Autor Zpráva
Fisir
Profil
Ahoj,
ze své domácí sítě nemohu přistoupit na můj web – www.fisir.tk. Ze školy to však jde. I podle statusu na hostingu je server online. Restartoval jsem modem i router a vyčistil cache DNS. Pochybuji, že by to byl problém právě DNS, protože ty se změnily včera. Pokud si u sebe nastavím proxy, k serveru se připojím. Neporadíte, jak to vyřešit?
juriad
Profil
Dokážeš se na ten server alespoň pingnout? V příkazové řádce:
ping www.fisir.tk
případně ping na IP adresu
ping 67.23.248.61
Fisir
Profil
Reaguji na juriada [#2]:
Bohužel, na adresu ani IP si nepingnu. Soubor hosts je v tom nevinně.
aDAm
Profil
tak potom ti tu IP zřejmě blokuje tvůj provozovatel.

OT: co tě vede k tomu mít doménu na TK ?
Fisir
Profil
Reaguji na aDAma [#4]:
tak potom ti tu IP zřejmě blokuje tvůj provozovatel.
Nejspíš ano, už jsem tam psal. Uvidíme, co odpoví.

co tě vede k tomu mít doménu na TK ?
Cena.
juriad
Profil
Pokud to s webem myslíš trochu vážně, zaplatit 150-200 ročně tě opravdu nezabije.
welwet
Profil
mam totozny problem, ale pravdepodobne zlozitejsi. Stranky irisfoto.sk niekolko rokov bezali na jednom serveri. Stranky som prestahoval, ale nebola mozna komunikacia s registratorom domeny, tak som domenu presmeroval prostrednictvom redirect 301 na nove sidlo webu zo subdomenou irisfoto.ttportal.sk. To bolo este stale bez problemov a google sa k tomuto stavu pruzne prisposobil. Problem nastal, ked na novom webhostingu bol zriadeny multihosting pre domenu irisfoto.sk, kam som aj natiahol subory stranky a uz aj registrator zmenil dns do priestoru multihostingu. Nasledne bol povodny webhosting (na ktorom bol povodny redirect 301) zruseny a vymazane boli aj dns. Takze domena presmerovana, stranka nastavena a ona dokoca aj funguje, ale len s pocitacov, s ktorych sa v minulosti na stranky pod subdomenou irisfoto.ttportal.sk nepristupovalo. S takeho pocitaca sa cez ping spravne nacita aj IP, aj vsetko ostatne.Ale s mojho PC mi ping stale vracia staru IP a po zadani adresy irisfoto.sk sa dostanem akurat tak na titulku povodneho prevadzkovatela webhostingu. Problem som najskor riesil s registratorom domeny ako aj s technickou podporou noveho webhostingu. Vsetko skontrolovali a zhodli sa, ze je vsetko v poriadku a vsetko funguje u nich tak ako ma. Poradili mi vymazat historiu, vymazat cookie a ze to bude O.K. aj u mna. Vsetko som vymazal, dokonca som odinstaloval a spatne nainstaloval aj prehliadac (chrome) a stranky irisfoto.sk su pre mna s mojho PC stale totalne nedostupne. A urcite mi to neblokuje prevadzkovatel, ktoremu platim za webhosting rocne vyse 100€. Vie niekto seriozne poradit? Vopred velka vdaka !!!
Davex
Profil
welwet:
mam totozny problem
Ale vypadá to na jinou příčinu. Pokud nepomůže vymazání DNS cache (ve Windows příkazem ipconfig /flushdns), tak je po změně DNS záznamů potřeba počkat na vypršení platnosti těch starých (většinou do 24 hodin), které si mohou pamatovat DNS resolvery poskytovatele internetového připojení. Také může stačit změnit DNS servery v IP konfiguraci síťového připojení v počítači (třeba na 8.8.8.8 a 8.8.4.4).

Správný postup je ten, že se několik dní před plánovanou změnou IP adresy webserveru zkrátí životnost DNS záznamů u domény na několik minut, aby se změna projevila u všech uživatelů co nejdříve.
welwet
Profil
Davex:
dakujem, idem to skusit poriesit.
aDAm
Profil
Fisir:
sic nevím kolik ti jě ale pokud 13+ ;) tak si stačí odříct jednou za rok hospodu a na doménu prachy budou
Fisir
Profil
No samozřejmě. Zablokovali moji IP. Nevím proč, když po odeslání dotazu ji okamžitě odblokovali. Asi jsem si ten web měl otestovat nejdříve u sebe, a až potom na hostingu :-).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0