Autor Zpráva
it47
Ahojte,

rozhodol som sa, ze po tvorbe webovych strankach, nakuknem aj do tvorby mobilnych aplikacii pre Android.

Urcite je tu vela odbornikov, ktori sa vyznaju v problematike Android. Budem velmi rad, ak mi pre zaciatok zodpoviete moje uplne prve otazky ktore mi napadaju:

1.) Ako mi odporucate zacat s Android app? A oplati sa zacat?
2.) Je vytvaranie android app komplikovane? Za ako dlhe obdobie som schopny nieco pekne vytvorit?
3.) Viete mi prosim odporucit nejaku skvelu online literaturu, resp. tutorialy na tvorbu Android app? (urcite je toho vela, ale mozno niekto vie odporucit nieco naozaj skvele, nieco z coho sa sam ucil)
4.) Co vsetko potrebujem k tomu, aby som mohol zacat s Android app (Eclipse, ...)?
5.) Je este nieco, co by som potreboval vediet o vytvarani Android app?

Budem Vam velmi vdacny za Vas cas, velmi si cenim kazdu reakciu.

Vopred dakujem velmi pekne.

it47
juriad
Docela dobrý mi přijde seriál http://www.zdrojak.cz/serialy/vyvijime-pro-android/ . Postupuje docela rychle a zaměřuje se spíš na infrastrukturu/možnosti prostředí, než na vlastní javový kód.

1) naprogramuj si aplikaci, která tobě osobně chybí
2) to je individuální, jsou lidé, kteří si přečtou tutoriál, projdou API a jsou schopní psát celou aplikaci, jiným to trvá měsíce a skončí u jednoho okýnka s tlačítkem
3) viz úvod; sice bez vlastní zkušenosti, ale je to seriál, kterým bych sám začínal
4) popsané v prvních kapitolách odkázaného seriálu
5) pokud neumíš javu alepoň na úrovni "nemusím hledat jaká je syntaxe pro anonymní vnitřní třídu (a vím, co to je)", tak nemá smysl o programování pro Android uvažovat; napřed potřebuješ znát jazyk; pak až framework
Alphard
Oficiální tutoriály jsou podle mě dobrý začátek. Já jsem měl bohužel problémy s nainstalováním ADT pluginu, pomohly rady na stackoverflow, už nevím konkrétně. Jestli nevládnete angličtinou, seriál na Zdrojáku o Androidu aspoň ze začátku víceméně kopíroval zmíněný tutoriál, ale celý jsem ho nečetl. Předpokladem je znát OOP, ideálně umět aspoň trochu programovat v Javě.
Jestli se to vyplatí je na vás. Já si myslím, že mobilní aplikace částeně ustoupí mobilnímu webu, není udržitelné, aby měl každý eshop aplikaci pro každou platformu jak se o to teď někteří snaží. Ale v mnoha oblastech se určitě udrží.

Obecně tato diskuse není ideální na témata nesouvisející s webem.
LudekBrno
it47:
Nejsem si úplně jistý, že toto souvisí s tvorbou webu. Doporučuji spíš www.androidforum.cz kde je i rozsáhlá sekce vývojářů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: