Autor Zpráva
kdekto
Profil *
Dobry den,

mam maly problem, zadal som jednemu grafikovi zakazku na úpravu šablóny, šablónu upravil poslal mi náhľad vo formáte JPG. Poslal mi číslo účtu aby som mu zaplatil že mi potom pošle PSD súbor. Na medzinárodnú platbu (zo slovenska do čiech) sú potrebné aj ďalšie údaje okrem č.u. ako SWIFT, IBAN atd. Požiadal som ho nech mi pošle aj ostatné údaje na to sa mi už neozval. Poslal som mu už 3 emaily a bez odozvy. Nemám na neho ani telefonický kontakt komunikovali sme iba cez email.

Jediné čo viem je jeho adresa, rodné číslo, číslo občianskeho..
juriad
Profil
Evidentně ti nezbývá nic jiného než vyčkat, nebo mu napsat, že již nemáš zájem a najít si jiného grafika.
A na co se vlastně chceš zeptat? Nebo ses přišel jen vyzpovídat?
IBAN a SWIFT se prý dají vypočítat z čísla účtu:
http://www.cnb.cz/cs/platebni_styk/iban/iban.html
kdekto
Profil *
Prisiel som poziadat o radu co s tym.

Tu grafiku mi uz schvalil zakaznik, takze by som bol rad keby som nemusel teraz hladat noveho grafika.
weroro
Profil
kdekto:
Pokiaľ nereaguje na e-mail teraz, kde je istota, že bude reagovať po zaplatení dohodnutej čiastky a nedodá objednanú grafiku?
kdekto
Profil *
juriad:
IBAN a SWIFT se prý dají vypočítat z čísla účtu:

vdaka za radu. Len teraz neviem ci mu mam poslat peniaze, ked sa sprava takto neserizone, nemam istotu ci mi po zaplateni posle psd subor.


weroro:

presne... takze asi budem predsa nuteny hladat noveho grafika.
margin
Profil *
kdekto:
Poslal som mu už 3 emaily a bez odozvy.
To je skoro nicneříkající údaj, během chvilky se dá poslat obrovské množství mailů. Jak je to dlouho?
Na podvod to nevypadá, to by ti grafik neposílal JPEG soubor.
Na tom, že sis nevyžádal zavčasu jiný kontakt, máš svůj podíl. Možná se ti povede telefon vygooglovat, pokud znáš i jméno/příjmení. Mohlo se stát cokoliv, grafik si třeba vyjel zasportovat na bicyklu a skončil v nemocnici bez internetu.
kdekto
Profil *
margin:

pred chvíľou sa mi ozval... takže mu idem poslať peniaze.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0