bratra Františka Josefa I. Maxmiliána, který padl jako císař mexický pod kulkami popravčí čety republikánských revolucionářů.. Mám otvorený PSPad stále, otvorím si súbor h.txt (je to Habsburg), pozriem sa, či mám o ňom nejaké údaje, prípadne doplním (hľadám na webe, kedy s narodil a pod., keď to nemám) (súčasne vidím asi 15 záznamov, o dva riadky vyššie mám miesto roky napísané orky, tak to opravím. V článku o dve vety ďalej je zmienka o jeho strýkovi, pozriem v texťáku na neho (je iba o pár riadkov vyššie), zistím, že nie je urobený odkaz na jeho syna Karla, tak ho urobím, hneď urobím odkazy i na dátumy a Rakúsko-Uhorsko, u Mexičana urobím odkaz na matku (Žofiu) a odkazy skontrolujem . Vrátim sa k Maxmiliánovi, pozriem na jeho vraha Juaréza /odkazy mám, takže nič nemením, ale tri riadky nižšie som si všimol, že u Jubilee mám síce napísané diamant a blabla, ale na diamant nie je urobený odkaz, tak ho urobím (mám na to v PPPade makro, je to otázka pár stlačení klávesníc). To som v polovici prvého odstavca čítaného článku a už som urobil tuším 4 zmeny. A ten článok je podstatne dlhší. Zatiaľ nič nerobím, len si čítam a opravujem, dopĺňam záznamy. Medzitým ma vyruší Feed a dozviem sa, že Anette Schavan zložila funkciu, tak si to rozkliknem a vrátim sa k Habsburgovi. Za pol hodinu mám habsburga prečítaného, urobil som asi 10-12 doplnení, opráv, odkazov. Zatváram mexičana, idem sa venovať Schavanovej. doplním, že zložila funkciu, urobím odkaz na dátum, hotovo. U Schedar urobím odkaz, že je to hviezda (je to iba o 4 riadky nižšie, tri údery do klávesnice, atď. No a takto sa flákam po nete a píšem.
Zo záchoda sa vrátim so zaujímavým článkom o McCarthym v Telegraphe, tak to idem porovnať. Zistím, že mi chýba previazanosť medzi McCarthym a heslami mccarthizmus a mccarthista, tak ich previažem odkazmi. A aha, u McCartney, Mike mám miesto Veľká Británia zapísané Velká Británia, tak to "ľ" opravím.
Atď. Atď. Atď. Atď.

A teraz by som podľa teba mal po cca 40 minútach činnosti otvoriť phpmyadmina a tam stráviť ďalšiu polhodinu vyhľadávaním a Ctrl+C a Ctrl+Vaním? Nezdá sa ti to mrhanie časom? Nehovoria o mechanickej činnosti, ktorá fakt ubíja (Ctrl+C a Ctrl+V, Alt+Tab, Down, Ctrl+End, Ctrl+C, Alt+Tab, hľadanie, Ctrl+V, ulož a znova toto isté s ďalším zápisom?).
Prepáč, na PSPade urobím zápis, napíšem opravy, Ctrl+S a hotovo. Keď skončím (nie po každej oprave, ale povedzme večer, bežne 1 - 2x denne, v Total Commandri súbory txt (je ich 39) zazipujem, zip nahrajem cez webftp a hotovo.
A na toto potrebujem Crona, aby som sa vyhol činnosti, ktorú mi tu ty ponúkaš.

Nenahrávaš žiadne zbytočné súbory na server, nespúšťaš žiadne zbytočné skripty

Dotyčný Cron je 1 súbor a má veľkosť 9583 bytes. Nie je to zbytočný súbor. Pri monitorovaní (kontrola podľa dátumu txt súborov, či sa zdrojové súbory txt zmenili, ak áno, až potom je spustený aktualizačný script) script trvá zlomky sekundy, pri aktívnej činnosti beží menej ako dve minúty cca v 40ich sekvenciách.

Takže prepáč, ale komentár Veľa vecí robíš nelogicky, to nie je ani ako keby si sa škrabal ľavou rukou za pravým uchom... ono je to, ako by si sa škrabal ľavou susedovou nohou za pravým uchom. sa skôr hodí na tvoju činnosť.

z tvojho popisu som zistil, že ide o xml súbor, ktorí ľudia mylne používajú v domnení, že im to pomôže pri zaindexovaní stránok - ak však na tvoje stránky nevedie odkaz, nepomôže ti nič. sitemap.xml je iba "odporúčanie" pre robotov, aby vedeli, ako často sa niektoré stránky aktualizujú (môžu na to brať ohľad, ale určite to nie je pre nich záväzné) a aby si určil prioritu jednotlivých stránok.
ešteže to nevie gúgl. Zaindexoval yyše 60.000 stránok za dva týždne a maká ďalej. Mimochodom, o tých súboroch vie zo Sitemap. A objavujú sa vo výsledkoch, prichádzajú odtiaľ návštevníci.
A tie súbory Sitemap po všetkých tých denných úpravách raz týždenne tiež generuje Cron. Keby si pátral ďalej, tak by ťa asi napadlo otvoriť i robots.txt a tam by si sa dozvedel viac.
Str4wberry
Profil
Cílem tedy je uložit soubor v PSPadu a CRONem zajistit jeho publikaci online, nebo jen nějaké zpracování toho zabaleného archivu, který nahrajete ručně na server?
shaggy
Profil
peteo:
Začínam úprimne ľutovať, že som do tejto témy prispel. Veľmi ťažko sa ti niečo vysvetluje, je to spôsobené predovšetkým tým, že nevenuješ takmer žiadny čas vzdelávaniu, hneď sa do všetkého púšťaš a namiesto štúdia sa nás pýtaš na každú drobnosť.
Na tvojom mieste by som začal tým, že by som si naštudoval niečo o tom, ako sa navrhujú tabuľky v databáze, ako sa ukladajú dáta. A tým "naštudovaním" myslím, že si to skutočne naštuduješ a nie, že tomu venuješ deň a potom sa nás na to začneš pýtať.

Poďme postupne:
otvorím si súbor h.txt (je to Habsburg)
mal po cca 40 minútach činnosti otvoriť phpmyadmina a tam stráviť ďalšiu polhodinu vyhľadávaním a Ctrl+C a Ctrl+Vaním?
Ty chceš povedať, že všetko, čo sa týka napr. písmená H máš u seba uložené v jednom súbore a v databáze to tvorí jeden záznam (riadok)? To hádam nie.
Ak by bola databáza a stránka dobre navrhnutá, tak si otvoríš administráciu (nie phpmyadmin, ale nejakú vlastnú administráciu), našiel by si si záznam s názvom "habsburg" a tam by si si cez WYSIWYG editor upravil text podľa potreby.

Zaindexoval yyše 60.000 stránok za dva týždne a maká ďalej.
Uvedomuješ si, že xml sitemap nepomôže pri zaindexovaní, ak na stránku nevedie žiadny odkaz? To len pre informáciu.
Dôkaz, že mu v tom určite nepomohli tvoje sitemapy je priamo v tom odkazovanom robots.txt - keby si si ho pozrel, tak by si zistil, že cesty ku všetkým sitemapám sú nesprávne (tie existujúce súbory začínajú veľkým písmenom).
Problém vidím v celom návrhu webu - ty nemáš unikátne URL pre každý záznam, ale iba query pre vyhľadávanie. Preto sa ti v sitemap vyskytujú nezmysly ako napr.:
http://co-to-je.sk/spresne.php?dotaz=A alebo
http://co-to-je.sk/spresne.php?dotaz=a
Podobne sú na tom aj tieto adresy: http://co-to-je.sk/spresne.php?dotaz=S%201 - tvojim cieľom nemá byť zaznamenať každé nezmyselné vyhľadávanie (napr. heslo S 1 mi nič nepovedalo).

Nechápem, prečo mi obsah prístupný na tejto adrese: http://co-to-je.sk/spresne.php?dotaz=-stomach nenájde aj tu: http://co-to-je.sk/spresne.php?dotaz=stomach - hlavne ak zoberiem do úvahy, že slová končiace na stomach nie sú také bežné (a mne osobne žiadne nenapadlo).

sa skôr hodí na tvoju činnosť.
Je naozaj úsmevné, keď človek, ktorý má skôr záporné znalosti z programovania bude posudzovať moje postupy (ktoré sú overené a odporúčané). Tie veci som si nevymyslel ja, tak sa to robí, môžeš nájsť tisícky článkov o tom, prečo sa to tak robí (ale skutočne si ich nájdi a prečítaj, nevypytuj sa tu na to, nie je tu na to priestor ani čas).
peteo
Profil
Str4wberry:
cieľom cronu je porovnať rozbalené txt súbory so súbormi starými:
na servri existuje a.txt a a.txt_.
pri nahrávaní na server cez ftp admina sa zip rozbalí a a.txt sa prepíše, a.txt_ je bezo zmeny.
po zistení Cronom, že a.txt a a.txt_ majú rozdielny dátum (dá sa porovnávať i podľa veľkosti a tak to asi aj prerobím), sa spustí porovnávanie - rozdielne riadky sú zapísané dočasne do temp.txt (vždy sa porovnáva iba jedno písmeno (xxx.txt a xxx.txt_, takže jeden dočasný súbor stačí), rozdiel je potom daný do databázy (buď prepísanie existujúceho záznamu alebo vloženie nového záznamu).
Po ukončení tohto kroku je a.txt_ prepísané a.txt (sú totožné, čaká sa na ďalšie nahratie súboru a.txt).
Tento cyklus prebehne s a.txtz.txt.
toť vše.

shaggy:
Súbory Sitemap s veľkými písmenami, že ich prehliadač vyhadzuje s malými, je jeho vec, viď obr.

Je naozaj úsmevné, keď človek, ktorý má skôr záporné znalosti z programovania bude posudzovať moje postupy (ktoré sú overené a odporúčané).
To vážne všetci správcovia databáz pracujú takto? No to mi ich je ľúto.

Ty chceš povedať, že všetko, čo sa týka napr. písmená H máš u seba uložené v jednom súbore a v databáze to tvorí jeden záznam (riadok)?
Keby si čítal pozorne, dozvedel by si sa, že každý habsburg je na inom riadku ([#26] pozriem v texťáku na neho (je iba o pár riadkov vyššie).

hlavne ak zoberiem do úvahy, že slová končiace na stomach nie sú také bežné (a mne osobne žiadne nenapadlo).
sa bavíš o obsahu, ja o forme spracovania, nech by to bolo i o pindíkoch kokršpanielov.
Bežné nie je ani Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg.
Je to slovník cudzích slov. Obsah je pre teba pri riešení danej problematiky irelevantný.

napr. heslo S 1 mi nič nepovedalo
hľadal si niekedy niečo na gúgli?
V nájdených odkazoch je vždy úryvok textu zo stránky.
tak je to i s S-1. Gúgl by ti pod S-1 vypísal S-veta, bezpečnostná informácia: Uchovávajte uzamknuté.

Uvedomuješ si, že xml sitemap nepomôže pri zaindexovaní, ak na stránku nevedie žiadny odkaz?
Web na tejto adrese existuje od 16 .1. Ako potom gúgl zistil, kam má odkazovať?
Preto sú tie súbory Sitemap a indexovanie súborov. a to gúgl i robí. inak by tie stránky nenašiel a nevytvoril na ne odkazy.
nie som seo odborník, ale takto to je, proste gúgl tie stránky pozná a vyhadzuje ich:


Proste to tak je.


Zdrojový k´d v txt vyzerá takto (časť):

-sofia</span></h1>● v zloženinách druhá časť s významom múdrosť.
-stomach</span></h1>● v zloženinách druhá časť s významom vzťah k žalúdku, žalúdkový.
s</span></h1>● fyzikálna značka pre sekundu (jednotka času).<br>● fyzikálna značka pre permitivitu.<br>● v geometrii označenie pre dĺžku dráhy.<br>● v geometrii označenie pre sklz.<br>● temná sykavka, ktorá vzniká pri prechode trvalého prúdu vzduchu bez napätia hlasiviek štrbinou medzi prednou časťou jazyka a zubami.
S</span></h1>● značka jednotky elektrickej vodivosti siemens.<br>● v matematike označenie pre plochu.<br>● chemická značka prvku síra.<br>● v matematike a fyzike označenie pre entropiu systému.<br>● v kvantovej fyzike označenie pre podivnosť.<br>● fyzikálna značka pre hustotu prúdu (aj J).<br>● fyzikálna značka pre zdanlivý výkon.<br>● označenie pre najmenšiu veľkosť odevov.
S 1</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Uchovávajte uzamknuté.
S 1/2</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Uchovávajte uzamknuté a mimo dosahu detí.
S 12</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Neuchovávajte nádobu hermeticky uzatvorenú.
S 13</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Uchovávajte mimo dosahu potravín, nápojov a krmív pre zvieratá.
S 14</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Uchovávajte mimo dosahu … (nekompatibilných materiálov, ktoré špecifikuje výrobca).
S 14.1</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Uchovávajte mimo dosahu redukčných činidiel, zlúčenín ťažkých kovov, kyselín a alkálií.
S 14.10</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Uchovávajte mimo dosahu kyselín, redukčných činidiel a horľavých materiálov.
S 14.11</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Uchovávajte mimo dosahu horľavého materiálu.
S 14.12</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Uchovávajte mimo alkálií a zásaditých látok.
S 14.2</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Uchovávajte mimo dosahu oxidačných a kyslých látok a zlúčenín ťažkých kovov.
S 14.3</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Uchovávajte mimo dosahu železa.
S 14.4</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Uchovávajte mimo dosahu vody a alkálií.
S 14.5</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Uchovávajte mimo dosahu kyselín.
S 14.6</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Uchovávajte mimo dosahu alkálií.
S 14.7</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Uchovávajte mimo dosahu kovov.
S 14.8</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Uchovávajte mimo dosahu oxidačných a kyslých látok.
S 14.9</span></h1>● <a href="spresne.php?dotaz=S-vety">S-veta</a>, bezpečnostná informácia: Uchovávajte mimo dosahu horľavých organických látok.
lorin
Profil
Mám dotaz, nebylo by jednodušší si stáhnout nějaký wiki engine - namátkou třeba MediaWiki (běží na ní Wikipedia), DokuWiki atd. Editace veškerého textu je v WYSIWG editoru, jednoduše přidáš odkazy ze stánky na stránku, odpadla by nutnost starat se o "tu technickou část". Mohl by jsi se plně věnovat obsahu.

Pak ale nastává otázka, jestli by nebylo lepší si zřídit účet na Wikipedii a pomoci tam, kde to lidé najdou.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0