Autor Zpráva
Kaminko
Profil
Zdravím, chcel by som sa opýtať, oplatí sa podľa vás vytvárať nový WYSIWYG editor ? Dá sa preraziť pri konkurencii ako TinyMCE aspoň na Slovensku a Česku ? Alebot o je dobré iba ako editor pre vlastné potreby na stránky, ktoré vytvorím ?
Jan Tvrdík
Profil
Kaminko:
Ano, ale pouze za předpokladu, že umíš hodně (hodně!!!) dobře JavaScript.
Kaminko
Profil
Tak JS viem priemerne, no stále sa snažím učiť nové veci, mám nakúpené knihy o JS a podobne, čiže by to nemal byť problém.


A ešte jedna vec. Aké ďalšie veci, sa tvoria cez skripty, myslím bez PHP, ciže PHP ešte moc neviem a hodlám sa ho učiť až neskôr .
Jan Tvrdík
Profil
Kaminko:
Tak JS viem priemerne, no stále sa snažím učiť nové veci, mám nakúpené knihy o JS a podobne
V tom případě se do toho nepouštěj, nebude to stát za nic.
Kaminko
Profil
Nemám v pláne to robiť hneď teraz, mám ešte 2 knihy, ktoré su zamerané na podobné veci, ako tento editor a ešte ich nemám prečítané.
Str4wberry
Profil
Poslední dny nějaký vhodný hledám a každý mi více či méně nevyhovuje. (Kdybyste někdo měl tip, uvítám jej.)

Hodně dobře JS snad ani umět netřeba, největší problém těch desítek editorů, co jsem prošel, je uživatelské rozhraní z devadesátých let (čím víc čudlíků, tím lépe atd.), nepředvídatelné chování nebo absence základních funkcí (třeba vytvořit víceúrovňový seznam).

Podstatná věc je potřeba nějakého file manageru. Dva významnější editory TinyMCE a CKEditor nedávno vydaly nové verse, čímž odřízly hotové implementace souborových správců a nabízejí jen svá (nemálo) placená rozšíření.

Prostor tu tedy rozhodně je.
Kaminko
Profil
Tak to je super, mám niekoľko nápadov, ktoré tieto dve editory neobsahujú, možno sa ujmú.
Jan Tvrdík
Profil
Str4wberry:
Kdybyste někdo měl tip, uvítám jej.
Kup si za $ 99 imperavi.com/redactor.
Kaminko
Profil
Jan Tvrdík:
Str4wberry:
„Kdybyste někdo měl tip, uvítám jej.“
Kup si za $ 99 imperavi.com/redactor.

Alebo si ho nakóď sám, podľa svojích potrieb.
peta
Profil
Jan Tvrdík: Taky to ma sve plusy i minusy.
Redactor
- rozdilny vzhled dialogu link, video, obrazek
- omezena manipulace s obrazkem
+ zarovnani textu vpravo, vlevo a pod je jedno tlacitko
- ale je nutne znovu kliknout na rozbalenem menu, misto toho aby kazdym kliknutim prepl typ zarovnani
- po zruseni seznau zustalo oramovane tlacitko seznamu dokud jsem neklikl vadle
- u vlozeneho obrazku nejde nastavit rozmery rucne
+ ale prijemne e zvetsovani sipeckou
- ale uz nejde zmenit rozdilne sirku a vysku
+ libi se mi, jak to svizne reaguje, mozna kvalitni server
+ libi se mi vzhled, ze je vicemene jednotny a jednoduchy, prijemny, zadna divocina
- video je osizene, chtelo by to aspon priklad kodu, ktery by to na jedno kliknuti doplnilo do policka
- u vlozeni obrazku by se mela prvni zobrazit galerie ze zalozky Choose. Obrazky se uploaduji malokdy a vetsinou naraz. Urcite ne pri kazdem kliknuti insert image.
- u vlozeni linku by zruseni odkazu mohla byt jedna polozka zalozek nebo tlacitko, ze by se nezobrazovalo menu, ale primo dialog pro odkaz
- u odkazu se nezobrazi stranky cmska, je nutne vyplnovat url (ale to mozna resi integrovani do cms)

Celkove bych to hodnotil jako celkem user-friendly. Nejvetsi potize maji vzdycky uzivatele s odkazy a obrazky, protoze nechapou funkci html kodu a proc se ktere policko a cim da vyplnovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0