Autor Zpráva
Giga
Profil
Mám problém s (asi) hostingom.

Mám ten istý skript:
http://lktl.net/test
a
http://belin.sk/test

pričom prvý funguje, ako má - po nastavení farby za zmení farba rámika aj obrázku (krúžok)
druhý (na belin.sk) sa ale obrázok neaktualizuje.

Poradíte mi, kde hľadať chybu?
shaggy
Profil
Giga:
druhý (na belin.sk) sa ale obrázok neaktualizuje.
Neviem, ako u teba, ale u mňa všetko funguje.
Ak máš však dva rovnaké serverové skripty, ktoré ti nefungujú na dvoch rozdielnych hostingoch, chyba bude v serverovom kóde, ktorý z odkázaných stránok nezistíme (napr. iné nastavenie register globals a pod.). Ale v tomto prípade to skôr vidím na cache v prehliadači, ako som napísal, u mňa všetko funguje.
Giga
Profil
Ďakujem za reakciu.

V prehliadači som chybu začal hľadať najskôr.
Či už v Opere alebo FireFoxe sa u mňa tie stránky správajú odlišne.

Na belin.sk musím vynútiť reload, aby sa obrázok - teda ten krúžok - zaktualizoval na farbu zhodnú s rámikom
akov Opere tak aj vo FireFoxe.
Problém vidím vo výstupe zo servera, kedy na prvý pokus dodá obrázok z nejakej cache.
Je takýto postup vôbec možný?
Davex
Profil
Giga:
Druhý webserver nastavuje v HTTP hlavičce trvanlivost obrázku drawpic.php na 7 dní, takže si prohlížeč obrázek znova stáhne až po vypršení.

Cache-Control: max-age=604800
Expires: Tue, 09 Apr 2013 16:56:32 GMT
Giga
Profil
Davex, ďakujem veľmi pekne.

Mám nejakú šancu ovplyvniť implicitné nastavenie HTTP hlavičky?
Alebo musím meniť skripty a všade pre istotu pridať header(...)
juriad
Profil
Pokud chceš vynutit aktualizaci obrázku, tak změň pokaždé jeho jméno z drawpic.php třeba na drawpic.php?time=1364928914.
Parametr time sice ve skriptu na webu nemusíš vůbec použít, ale to prohlížeč neví a pro obrázek si šáhne znovu. Pokud se jednotlivé obrázky liší jen barvou, použij místo ?time=... parametr ?color=de00ff, pak máš zajištěné cachování obrázků se stejnou barvou.
Giga
Profil
juriad, áno o tejto možnosti (pridať parameter php obrázku) viem.

Skôr mi ide o to, kde je problém, keď sa dva identické skripty správajú odlišne.
Davex
Profil
Giga:
Jde to ovlivnit v konfiguraci Apache pro všechny soubory daného MIME typu (ExpiresByType), ale v tomto případě bych raději posílal hlavičky zabraňující kešování toho konkrétního obrázku funkcí header().

Např.:
header("Pragma: no-cache");
header("Cache-Control: private,max-age=0,must-revalidate,post-check=0,pre-check=0");
header("Expires: Sat, 01 Jan 2000 00:00:01 GMT");
Giga
Profil
Nateraz vyriešené zápisom

ExpiresActive Off

v .htaccess

Ďakujem za pomoc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0