Autor Zpráva
Juandev
Profil
Doporučte nějaký jednoduchý software pro jednotnou komunikaci, kam jde sloučit FB, Gmail apod. Rád bych si tam sloučil více účtů - u Gmailu mám třeba 2 a kdyby to vzalo i IRC, tak skáču radostí. Podmínkou je ovšem chození na vidlích.
Joker
Profil
Juandev:
A co by ta aplikace měla umět? Nějak si neumím představit jednu aplikaci, přes kterou by se nahrávaly fotky na Facebook, posílaly e-maily přes GMail, chatovalo přes IRC, a tak dále.
Teda, umím: Webový prohlížeč.

Jestli je to myšleno jen na instant-messaging část každé z těch služeb, tak to umí třeba Miranda nebo Pidgin. Ale Google Talk a Facebook Chat jedou na Jabber protokolu, takže by to měla umět kdejaká aplikace.
Juandev
Profil
Joker:
přes kterou by se nahrávaly fotky na Facebook, posílaly e-maily přes GMail
A kde hovořím ve svém příspěvku o nahrávání fotek na FB. Já hovořím o komunikaci = chat. Nic jinýho, prostý chat.

by to měla umět kdejaká aplikace
Ano, hledám nějaká doporučení. Miranda a Pidgin mi přijdou uživatelsky složité. Digsby je uživatelsky jednoduchý, ale nejde připojit více účtů jedné služby a IRC.
Amunak
Profil
Na IRC mám BitlBee server, který umí vytvořit most pro kdeco. Tedy Jabber, Facebook, GTalk, MSN a Twitter. Připojuje se na to prakticky stejně, jako na každou IRC síť. S bouncerem a boty se pak dají dělat krásné věci i mimo IRC :). Zvlášť už mám pak jen aplikaci pro maily, tedy Mozilla Thunderbird, protože to je komunikace tak odlišné povahy, že na to jeden řádek, kterým se píše do chatu, nestačí.

Pokud pak jde o konkrétního klienta, tak používám mIRC (placené), dříve jsem měl X-chat (jeho fork pro windows - zdarma - je Y-chat, případně HeXchat), ale to mi pak začalo padat, tak jsem přešel na mIRC. Všechno je to asi tak intuitivní, jak intuitivní jen IRC klient může být :D seznam kanálů, chat log, pole pro psaní a seznam lidí na kanále.
joe
Profil
Juandev:
Vše, co požaduješ, umí Trillian. Jde o jednoduchý, intuitivní, rychlý, ... IM. Používám ho už několik let, jsem spokojen :-)
Joker
Profil
joe:
Vše, co požaduješ, umíTrillian.
Akorát prý zavedl reklamy.

Juandev:
Miranda a Pidgin mi přijdou uživatelsky složité.
To mě překvapuje, instant messengery obecně a Mirandu konkrétně bych řadil mezi na používání nejtriviálnější aplikace vůbec.
Kliknu na člověka, napíšu zprávu :-)
Možná když se člověk hrabe v nějakém složitějším nastavení, ale běžná instalace vypadá asi: (spustit instalátor) Souhlasím, Další, Další, Instalovat, vyplnit jméno profilu, OK, Přidat, zvolit typ sítě (např. Facebook chat), zadat jmého a heslo, OK.
Juandev
Profil
Joker:
To mě překvapuje, instant messengery obecně a Mirandu konkrétně bych řadil mezi na používání nejtriviálnější aplikace vůbec.
Kliknu na člověka, napíšu zprávu :-)
Možná když se člověk hrabe v nějakém složitějším nastavení,

To bude asi o tom, že jsem to používal na IRC a tam to vždy chce nějaké složitější nastavení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0