Autor Zpráva
Mája
Profil
Co se týče rychlosti stránek podle PageSpeed Insights, jaké skóre rychlosti stránek se dá považovat za dostatečné, tedy příjemné pro uživatele a kdy už je to hodně málo?
Mě to u jednoho webu říká, že mám skóre 88 ze 100, ale příjde mi, že se načítá celkem pomalu, a tak nevím, jestli je to číslo málo, nebo hodně.
Str4wberry
Profil
Doporučuji si otevřít nějaký web, který se vám načítá příjemně rychle, otevřít si na něm v prohlížeči vývojářské nástroje a podívat se na kartu „Síť/Připojení/Network“. Poznamenat si tam dosažené hodnoty a pokusit se na alespoň stejnou úroveň dostat se svým webem. Nápady na zrychlení dodá právě ten PageSpeed Insights.

Většinou je vždycky možnost, jak web zrychlit, a tedy zpříjemnit uživatelům. Myslím, že nejde stanovit nějakou hranici bodů v PSI nebo hranici počtu milisekund, kdy je to ještě rychlé a kdy už ne.

Nebo dejte odkaz na problematický web a můžeme se na to podívat.
Mája
Profil
Odkaz na web: http://www.superko.com/

Mám tam cache, minifikované css, a cloudflare nastavené na ONLY CDN, obrázky mám ve velikosti, ve které se zobrazují(většinou).

Jsem momentálně na wifi a vidím, jak pomalu se načítá horní navigace a to se mi nelíbí. Celkově bych řekla, že se web načítá pomalu.

Z testu mi jako hlavní návrh vyšlo toto:
Improve server response time
Suggestions for this page
Long web server response times delay page loading. Reduce your response times to make your page load faster.

  http://www.superko.com/ (0,48 sekund)
  http://www.superko.com/media/system/js/mootools-core.js (0,88 sekund)
  http://www.superko.com/templates/joomlike/css/menu.css (0,53 sekund)
  http://www.superko.com/templates/joomlike/css/none (0,62 sekund)
  http://www.superko.com/templates/joomlike/css/template.css (0,53 sekund)
  http://www.superko.com/.../navborder.png (0,29 sekund)
  http://www.superko.com/.../navover_left.png (0,31 sekund)
  http://www.superko.com/.../navover_right.png (0,29 sekund)
  http://www.superko.com/.../jl_hide.js (0,79 sekund)
quinux
Profil
Mája:
Horní navigace se ti načítá pomalu, protože je řešená javascriptem, takže se čeká až se stáhne a inicializuje JS, to je celé špatně. Zjisti si něco o media queries a JS aplikuj, až když je to opravdu potřeba. Co se obecně týče, sluč CSS a JS do jednoho souboru a na obrázky používej sprites, tím vším snížiš počet požadavků na server. Rychlost načítání pak samozřejmě ovlivňují i reklamy, AddThis a samotná rychlost systému (joomly).
Str4wberry
Profil
1) Stránka má vysokou odezvu. Buď je server pomalý / daleko z ČR, nebo se používá nějaký redakční systém, kterému to trvá.
2) Stránka má šíleně moc requestů (požadavků na soubory). Ukazuje mi jich to něco přes stovku. Jednak má prohlížeč nějaký limit, kolik jich z jednoho serveru zpracovává naráz (v Opeře je to třeba 16 požadavků), jednak je to velká brzda, protože u malých souborů je odezva severu mnohem delší než samotné stahování dat. Řešení je všechny CSS spojit do jednoho, všechny JS soubory spojit do jednoho a z obrázků udělat tzv. „CSS sprite“ (příklad z z této dikuse).
3) Další problém jsou externí služby jako reklamy a sociální sítě. S reklamami toho asi moc neuděláte (chcete-li je tam mít), sdílení lze vyřešit prostými odkazy nebo načtením po vyžádání.
Mája
Profil
Děkuji za rady, zjistím si, jak se co dělá a pak se o to pokusím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0