Autor Zpráva
Monkeys
Profil *
Ake ine programovacie jazyky vyuzivate pri pisani webov standartne je to asi PHP, jQuery ale zaujima ma ci pouzivate aj nieco ine co vam ulahcuje pracu.
Napr: Java, Perl, Python, Ruby ...

Dakujem za odpovede

M.
ShiraNai7
Monkeys:
jQuery

jQuery není jazyk ale knihovna napsaná v JavaScriptu.

A k otázce.. viz třeba http://en.wikipedia.org/wiki/Web_development#Server_side_coding
wtf
Profil *
jQuery není programovací jazyk, je to knihovna do javascriptu.
Je sice pěkné, že jsi vyjmenoval 5 jazyků, ale jeden důležitý ti tam chybí - C# na .NET (dot - net).
Klasické WebForms už se tolik nevyužívají, ale vcelku účinný je ASP.NET MVC framework.
U toho jsou dva problémy: 1) dlouho se učí 2) je vhodný jen na středně velké a velké projekty. "Mojí osobní stránku" je hovadina psát na .NETu ...
Monkeys
Profil *
jQuery není jazyk ale knihovna napsaná v JavaScriptu.
zle som sa vyjadril ...

Ide mi o to ze teraz robim standartne v objektovom PHP a zaujima ma ci sa daju vyuzit aj ine prog. jazyky.
Da sa napriklad cez javu napisat eshop ?

M.
wtf
Profil *
Ano, ale není to výhodné. Zrovna na eshop, který má navštívenost, řekněme v desetitisících měsíčně, PHP bohatě stačí.
juriad
V Javě je psaný eshop pro czc.cz: https://docs.google.com/document/d/1G2Z7ZDoh6uwmZ1gU5so5B7uAJOomNywVyl-dqUJvJyI/edit
shaggy
Monkeys:
ze teraz robim standartne v objektovom PHP
Poznám ľudí, ktorí robia štandardne za prepážkou v banke, ale že by v tom boli dobrí, to sa povedať nedá.
Si v tom dobrý? Máš oop naozaj v malíčku? Zvládaš na výbornej úrovni prácu s databázou? Aké frameworky zvládaš/dobre poznáš?
Vieš, keď si pozriem tvoje posledné otázky, tak je možné, že štandardne robíš v objektovom php, ale stále máš problémy so zložitejšími úlohami (bez urážky).
Vidím to aj na tvojej otázke - keby si sa programovaniu venoval dostatočne dlho a na dostatočnej úrovni, nepýtal by si sa, či sa dá cez javu napísať eshop. Na to by si proste narazil sám pri štúdiu.

Preto sa vykašli na iné jazyky a zlepši sa v tom, v čom vieš aspoň trochu robiť. Ver mi, že sa máš ešte dosť čo učiť.
Monkeys
Profil *
shaggy:
Preto sa vykašli na iné jazyky a zlepši sa v tom, v čom vieš aspoň trochu robiť. Ver mi, že sa máš ešte dosť čo učiť.
Dakujem za odpoved s PHP sa nechystam "seknut" prave naopak vyhovuje mi a mas pravdu mam sa este co ucit ...
Pytam sa preto lebo ked sa clovek pozrie na neake pracovne ponuky a vidi tam to mnozstvo prog. jazykov ktore vyzaduju tak sa pytam vyuzije to vsetko clovek v praxi ?
Nestaci vediet a zaoberat sa len tym co je ozaj realne vyuzitelne ?

M.
shaggy
Monkeys:
ked sa clovek pozrie na neake pracovne ponuky a vidi tam to mnozstvo prog. jazykov ktore vyzaduju tak sa pytam vyuzije to vsetko clovek v praxi ?
Predstav si, že si kardiochirurg a vidíš ponuky na všeobecného alebo detského lekára. Znamená to, že sa máš prekvalifikovať?

Nestaci vediet a zaoberat sa len tym co je ozaj realne vyuzitelne ?
Máš pocit, že ponúk pre php programátora je málo? Že nie je reálne využiteľné? Ja som za celý čas, kedy profesionálne programujem nemal problém nájsť si prácu (aj keď je pravda, že som čas pôsobil v .NET firme). Keď budeš skákať z jazyka na jazyk, tak v ničom nebudeš dobrý a tie ponuky, ktoré všade vidíš, budú pre teba rovnako vzdialené, ako keby si ten jazyk nevedel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: