Autor Zpráva
wtf
Profil *
Dobrý den,
jaký máte názor na přihlašování na web přes např. Facebookový účet, Google účet nebo OpenID?
Jak je to bezpečné? Jak na to reagují uživatelé? Vyplatí se to?
candiess
Profil
wtf:
Vždycky záleží, na jakou cílovou skupinu míříte, na weby zaměřené pro důchodce nedáte přihlášení přes FB tak jako na aplikaci, která potřebuje jen autorizaci nedáte obrovský formulář s registrací.

Já osobně vítám weby, na kterých se mohu přihlásit přes jednotné přihlášení, ať už je to přes FB (davam si pozor na to, co po mě aplikace vyžaduje) a nebo přes OpenID.

Co se týče bezpečnosti tam by problém být neměl, říká se, že v každé aplikaci je alespoň jedna chyba, v tomto případě to bude spíše na straně toho webu, na kterém se přihlašujete (a jsou snáze zneužitelné údaje) než přes aplikaci, která vám to přihlášení zprostředkuje.

Nesnáším weby, které si s vašim účtem mohou dělat co chtějí (ad2), jako třeba sdílení článků a obrázků místo mě, nebo nějaké blbé rozesílání pozvánek.

Vyplatí se to určitě, lidé jsou línější a línější a není nic línějšího, než kliknout "Přihlásit přes Facebook" a užívat si vybrané služby. Já osobně to na své projekty aplikuji, aplikuji tam minimálně 3 způsoby přihlášení (FB, normální registraci a OpenID) a tu normální registraci z toho důvodů, aby nedošlo k diskriminaci těch, kdo vybrané služby neprovozují nebo jen chtějí mít na každém webu zvlášť účet.
wtf
Profil *
Jde mi pouze o autentizaci, tudíž by aplikace neměla žádné takové nesmyslné požadavky.
Které všechny služby byste implementovaly?

Myslím si že je dobrý nápad:
Google
Registrace přímo na webu

Uvažuji o:
Facebooku
Twitteru

Nevím o:
???
candiess
Profil
wtf:
Google
Spíše ten Facebook, ten má skoro každý ovšem u toho Google není takové zastoupení. Co tak registruji tak je přemnoho emailu právě na seznam.cz.
Str4wberry
Profil
Ideální by asi bylo mít možnost použít takřka cokoliv.

Osobně mám takové možnosti velmi rád, protože si nemusím pamatovat další přihlašovací údaj a není ani třeba procházet zdlouhavou registrací. Předpokládám, že nejsem sám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0