Autor Zpráva
edy02
Profil
zdravím,
jaké jsou výhody a nevýhody serverů, které nabízejí zdarma vytvoření stránky?
Třeba www.webnode.cz nabízí zdarma vytvoření jakékoli stránky i s poměrně přijemným webdesignem.
Potřebuju vědět, co mám člověku říct, když mi řekne, že si tu stránku může vytvořit zadarmo přes nějaký tento server, a proč by mi měl platit sumy za moje weby.
Nebo vytvářel jste někdy někdo web přes tyto "programy" a máte s tím nějaké zkušenosti? Jaké jsou plusy a mínusy?
preca1
Profil
Zdravim,
jestli nemůžeš na nic přijít, tak asi neni žádnej důvod, aby ti člověk platil. Měl by si sám vědět, v čem sou tvoje weby lepší, než ty zadarmo udělaný. Takhle to vypadá, že žádnou výhodu nemáš, jen chceš potenciální zákazníky balamutit obecnejma kecama, který ti někdo musel napovědět.

Následuje subjektivní seznam výhod a nevýhod.
Výhody: většinou je to rychlý, jednoduchý a zadarmo - uděláš účet, zvolíš vzhled, napíšeš text a hotovo. Na vytvoření většinou stačí jen chápet HTML. Občas rovnou dostaneš i sadu dalších prvků - chat, komentáře, ankety, atd.
Nevýhody: omezené množství vzhledů, spolehlivost, možný problém s přidáváním funkcí a upravováním vzhledu. Někde většinou bývá odkaz Powered by ..., kterej na některý lidi nemusí působit tak profesionálně (něco jako když máš firemní e-mail na volny.cz, nebo stránky na webzdarma.cz).
Str4wberry
Profil
Tak první věc asi je, že to úplně zadarmo není.

• Když vezmeme tarif Free — nemůže stránka běžet na vlastní doméně; je tam jen 100MB prostor a datový limit 1 GB na měsíc. Pokud budeme počítat 1 MB stažených dat na jednu návštěvu, může na daný web chodit jen 30 lidí denně.
• Tarif Standard, nejlevnější, kde nemusí být reklama na webnode, stojí 2000 Kč za rok. Slušný hosting s CZ doménou lze sehnat do 400 Kč za rok. Budeme-li uvažovat, že vytvořený web bude fungovat 3 roky, máme tady 4 800 Kč ((2000 - 400) * 3), které může člověk dát vám místo službě Webnode.

Další věc jsou různá omezení, kterými klasický web trpět nemusí (něco jsou spíš odhady, službu Webnode jsem příliš nezkoumal).
1) Vzhled stránky nebude unikátní (podle ukázek ani moc hezký) a nejspíš bude obtížné jej nějak upravovat.
2) Tipoval bych, že využívat na stránce nějakou externí službu bude omezeno.
3) Závislost. Když Webnode zavře krám / neúnosně zdraží / bude mít časté výpadky, bude se web obtížně stěhovat.
4) To souvisí s předchozím — u klasického webu nad ním máte plnou kontrolu.


co mám člověku říct, když mi řekne, že si tu stránku může vytvořit zadarmo přes nějaký tento server

Nejlépe pravdu. V některých případech skutečně může být web zdarma nejlepší řešení. Třeba v případě, že je web pro pár lidí, nemá nic vydělávat a prestiž je ukradená. Tam medle skutečně těžko najít nějaké férové argumenty, proč zaň platit.
Camo
Profil
edy02:
To rozhranie sa mi fakt páči. Myslím, že nasadili laťku dosť vysoko a treba si to pozrieť....
Ale zadarmo to teda nieje. Profi balík stojí 4800Kč za rok. Takže je to taká celkom primeraná suma.
Ty máš výhodu, že budeš oveľa flexibilnejší pri úpravách webu ako oni a za porovnateľnú alebo trochu vyššiu sumu. Ale tá laťka je fakt dosť vysoko...
PS: Neviem ako nechať obtekať obrázok...
edy02
Profil
preca1:
jestli nemůžeš na nic přijít, tak asi neni žádnej důvod, aby ti člověk platil. Měl by si sám vědět, v čem sou tvoje weby lepší, než ty zadarmo udělaný. Takhle to vypadá, že žádnou výhodu nemáš, jen chceš potenciální zákazníky balamutit obecnejma kecama, který ti někdo musel napovědět.

Já se ptal hlavně na to jaký máte zkušenosti s těmito auto-stránkami, protože naprosto jsem neměl páru s kým soupeřím.

ale díky za odpovědi. Dělal jsem jeden firemní web pro jednu restauraci a teď už vím, že je rozhodně lepší si ji nechat udělat ode mě, než si ji vyrobit přes tyto stránky.
preca1
Profil
Tady asi záleží s jakou službou porovnáváte. Já si zkusil http://www.weebly.com a musim říct, že se s tim pracuje opravdu skvěle a zadarmo toho nabízej dost - formuláře, slideshow, ankety, D&D tvoření stránky, různý layouty, vlastní doména, slušná kontrola nad HTML a CSS - doporučuju vyzkoušet.

edy02:
Mně to připadalo, že se nás ptáš, proč by si někdo měl nechat udělat stránky u tebe. Můžu se teda zeptat, v čem to je lepší? :)
edy02
Profil
preca1:
Mně to připadalo, že se nás ptáš, proč by si někdo měl nechat udělat stránky u tebe. Můžu se teda zeptat, v čem to je lepší? :)

No snad nikdo odsud si ode mě stránky dělat nepotřebuje :)... Ale můžeš si znovu přečíst co píše Str4berry.

preca1:
Nechci nic zkoušet, budu dělat, že nic takovýho neexistuje :).

Jinak ten free je aji bez reklam?
preca1
Profil
Jo, akorát v patičce je text Powered by....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0