Autor Zpráva
Nefer
Profil *
Zdravím, uvažuji o studiu informatiky na VŠE. Zajímalo by mě to, jaký je obsah předmětů, které se týkají přímo práce s počítači - kromě programování si nedokážu představit, co přesně bych tam studovala. A také bych ráda věděla, kolik hodin týdně bych ve škole musela být - nějaký přibližný rozvrh, chci vědět, jestli se budu vracet domů nějak rozumně nebo nebudu mít žádný volný čas... Takže prosím někoho, kdo tento obor studuje nebo studoval, jestli by mi k tomu něco řekl :)
aDAm
Profil
sice sem tam nechodil, ale moc bych nesázel že se zrovna na ekonomce bude učit nějaké extrémní programování ;) na obdobné škole kde jsem působil se bere převážně it z pohledu ekonomiky a poměrně dost terorie. A co se týká času, tady většinou bývá jaký si to uděláš takový to máš ;)
Sir Tom
Profil
Nefer:
Také zdravím, já na tuto školu chodím (kdybys chtěla nějaké extra informace, tak mi napiš e-mail). Neučí se zde takové typické zaryté programování. Prostě nečekej, že budeš sedět za počítačem a budeš programovat. Není ovšem problém se zde naučit programování - můžeš si dát programování jako volitelné předměty. Na začátku bakaláře se budeš učit programovat objektově orientovaně v jazyce JAVA. Jde hlavně o to, pochopit, jak funguje to objektové orientované programování. Dále se zde učí hlavně analýza, návrh, vývoj aplikací, byznys procesů. Naučíš se zde například popsat a zanalyzovat společnost z pohledu informatiky a naučíš se např. vylepšování různých byznys procesů, nastavování správných workflow, apod. Dále třeba můžeš jako architekt např. navrhnout organizaci jejich programovou základnu, atd. atd. Hlavně se zde naučíš spolupracovat týmově.
Samozřejmě, že je to na VŠE, tak se zde učí i ekonomie, marketing, management, aj. nicméně zde na informatice dochází k propojení ekonomie a informatiky.
Určitě jsem nechoď pokud tě baví jenom programování. Musí tě bavit informatika jako taková a musíš vědět, jak informatika ovlivňuje společnost a jak informatikou můžeš ovlivnit společnost. Fakticky po absolvování nebudeš guru programátor. Budeš spíše architekt byznys procesů a analytik IS/ICT.
S časem je to velmi variabilní - rozvrh si tvoříš sama. Těžko se říká, kolik hodin musíš být ve škole - jako ve škole nemusíš být vůbec, ale pak budeš mít problém ve zkouškovém období.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0