« 1 2
Autor Zpráva
peteo
Profil
lorin:
ne.
Je to osobná záležitosť, wiki sa mi bridí. Je to fakt osobné.
Ale ďakujem za podnet.
lorin
Profil
peteo:
Ono ale to, co se snažíte vytvořit, se Wiki velice blíží. To, jestli to budeme nazývat Wiki nebo jinak je putna. Důležité je, aby jste si práci maximálně ulehčil - našel si takový postup, který od vás nevyžaduje věnování se technické stránce, ale stránce obsahu. Jedině kvalitní obsah (a jeho vzhled) vás odliší od tuctu dalších podobných stánek na internetu.
peteo
Profil
lorin:
Jedině kvalitní obsah (a jeho vzhled) vás odliší od tuctu dalších podobných stánek na internetu.

Veď o to ide.
Pre 10 rokmi stránky existovali ako html (statické), potom (teraz) bežia v php a aktuálne ich prerábam na spracovanie pomocou MySQL, najmä kvôli vyhľadávaniu, ktoré ponúka viacej možností, lebo vyhľadávanie pomocou php skriptov je fakt šialenstvo a k tomu nie s uspokojujúcimi výsledkami.

Takže to uloženie v txt je relikt z minulosti a vkladať desaťtisíce záznamov do wiki sa mi fakt nechce.
Mimochodom sa mi nepáči ani forma ani editor.
PSPad je vynikajúci nástroj a plne mi vyhovuje.
shaggy
Profil
peteo:
Súbory Sitemap sú s veľkými písmenami, že ich prehliadač vyhadzuje s malými, je jeho vec
Prehliadač nič nevidí malými písmenami! Ty sa snažíš presvedčiť všetkých robotov, že sú malými písmenami: http://co-to-je.sk/robots.txt - tým pádom nič nenájde! Ako ti to mám napísať? Nauč sa čítať s porozumením! (ospravedlňujem sa všetkým za tie výkričníky, ale mám pocit, že niekto nechápe, čo mu píšem)
Chápeš čo sa ti snažím povedať? Ty uvádzaš zlú cestu k sitemapám, prehliadač nič nevidí, on len zobrazí to, čo mu prikážem zobraziť. A napríklad súbor http://co-to-je.sk/sitemapb.xml nexistuje.

To vážne všetci správcovia databáz pracujú takto? No to mi ich je ľúto.
Nie sme správcovia databáz, ale programátori. A tento postup je najefektívnejší a najlepší, prečo by ho používali státisíce ľudí po celom svete?

Zdrojový k´d v txt vyzerá takto (časť)
A sme tam, kde sme chceli byť - ten zdroják je neprehľadný. Nevieš, kde končí a kde začína záznam. Už chápem, prečo by ti zabralo veľa času, keby si to mal upravovať v db - máš v tom proste bordel.

nie som seo odborník, ale takto to je, proste gúgl tie stránky pozná a vyhadzuje ich
Ale Google sa k tým tvojim sitemapám ani nedostal (uvádzaš zlé cesty, opakujem to už x-tý krát)! Tak logicky nemôže na základe nich indexovať. Jednotlivé stránky indexuje práve na základe odkazov na webe.
Str4wberry
Profil
Reakce na shaggyho:
Uvedomuješ si, že xml sitemap nepomôže pri zaindexovaní, ak na stránku nevedie žiadny odkaz? To len pre informáciu.
Pomůže. Google zaindexuje stránky i bez odkazu, pokud je daná adresa v mapě.


Reakce na petea:
Aha. Ono by také šlo mít administraci, ve které byste si těch 39 souborů upravoval online. A po uložení by se provedla ta akce, kterou chcete nyní provádět CRONem. Případně by se mohly editovat přímo záznamy v DB. Bylo by ale nutné si doprogramovat makra, která už máte v PSPadu, zvyknout si na nový styl práce, ale zase by šlo celkem jednoduše přidat užitečné funkce jako třeba napovídání odkazů, vyhnout se komprimaci souborů a nahrávání na FTP atd.
peteo
Profil
shaggy:
A napríklad súbor http://co-to-je.sk/sitemapb.xml nexistuje.
áno, ten neexistuje. Zcela výnimočne ti musím dať zapravdu, chyba je skutočne v robots.txt. Ďakujem, opravené, chyba vznikla pred dvoma dňami pri založení databázy (vloženie Disallow: /cotoje/) skopírovaním starého robots.txt (už išiel do bajtového neba). Našťastie som ich tam popridával (tie s veľkým S) aj ručne.

Nie sme správcovia databáz, ale programátori.

Tak prečo si tu manuálnu drinu neuľahčíte?
To Ctrl+C a Ctrl+V dokola by ma asi zabilo.

„Zdrojový k´d v txt vyzerá takto (časť)“
A sme tam, kde sme chceli byť - ten zdroják je neprehľadný. Nevieš, kde končí a kde začína záznam. Už chápem, prečo by ti zabralo veľa času, keby si to mal upravovať v db - máš v tom proste bordel.


To len tu "zalamuje" tie riadky, v skutočnosti sú nezalomené (s.txt).

Str4wberry:
Administrácia online znie zaujímavo. Existujú nejaké nástroje (administrácie) okrem phpmyadmin?

... vyhnout se komprimaci souborů a nahrávání na FTP atd.
No na jednej strane je to dobré, že vznikajú fakticky zálohové súbory (sú u mňa i na servri), kdežto pri správe online (nebránim sa jej, pokiaľ tam nie je príšerná odozva ako v phpmyadmine) na počítači sú súbory v podstate len na servri, takže zálohovaniu (sťahovaniu ku mne) raz začas sa nevyhnem.
Možnosť makier mi len vyhovuje. Možno je to práve to, čo by mi prácu uľahčilo.

Viete mi poradiť teda nejakého admina?
juriad
Profil
Phpmyadmin neslouží k administraci obsahu stránek, slouží ke správě databáze a výjimečně lze použít i k vkládání a modifikaci zázamů, ale je to, jak povídáš neefektivní.
Administrace, kterou hledáš neexistuje, ještě jsi ji nenaprogramoval. Ani existovat nemůže, protože je silně závislá na tom, jak jsou data reprezentovaná v úložišti (ať už databáze či texťáky).

Určitě by se ti líbilo následující: procházíš si svůj web a chceš upravit heslo "kříženec", tak ho najdeš a klikneš na ikonku upravit (kterou samozřejmě uvidíš jen ty), objeví se textarea, ve které heslo změníš a uložíš. Změna se projeví okamžitě.
Pro přídání nového hesla zmáčneš jinou ikonku, objeví se textarea, napíšeš nové heslo a uložíš. Změna se projeví okamžitě.

Proč provádět úpravy na lokálním počítači, a uploadouvat texťáky, když bys mohl editovat jakékoli heslo online.
peteo
Profil
juriad:

presne tak by to bolo krásne. ;)

a to ešte nikto nenaprogramoval?
ach jaj.
a mám o zábavu postarané.
Začínam chápať, prečo niektorí programátori používajú Ctrl+C a Ctrl+V.


Proč provádět úpravy na lokálním počítači, a uploadouvat texťáky, když bys mohl editovat jakékoli heslo online.

No nie vždy je človek online. I keď vačšinou áno.
lorin
Profil
peteo:
presne tak by to bolo krásne. ;)

Jaký je rozdíl mezi popisovaným a Wiki?
peteo
Profil
lorin:
Podobný, ako medzi grapefruitom a citrónom.
Oba sú citrusy, jeden sa dá jesť priamo, druhý je lepší do čaju.
Nie, wiki vážne nie.

A okrem toho, keby aj, dokáže wiki načítať tých už 130.000 existujúcich záznamov?
Na kolene robený editor to dokáže (a nech sa opováži to nedokázať!), lebo ho to budem musieť naučiť, eh.
Amunak
Profil
peteo:
Různých mediawiki-like správců obsahu existuje více. Hodně jednoduchá, snadno upravitelná a rychlá je třeba dokuwiki. Vůbec nevyužívá databázi, ale pracuje se soubory - při vhodné úpravě souborů které už máš bys mohl velmi snadno používat tuto wiki.
peteo
Profil
Amunak:
nemám vhodné súbory, mám len zdroj dát, ktorý je spracovávaný nejakým skriptom.
To za prvé.
Za druhé, ani ja ani wiki tu nebude večne. Wiki sa rozhodne podpáliť svoje servery, na Ameriku spadne kométa a pod. a moja práca je fuč.
Takto mám u seba ako zdrojové súbory, tak aj obslužné skripty.

A nie nepodstatné je to, že čokoľvek od wiki mi je vrcholne nesympatické, ale to je iba môj osobný názor (možno preto, že naznášam kiwi ;) )
Wikipediu používam iba ako konfrontačný či verifikačný zdroj.

A je to svojím spôsobom výzva pre dedka, či také niečo dokážem.
shaggy
Profil
peteo:
Za druhé, ani ja ani wiki tu nebude večne.
Ty si mýliš web wikipedia.org so systémom, na ktorom beží - a opäť dochádza k nedorozumeniam. To, čo ti tu všetci radia, je systém, ktorý by si mal u seba, na serveri.

Podobný, ako medzi grapefruitom a citrónom.
To nie je pravda, mediawiki, dokuwiki a ostatné podobné systémy dosť dobre spĺňajú to, čo potrebuješ. Preto som už od začiatku písal o administrácií obsahu na webe.

Začínam chápať, prečo niektorí programátori používajú Ctrl+C a Ctrl+V.
To bolo to, čo som sa ti snažil vysvetliť od začiatku - ty si môžeš ten html obsah predpripraviť v tvojom obľúbenom editore (ak sa ti nechce písať priamo do editora na webe) a potom ho iba skopíruješ z tvojho editora do pola, kam vkladáš obsah a to dáš uložiť.

Tu máš zoznam najpoužívanejších wiki systémov: http://www.opensourcecms.com/scripts/show.php?catid=8&category=Wiki
Na tejto stránke si môžeš odskúšať napr. media wiki, aby si vedel o čom to je: http://www.opensourcecms.com/scripts/details.php?scriptid=153&name=MediaWiki (odkaz na Admin Page, meno a heslo je napísané pod tým)
Ale tieto informácie by si si mal hľadať sám! Aj keď ti nie je niečo v tejto diskusii jasné, tak máš okamžite otvárať google a hľadať. Inak rovno zabudni na programovanie.
peteo
Profil
shaggy:
Vďaka za odkazy, prešiel som to, myslím, že to nie je to, čo by mi vyhovovalo, opäť sa dostávame k problému manipulácie s dátami:
spracujem dáta v PSPade, musím dávať bacha, či dáta opravujem alebo dopĺňam, tie pôjdu na jednú stranu (lebo budem v databáze nahradzovať), a tie, ktoré sú nové (lebo tie budem pridávať). Samotné ošetrenie príkazmi na nahradenie či vloženie je už maličkosť, len mi vadí ta manipulácia s dátami (pre pochopenie, rád by som uchoval na jednom mieste všetky dáta pohromade, to jest v tých texťákoch).
Budem uvažovať o variante [#7].

Kým sa mi to podarí zosmoliť, bude musieť stačiť skript popísaný v [#29].

Ďakujem, hoci pôvodne bola reč úplne o niečom inom.

Záverom by som bol rád, keby mi niekto ešte pomohol s tým radením => radenie podľa ORDER BY.

Prajem pekný deň, večer, ráno.

A ďakujem najmä za to upozornenie na robots.txt.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0