Autor Zpráva
Mihhc
Profil
Zdravím,

rád bych vyřešil otázku: Jak zjistit: Provozuje adresa vituální servery?
EDIT1: Jak zjistit: Jsou na doméně provozovány vituální servery?

Prý je to možné pomocí nástroje:
web-sniffer.net

Nebo nějakým linuxáckým příkazem?

Třeba na příkladu "www.abclinuxu.com".

Zkrátka za rady děkuji,

S pozdravem M.
DJ Miky
Profil
Bude potřeba vysvětlit otázku. Adresa je identifikátor, nemůže sama nic provozovat. Pokud máš na mysli otázku "Je web na dané adrese hostován na virtuálním serveru?", pak ne, to zjistit nejde.
Mihhc
Profil
DJ Miky:
Ne. Obráceně.
Jsou na doméně xy provozovány virtuální webové servery? A kreré?
DJ Miky
Profil
To znamená, zda firma s webem na doméně example.com poskytuje služby virtuálních serverů? Pořád totiž nedává moc smysl "jsou na doméně provozovány virtuální servery".
Mihhc
Profil
DJ Miky:
Já nevím jak víc to rozebrat, takto je to zadané(1 možná úloha u zkoušky).
Prý řešitelná odkazem výše přes různé verze http protokolu. (Já ale nevidím relevantní rozdíly ve výpisech, natož jaké jsou a kolik jich je)

"Jsou na doméně example.com provozovány virtuální webové servery?" (Nezáleží je poskytuje nebo je má pro sebe.)
shaggy
Profil
Mihhc:
To, čo sa ti snažia ostatní povedať je, že doména nič neprevádzkuje.
Ty pravdepodobne chceš zistiť, či server, na ktorom je umiestnený web k doméne, obsahuje/prevádzkuje virtuálne servery. Nenapadá mi možnosť, ako to zistiť.
DJ Miky
Profil
Každopádně, ať už je význam otázky jakýkoliv, nelze to zjistit pomocí odkazovaného nebo podobného nástroje. Z hlaviček nemůžeš nikdy s jistotou zjistit informace o cílovém serveru. Pouze se dá odhadovat použitý software/technologie, ale nic nedokáže zjistit přítomnost virtuálních serverů, ani ze strany poskytování, ani ze strany hostování. Nejlepší rada, kterou ti můžeme dát, je zeptat se na podrobnosti k zadané otázce.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mihhce:
Pokud použiješ HTTP 1.0 a vypneš hlavičku Host, tak se dozvíš, jestli je pravděpodobné, že na stejné IP adrese běží víc domén — server z takového požadavku nepozná, o kterou doménu máš zájem a dá ti třeba nějakou chybovou hlášku. Totéž jde zjistit i prehistorickým prohlížečem, třeba libovolným Mosaicem nebo Internet Explorerem 2 — drtivá většina webů je v nich nedostupná právě proto, že neposílají Host.

Nevím, jestli je to to, co chceš — a pokud ano, tak by mě zajímalo, k čemu ti taková informace vlastně je…
Mihhc
Profil
shaggy:
Je mi to jasné, špatně jsem se vyjádřil.
Chamurappi:
Přesně toto jsem chtěl slyšet, já si tohoto také všiml, ale nebyl jsem si jistý významem.
K čemu - jak jsem zmínil, je to možná jedna z otázek u zkoušky.

Díky všem.
(moderátora prosím o přepsaní napdisu za lepší a přesnější - "Jak zjistit: Jsou na doméně provozovány vituální servery?")
JanaMala
Profil
Jde to pomocí reverse IP u nějaké whois služby např. http://whois.domaintools.com/jakpsatweb.cz Reverse IP:37 other sites hosted on this server.
juriad
Profil
JanaMala:
To jen říká, že k IP adrese serveru existuje několik domén. Neříká to ale vůbec nic o tom, jestli jde o jedinou serverovou aplikaci, která zvládá obsloužit všechny přístupy a konkrétní stránku poskytuje podle hlavičky Host, nebo jestli na tom serveru běží nějaký multiplexer - služba, která rozděluje požadavky podle nějakého kritéria (třeba hlavička Host) různým serverovým aplikacím.

Sice je druhá varianta běžnější, ale obecně nelze říct vůbec nic. DNS ti říká jen, že pokud chceš poslat požadavek na doménu example.cz, tak ho máš poslat na konkrétní IP adresu.

Pokud by na serveru běžela aplikace, která rovnoměrně rozděluje požadavky na jiné servery, jedná se o virtuální server?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0