« 1 2
Autor Zpráva
Alphard
Profil
Tak nestiskávejte klávesu 2x, ale jen 1x + mezerník. Zní to možná složitě, ale hmat Alt + 3 a pak udeřit palcem do mezerníku je bezproblémový (relativně, není potřeba moc často).
Tori
Profil
Mně na stříšku funguje i RAlt + M. (žádné špeci rozložení, obyčejné české qwerty na linuxu)
Camo
Profil
Alphard:
No to by šlo aj keď je to také "nesémantické"...

Tori:
To by bolo lepšie, ale mne to nefunguje.

Nejaké iné nápady?
jenikkozak
Profil
Camo:
aj keď je to také "nesémantické"...
Proč je to „nesémantické“?
Fisir
Profil
Reaguji na Cama [#3]:
Nejaké iné nápady?
Předělej si celé rozložení klávesnice jako já. Je na to program přímo od Microsoftu (podle toho, co si pamatuji je lehce nestabilní ale přesto jsem si své rozložení vyrobil) – Microsoft Keyboard Layout Creator.
Camo
Profil
jenikkozak:
Pretože sa ten znak neriadi takými pravidlami ako iné znaky.

Fisir:
Čo to znamená "lehce nestabilní"? Moc sa mi do toho nechce, čakal by som, že tie klávesové skratky sa budú dať nastaviť v nejakom ovládači.
Fisir
Profil
Reaguji na Cama [#6]:
Pokud se dobře pamatuji, při návrhu rozložení klávesnice mi ta aplikace asi dvakrát spadla. Ale potom se s ní více nesetkáš, vygeneruje ti instalátor a ten ti tvé nové rozložení nainstaluje do systému. Tak jsem si přidal typografická znaménka, třeba horní české uvozovky zapíši kombinací AltGr + P.
Tori
Profil
Camo:
On to totiž není celý znak, ale diakritické znaménko, takže potřebuje zadat ještě jeden znak (mezeru). A zřejmě samostatné stříšky (diakritické) se automaticky převádějí na stříšku jako samostatný znak. Zrovna tak jednoduchá česká čárka (diakritická) se mi v některém editoru převádí na angl. apostrof.
Joker
Profil
Camo:
čakal by som, že tie klávesové skratky sa budú dať nastaviť v nejakom ovládači.
Rozložení klávesnice jsou uložená v takových malých souborech. Ve Windows (od 2000) by měly být v system32 soubory kbdkód.dll. Akorát že DLLka se přímo upravují těžko.
V Linuxu (Ubuntu) by měly být v /usr/share/X11/xkb/symbols a jsou to normální (ne moc komplikované) textové soubory, takže není problém rozložení modifikovat nebo vytvořit svoje v textovém editoru.
Camo
Profil
Tori:
Naozaj je to tak. Dá sa to použiť napr. na písanie nášho ô. A ja že to je znak označujúci začiatok reťazca v regulárnom výraze :)

Fisir, Joker:
Ja teda ostanem pri tom alte a medzerníku.
Zorro9
Profil *
Já používám Cz Programátorskou klávesnici.
Je to vlastně custom map kláves.
Nedám na to dopustit.
Programy jako autohotkeys to umožní
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0