Autor Zpráva
Warlord
Profil
Dobrý den,

potřeboval bych poradit ohledně jdené věci. Vytvářím webovou stránku jedné lokální sítě a zajímalo by mne jak vytvořit FTP search který by prohledal všechny FTP servery na počítačích této lokální sítě a výsledek vypsal na stránku. Uvítám jakoukoliv radu. Předem děkuji.
Yuhů
Profil
no potěš. To bych nechtěl programovat. Jinak řečeno nevím a dost by mě překvapilo, kdyby někdo věděl.
DoubleThink
Profil *
No je to docela sousto, ale myslím, že by to i šlo.
Základ jsou PHP funkce ftp_* - je jich asi 20 a slouží ke klasické komunikaci s FTP serverem.

Takže by sis povypisoval listy všech adresárů a pak bys v tom hledal.
llook
Profil
Asi by to bylo hodně moc pomalý. Lepší by bylo napsat si nějaký skript, spouštěný jednou za čas cronem (třeba jednou za hodinu/den/10 minut) a pak by se hledalo pouze ve vytvořeném indexu.
DoubleThink
Profil *
> prohledal všechny FTP servery na počítačích této lokální sítě

No na lokálu ani tak ne, ale souhlasím, že by to tak bylo lepší.
DoubleThink
Profil *
Možná by bylo lepší nainstalovat na FTP Sambu a na toto se úplně vybodnout.
halogan
Profil
Tak toto je pekne, ale hodne slozite. PHP je prilis pomale, napadaji me dva zpusoby:
1. Projet to cele pythonem/php jednou za den (hodinu) cronem a ulozit data do pgsql a pak to brat z db.
+ rychle hledani
- udelat ten hledac a navrhnout databazi
- trochu neaktualni, zalezi na typu dat, obcas to nevadi
2. Projizdet to pythonem pri kazdem hledani
+ zadny navrh db
- mozna trochu pomale
- zatez na sit

Moznost cislo 2 me jen tak napadla, 1. bude mnohem lepsi, neco jako google. Python neni moc rychly, ale je mnohem mnohem rychlejsi nez PHP.
MANIAC
Profil *
zdravim..
asi to s tím nemá nic společnýho, ale když se u Windows Commanderu připojim na ftp, a chci na moje webový stránky zkopírovat nějakej soubor, ukáže se mi: "Příkaz PORT selhal!" Nevíte někdo co s tím mam dělat?
MANIAC
Profil *
ten problém už bych měl vyřešenej, ale teď se zase ukazuje, že se vyskytla chyba při kopírování souboru na server ftp, a že se mám přesvědčit, jestli mám oprávnění k ukládání souborů na server. To fakt nechápu...:-( A dřív mi to šlo!!!
Yuhů
Profil
zkontrolovat diskovou kvótu

zkontrolovat proxynu u sebe

ale jinak nevím. Příkaz PORT selhal je docela častá hláška při špatném připojení.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0