Autor Zpráva
Fred
Profil
Mám takovou myšlenku nahradit celé komentáře jejich načtením přes AJAX, kvůli komentářovému spamu. Bez javascriptu by se načítaly pouze ty, které bych zautorizoval, s javascriptem všechny, ale SE robot by se k nim nedostal, odpadly by tím věci jako Captcha a náročnost na čas, prostě bych to nemusel furt kontrolovat, jenom občas. Co si o tom myslíte? Je to blbost? Bylo by to přístupné?
Leo
Profil
Zni mi to jako dobry napad, ale jeste jsem nad tim ted po ranu moc nepremyslel. Leo
Kajman_
Profil *
A na co ten AJAX. Nestačilo by jen napsat jednoduchou javascriptovou funkci, která v normálním formuláři nastaví příznak, že je klient umí javascript a asi to není robot? Ty, co by to neměly, tak by čekaly na autorizaci.

Také by to nemusel být javascript, občas se stačí koukat na referer - ten také málokterý robot správně nastaví.
Leo
Profil
"která v normálním formuláři nastaví příznak, že je klient umí javascript a asi to není robot?"

Pak pouceny robot bude k formulari pridavat ten priznak natrvdo, i kdyz JS ve skutecnosti neumi. Leo
Kajman_
Profil *
Příznak nemusí být statický. Pokud to nebude v nějakém převelikém projektu, asi se lidem moc nevyplatí robota ladit.
Fred
Profil
na co ten AJAX
No zobrazil bych jím všechny komentáře, ale robot by je neviděl, takže pro spamera by ten odkaz ztratil smysl. Ve výstupu bez js by byly jen ty schválené.
Leo
Profil
"ale robot by je neviděl, takže pro spamera by ten odkaz ztratil smysl"

Ale porad tam budou - takze budou otravovat ostatni lidi. Robotum je srdecne jedno, jestli se jejich usili ujme - strili v milionech naslepo, hned jakmile zjisti, ze na webove strance je nejaky formular... Leo
Fred
Profil
Nemyslím robota spamera, myslím robota indexovacího. Možná by bylo jednoduší javascriptem měnit action u formu. Umí ti spamoboti js?
Leo
Profil
Otazka je, ceho se snazis docilit. Rekl bych, ze spamy v komentarich vadi nejvic uzivatelum. Leo
Fred
Profil
To je pravda, ale na druhou stranu uživatele taky nebaví čekat, captcha nebo moderované komentáře jsou otravné. Prostě hledám kompromis.
Mirko
Profil *
nebylo by lepší pokračovat v odkazovaném tématu, než zakládat nové?
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=17&topic=1 4344
Leo
Profil
"To je pravda, ale na druhou stranu uživatele taky nebaví čekat, captcha nebo moderované komentáře jsou otravné. Prostě hledám kompromis."

A jaky je rozdil mezi AJAX resenim a tim, kdy nemare vubec zadnou kontrolu pri odeslani? Leo
Fred
Profil
Nepoškodí mě odkazy na kasina a podobné zběsilosti. Budou se však bohužel zobrazovat uživatelům do té doby než je vymažu. Googlebotovi ale ne, takže pro spamera budou k ničemu. Lepší by bylo kdyby se zavedlo rel="nofollow" na celé bloky dokumentu něco jako
<div rel="nofollow">nezkontrolované komentáře</div>
<div>zkontrolované komentáře</div> , protože rel="nofollow" zase poškozuje ty co přidávají přínosné komentáře, je to podle mě taková malá odměna za jejich aktivitu. Jenže kdybych tohle použil, tak nebudu dělat nic jinýho než kontrolu odkazů a umazávání rel. Mohl bych je taky skladovat v jiném okně, s nofollow, ale to je to samý.
Anonymní
Profil *
Jestli je spamer robot, tak je mu jedno jestli stránky bude indexovat googlebot nebo ne. Přinejmenším je uvidí ostatní uživatelé a to už by se dalo vnímat jako podprahová reklama. To bych to lépe viděl s tím falešným políčkem textarea.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0