Autor Zpráva
CZOggy
Profil
Zdravim,

mám problém s klientem, která nezaplatil za služby (webovky/poplatek za doménu a hosting). Vyvěsil jsem mu na jeho web (můj web :O) alert - myslel jsem, že ho to donutí pohledávku vyrovnat. Nestalo se tak... Doména je psaná na mě, nevím jestli je tak hloupý....

Stále mám přístup do Google App, který je napojený na doménu kvůli mailům. Můj dotaz zní, jak efektivně změnit hesla (aby si je ale nemohl obnovit přes telefon či jiným způsobem..) - aby zkrátka neměl přístup do mailů ( který hojně využívá k podnikání ) ani do google apps, v google apps je zatím vložen do role superadmin.

Díky za možná banální ale pro mě dost důležitý dotaz ! z hlediska strategie :))
Davex
Profil
Nevím, jak to máš ošetřené ve smlouvě, ale každopádně bych se nejdřív snažil dohodout telefonicky nebo osobně.

Pokud není dohoda možná, tak stačí doménu prostě vypnout - vymazat A, CNAME a MX záznamy z DNS nebo je změnit na tvůj hosting.
CZOggy
Profil
A to se mám soudit kvůli pár tisícům, nejsem blázen... vypnout doménu nechci, to je mi k ničemu, chci vypnout přístup do mailů


já to tedy nenapsal, splatnost byla v červnu minulého roku, samozřejmě telefon nebere :)
Davex
Profil
CZOggy:
Když je e-mail na doménu napojený, tak po znefunkčnění domény přestane fungovat doručování pošty a nepůjde se tam ani přihlásit.
CZOggy
Profil
tj, ale potom přijde o maily... zase nejsem taková svině, aby přišel o kšefty ..vyřešil jsem to změnou hesla všech účtů
Luky
Profil
CZOggy:
ale potom přijde o maily
Odstraněním MX záznamů se mu opravdu nepůjde přihlásit, ale pošta na serveru zůstane, takže jsi to tak klidně udělat mohl.
Davex
Profil
Jakmile změníš hesla, tak se tam můžeš i přihlásit a domnívám se, že vypnutí domény by bylo méně problematické, než potencionální porušení listovního tajemství, kde hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.
CZOggy
Profil
myslel jsem to tak, že přijde o maily, které mu v té době vypnutí mx záznámů někdo pošle (sice se vrátí autorovi return)

dobrý, už se ozval a zítra mám peníze na účtě :)

a to porušení listovního tajemství je fajn vědět, dík Davex :)
Sir Tom
Profil
CZOggy:
Každý tvůrce by se měl chovat tak, aby k těmto situacím nemohlo dojít. Vše musí být náležitě domluveno (sepsáno) a nejlepší je i platba zálohy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0