Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

nevěděl byste někdo, jestli je možné někde říct, co přesně se má otevřít po zadání URL adresy do prohlížeče?

Pokud si nastavím virtual host s doménou example.dev a takovou adresu zadám třeba do Chromu, tak mi bude hledat "example.dev" v Googlu. Teprve když to napíšu takto "http://example.dev", uvědomí si, že jsem asi nic hledat nechtěl :-) Tak inteligentně se kdysi chovala Opera, jenže teď už to taky neumí a možná je jenom chyba ve mně.

Jde někde nastavit, abych mohl do jakéhokoli prohlížeče napsat "example.dev" a on mi otevřel web z localhostu?

Díky
DJ Miky
Profil
To bude závislé na prohlížeči, snaží se rozpoznávat texty, co vypadají jako domény. Opera (12.15) mi to dělá taky, ale projde v ní i example.dev (nehledá, ale snaží se otevřít jako adresu). Co jsem vypozoroval, jako adresu bere text s tečkou a minimálně dvěma znaky za ní, vše ostatní hledá. Chrome to třeba může mít ještě omezené na platné TLD. Ve Firefoxu mi example.dev projde jako adresa.

Nicméně řešením může být zadat napoprvé celou adresu včetně http:// a Chrome i Firefox už se při dalším pokusu snaží adresu doplnit.
joe
Profil
DJ Miky:
Zadáním adresy s "http://" řešení je, schválně jsem to ale nepsal, ale nezdá se mi to moc ideální, protože hádám, že většina lidí píše adresy bez "http(s)://". A je celkem otravné čekat, než tu neexistující adresu vyhledá Google a teprve pak (cca 2 vteřiny na to) se objeví "Nemysleli jste ...?". Mysleli! Tak proč to neotevře rovnou.

Možná právě proto v Opeře byly kdysi zavedené aliasy pro hledání ("g text" hledá v Googlu "text"), kromě toho mi to s tím aliasem "g" přijde rychlejší, než bez něj, protože kontroluje, zda ta adresa neexistuje.

Myslel jsem, jestli to třeba nejde nějak určit už v systému, jak se rozhodne, na co se adresa převede.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0