Autor Zpráva
Patův bratranec
Profil *
Zdravím vás. Mám jednu takovou osobní otázku. Sice mně neznáte a já vás také ne, ale přesto mně to nedá se zde pod rouškou anonymity zeptat na věc, která mně trápí už nějaký ten čas.
Programováním se zabývám už pár let, ale dosud pouze amatérsky. Programuji v PHP a i když to pro mnohé není ani jazyk (četl jsem různé názory na internetu), tak já jsem na něj zvyklý a vyhovuje mi. Dokážu celý den strávit u počítače a psát kód. Když si to píšu jen tak pro sebe, tak je to fajn a žádnej stres, ale co když mně někdy někde vezmou mezi programátory a já budu muset podávat nějaký vyšší výkony, než na jaký jsem zvyklý teď. Nemám problém se naučit s jakýmkoli jazykem ani dalšími nástroji, jako jsou frameworky atd. Problém je v tom, že já nikdy nebyl z těch bystřejších. Nejsem tedy úplně blbej :), ale matematika mně nikdymoc nešla a logický věci mi někdy dávaj zabrat. Třeba dneska jsem řešil jednoduchý paginator na webu. Taková blbost, řeknete si, ale já s tím začal už včera a ne a ne s tím furt hnout. Pořád to dělalo věci, co jsem po tom nechtěl, až teďse mi to povedlo a funguje to. Jindy zase něco píšu a nastane zádrhel. Něco prostě nefunguje jak má. Já si řeknu, že s tím, jak to u mě chodí, tak to vyřeším stejně až zejtra :-) Najednou se nad tím ale zamyslím, úplně jen tak, aniž bych to vůbec měl zrovna chuť řešit a v tu chvíli mně prostě napadne řešení, jak to udělat. Řeknu si OK. Napíšu to a uvidí se. Nic od toho samozřejmně nečekám, ale spustím to a ono to jede, jak švýcarský hodinky. To se mi taky zrovna dneska s jednou věcí stalo :-)
Takže píšu to tady hlavně kvůli tomu, že mně zajímá a rád bych znal vaše názory, jak to chodí v praxi. Míváte taky takové problémy? Je tohle běžné a nebo jsem to prostě já, kde je ta chyba?
Alphard
Profil
Na stránkování používám hotovou třídu z Nette frameworku, od toho frameworky jsou :-)
Pokud jde o vás, ne všechny programátorské pozice vyžadují vysokou matematiku a lze pracovat na mnoha náročnostních úrovních. Vývojář vyhledávače Seznamu se z vás asi nestane, ale do jedodušších věci, podle toho, co píšete, se můžete pustit. Jen si najděte pro začátek zaměstanavatele, kde nebudete moc v časovém stresu, což bude asi dost boj.
tiso
Profil
Takže si v podstate môžeš hlásiť ako junior programátor - niečo zvládneš spraviť sám, keď sa zasekneš pomôže ti rada skúsenejšieho programátora. Tým by sa tvoja produktivita ustálila (oproti samostatnej práci) a postupným učením zvýšila. Každopádne logiku treba trénovať a dostať do krvi, je to dôležitá súčasť programovania a nemôžeš na nej strácať čas.
llook
Profil
Logické uvažování je na programování dost potřeba. Těžko ale říct, jestli to v sobě máš někde schovaný, nebo jestli jsi opravdu spíš kolem průměru. Taky nevíme, jak dlouho se tomu věnuješ a jak intenzivně. Když jsem se třeba já začínal zajímat o programování, tak to zpočátku byla krátká období intenzivního zájmu proložená dlouhými obdobími intenzivního nezájmu, takže po "pár letech" jsem byl stále totálně nezaměstnatelný.

Když tě to baví, tak se toho drž. Přinejhorším aspoň strávíš čas něčím, co tě baví. :-) Zkus se taky porozhlédnout i po jiných jazycích, sice jako začátečník snáz seženeš práci v PHP (časem, teď ještě asi ne), ale je dobré mít trochu rozhled.
1Pupik1989
Profil
Jediné co potřebuješ je představa. Já si klidně na papír napíšu co to má umět a z toho si vytvořím nějaký obraz. Vymyšlený obraz pak aplikuji do kódu. Nezáleží na jazyce, ale přemýšlení. Potom můžeš programovat v čem chceš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0