Autor Zpráva
joe
Profil
Má podle vás responsivní web fungovat i na normálním počítači? Tzn., že když budete okno zmenšovat, web se bude také zmenšovat, až do mobilní verze, kde uvidíte ale méně informací. Uvidíte tedy mobilní verzi webu i přes to, že jste na PC. A nebo je lepší na PC nechat stále zobrazenou klasickou verzi webu, i když si okno zmenším jak chci? Názory? :)
Jan Tvrdík
Profil
joe:
To dost záleží na tom, jak je konkrétně ta responsivní verze udělaná. Občas to ocením, občas ne.
Str4wberry
Profil
Nevím.

Osobně to dělám zmenšovací i na desktopu, ale asi spíš z pohodlnosti. Nemusí se řešit detekce desktopu/mobilu a pro základní odladění si stačí zmenšit okno prohlížeče.

V reálném používání ale okno prohlížeče do velikosti mobilu snad nikdy nezmenšuji, takže mi to přijde nepodstatné.
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
Mně osobně připadá občas iritující, když mám okno na půlce FullHD monitoru (takže na šířce okolo 930 pixelů) a nějaký web kvůli tomu usoudí, že mám tablet, a začne fungovat dramaticky jinak (zpravidla hůř). Namátkou třeba web nextweek.cz — pravý sloupec, který přehledně ukazuje hotové titulky a kvůli němuž tam lidi hlavně chodí, odskakuje v tabletovém zobrazení webu kamsi pod stůl. Uživatel musí trochu odzoomovat, aby se vrátil…

Pokud je hranice, při níž se web přeuspořádává, někde níž, tak je to celkem jedno, protože většina webů v malých oknech stejně není moc dobře použitelná a naopak to mobilní uspořádání může být příjemné.
llook
Profil
Chamurappi:
No tak to je blbě udělaný responsive web. Obsah, kvůli kterému lidé na stránku hlavně chodí, by na menším displeji měl být právě naopak upřednostněn vůči těm blbostem okolo. Protože i s tím tabletem na ten web chodí lidé z těch samých důvodů.
Chamurappi
Profil
Reaguji na llooka:
i s tím tabletem na ten web chodí lidé z těch samých důvodů
Moc zkušeností s tablety nemám, ale na první zamyšlení nevím, jak bych si tam stáhnul titulky a přehrál film s nimi. Ale věřím, že to asi nějak půjde.
Str4wberry
Profil
Protože i s tím tabletem na ten web chodí lidé z těch samých důvodů.

No, to je odvážné tvrzení.

Třeba web nějaké restaurace. Na PC si typicky budu v prvé řadě chtít prohlédnout, jak to tam vypadá, na mobilu mě bude hlavně zajímat, jak se tam dostanu a mají-li otevřeno.

Tablet se skoro blíží normálnímu PC, tam už, pravda, mohou být potřeby dost podobné a ten Chamurappiho příklad je spíš kuriosita.
Plaváček
Profil
Chamurappi:

jak bych si tam stáhnul titulky a přehrál film s nimi. Ale věřím, že to asi nějak půjde.

Mám s tablety povícero zkušeností a popravdě - zatím jsem na to, jak dostat do filmu titulky, ještě nepřišel. Ostatně - ne každý film půjde vůbec přehrát. Sám za sebe pak mohu říct, že nesnáším weby, které mi na slušně velký tablet narvou responzivní verzi - nemá to smysl, protože tahle zařízení si pěkně poradí i s klasickým webem.
joe
Profil
Plaváček:
Sám za sebe pak mohu říct, že nesnáším weby, které mi na slušně velký tablet narvou responzivní verzi
Od jaké šířky tedy navrhuješ zmenšovat, pokud se nejedná o plynule responsivní web, ale zmenšování probíhá skokově a dochází spíše ke zetrátě informací na webu (skrývá se i obsah)? Odkaz nemůžu dát, jde o firemní web.
llook
Profil
To jsem přehlídl, že to jsou odkazy rovnou na titulky. Tak pokud je to web, kam lidé chodí stahovat titulky, tak asi nemá vůbec žádný smysl optimalizace pro tablety ani mobily.

Mě se celkem líbí, jak je responsive Nette fórum - až do 550px šířky je tam všechno na svém místě, jenom se přizpůsobuje šířka. Až od 550px mizí nadbytečné informace a mění se struktura z tabulkové na lineární. Bohužel tam těch informací mizí až moc (hlavně přihlášení, to je huge fail), ale základní myšlenka dobrá.

Na tabletech bych se snažil vyvarovat nějaké "ztrátě informací", spíš bych se omezil na fluidní layout, možná nějaké rozumné přeskládání bloků (např. ze čtyř sloupců udělat dva apod.), ale hlavně to nepřehnat. Pokud je tam informací pro tablet moc, tak je jich tam nejspíš moc i pro "velkou" verzi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0