Autor Zpráva
Jan Zabloudil
Ahoj,
Vždy jsem za jazyk, který se využívá pro tvorbu webu považoval html, css, php, sql (databáze mysql...).
Nedávno jsem viděl přednášku Iva Lukačoviče (zakladatel seznam.cz), který zmínil, že berou hlavně programátory v jazyce C, C++ a dále zmínil, že služba (myslím sbazar) - je zastaralá protože je napsaná v php.

Chtěl jsem se proto zeptat jaké programovací jazky vlastně využívají velké společnosti jako např. seznam.cz (samozřejmě html, css), ale jak dále poté kombinují skriptovací jazyky atd.
Druhá otázka: Programovací jazyky pro tvorbu webu (jaké jsou nejpoužívanější a k čemu s využívá např. jazyk C při tvorbě webu)

Děkuju
jenikkozak
Ono je to asi tak, že pokud nevíš, jaký jazyk zvolit, je příliš brzy přemýšlet nad tím, že budeš pracovat ve „velké společnosti jako např. seznam.cz“.
Jan Zabloudil
Tak jsem to nemyslel,
Každej možná nepřemýšlí jako ty.
Petr ZZZ
Neumím ani porovnat C, C++ a PHP, ani netuším, jestli Facebook pracuje s PHP především z tradice nebo z nějakých jiných důvodů, nicméně povolali si m. j. také jednoho českého odborníka na tento jazyk.
Alphard
Facebook používá PHP, ale převede ho do C++ a zkompiluje, klasický PHP interpret by nestíhal. Jen z historických důvodů ho asi nepoužívají, ale nemohu to tvrdit. Spíš si myslím, že díky vývoji HipHopu si ho trochu uzpůsobují k obrazu svému. A přestože hodně lidí na hodně věcí v PHP nadává, pracuje se v něm docela dobře.
Crawler vyhledávače může být přímo napsaný v C++, to si umím představit, ale že by někdo něco většího pro web dělal v čistém C, to se mi zdá podezřelé. Spíš bych to hádal na nějaké drobnosti, které je třeba maximálně optimalizovat, nebo vývoj serverových operačních systémů. Třeba Nginx je napsaný v C, takže pro jeho vývoj by se znalost C hodila :-)
DJ Miky
„Proč Facebook nepíšou v Céčku je popsané v odkazovaném článku – v PHP se jim vyvíjí dobře a rychle a mají pro něj spoustu programátorů, takže se jim snadno přidává nová funkčnost.“
― Jakub Vrána, zdroj

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: