Autor Zpráva
Juandev
Profil
Organizuji takovou větší událost pro 50-100 osob, kde je potřeba Internet hlavně pro nahrávání médií na Internet. Nejsem si jist, jak dopředu zjistit, jestli dané zařízení takovým Internetem disponuje. Ono dneska "vysokorychlostní Internet" se říká ledasčemu, takže si nejsem jistý, že když se 50 lidí připojí na ADSL 2/8 tak to bude stačit. Jaké parametry bych měl vyžadovat? Respektive na co si dát pozor?
Joker
Profil
Juandev:
Tak to je celkem jednoduché: Rychlost připojení / Kolik asi lidí bude připojených současně = Dostupná rychlost pro jednoho.
V tomto případě okořeněné tím, že jestli půjde hlavně o upload médií, bude nejdůležitější rychlost uploadu.
Záleží na tom, kolik se tak počítá, že z těch lidí bude nahrávat současně. Jestli to bude alespoň pár desítek, upload 2 Mbit mi přijde trochu málo, navíc když to ADSL samo je agregované, takže rychlost uploadu není 2 Mbit, ale 2 Mbit.
To by pak vypadalo asi jako návrat do éry vytáčeného připojení.
LudekBrno
Profil
Juandev:
Pokud těmi médii myslíš obrázky, videa nebo audio a ti lidé se to budou pokoušet odesílat současně, tak přes ADSL neodešle nikdo nic, protože to bude totálně zasekané. ADSL je na odesílání pomalé i pro jednoho. Neumím si představit vydělit to ještě 50 nebo více. Aby to bylo použitelné, musel by zajistit, aby se nemohlo připojit současně víc, než třeba 3 lidi. A i ti budou nadávat, pokud se pokusí současně odeslat objemější data.
Anonymní
Profil *
Ono to nebude vůbec lehké. Už jenom z důvodu, že pochybuji, že se lidi budou píchat přímo do ADSL, ale bude tam nějaký router. A pochybuji že router veme 100 současných přihlášených klientů. To i kdybys měl seberychlejší net tak ti to nebude fungovat - vím, že jsem měl problém i třeba s 15 připojenýma klienty(a to v žádném případě nebyl pomalý internet upload a download kolem těch 25Mb/s a stejně 3/4 lidí prostě měla odpověď třeba 3000ms) .
Řeknu ti to takhle - hochu máš dost těžký úkol, za prvé by to chtělo sehnat net s rychlostí uploadu 30Mb/s aby každý připojený klient měl aspon kolem těch 300kb/s. Dále si to musíš ošéfovat co se týče wifi, přinést více routerů či antén nechat každou běžet na jiném kanálu(nedovedu si představit že by se 100 lidí připojovalo přes kabel..)
Juandev
Profil
Anonymní:
že pochybuji, že se lidi budou píchat přímo do ADSL
Tak myslel jsem wifi a ADSL jsem uváděl jako příklad.


Dále si to musíš ošéfovat co se týče wifi, přinést více routerů či antén nechat každou běžet na jiném kanálu
Já si nedovedu představit, že mě nějaký hotel, nebo škola nechá se montovat v jejich sítích. Předpokládám, že takové subjekty to mají ošéfované. Na VŠ se mi nezdálo, že by se hroutila wifi, v případě, kdy se tam připojí více lidí. V hotelech by na to měli být také zvyklý a měli to mít ošéfované.

Ale díky za postřeh:-)
Anonymní
Profil *
Juandev:
Na VŠ se mi nezdálo, že by se hroutila wifi, v případě, kdy se tam připojí více lidí

No jasně, že se jím nehroutí, protože to mají většinou jak jsi psal ošéfované. Ale na druhou stranu znám mnoho veřejných míst(v žádném případě nebudu jmenovat), kde se jim ta wifina prostě hroutí, ale ono taky není divu, když dost často jsou správci sítí téměř amatéři, kteří berou minimální plat a různé instituty si je najímají aby prostě ušetřili.. Ale nechci odbočovat..
Joker
Profil
Juandev:
Já si nedovedu představit, že mě nějaký hotel, nebo škola nechá se montovat v jejich sítích.
V hotelech by na to měli být také zvyklý a měli to mít ošéfované.
Pak ale vlastně co my tady vyřešíme?

To je spíš dotaz na toho kdo poskytuje ten prostor: „Potřebujem Net pro 100 lidí, máte? Ano-ne“

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0