« 1 2 »
Autor Zpráva
kaktuss
Profil
Zdravím vás,

dnes som narazil na ponuku / požiadavku na servri http://nakoduj.to/sk/projekt/4978/webdesigner/ . Zaujala ma tam spomínaná rýchlosť nakódovania webu a keďže som akosi od prírody zvedavý, tak ma napadlo založiť túto, možno trochu filozofickú, diskusiu :-).

Myslíte, že je reálne za 2-3 hodiny splniť vyššie opísanú požiadavku v podstate od nuly a kvalitne bez chýb, funkčne a správnym spôsobom (čiže nie nasekať a poukladať obrázky)?
peta
Profil
Pekne. Asi 10-20 min (protoze obrazky uz mas rozstrihane) + zbytek casu asi slideshow, pokud bych nestahl neco z webu jako treba
http://jquery.malsup.com/cycle/
pro tohle ale je treba jiny typ, ten by se musel googlit nebo najit stranku, ktera ho pouziva a nebo napsat vlastni (to by trvalo odladit tu hodinu, mozna jednoduche klikani bez vetsich prechodu do 20 min).

Ale tak nemuzes srovnavat uchazece o praci s clovekem, co ma 20 let zkusenosti, takze ten cas ber tak orientacne, ze to mozne je.
kaktuss
Profil
Tých 10-20 min ti teda neverím :-). Preto som to hodil na diskusiu, pretože 2-3 hodiny sa mi nezdá reálne a premyslenie si layoutu, nakódovanie html, css, JS, riešenie vyhľadávania a slidera tak, aby sa to mohlo s kľudným svedomím hodiť na web.

Ak si taký makáč, skús urobiť screencast, myslím, že by si bol hviezda internetu :-).
Joker
Profil
kaktuss:
Mně 2-3 hodiny nepřipadají nereálné, zvlášť když to má být jen ukázka a předpokládám nemusí být úplně dopilovaná, ale neviděl jsem ten konkrétní příklad.
peta
Profil
kaktuss:
V tom pripade si precti znovu zadani.
Pokud by z toho mela byt skutecna stranka, tak s tim vsim tak 2 dny nez to odladis, pokud to nemas predem pripravene na zkopirovani kodu.

Mozna jsi mel zkopirovat sem zadani. (Jestli maji ten rar registrovany, kdyz to nabizeji v raru? :) )

POPIS K HTML ŠABLÓNE

* Z grafického návrhu vytvorte HTML / CSS / JavaScript stránku. Náhľad stránky je v súbore "hlavnasrana.png", hover náhľad k stránke je v súbore "hlavna-strana-hover.png". Jednotlivé súbory k stránke sú v zložke "súbory".
preklad: udelejte layout, pouzijte soubory ze slozky (takze nemusis resit rezani na obrazky)
* Slideshow v hlavičke stránky, bude obsahovať obrázky o rozmere 930px / 365px. Slideshow bude možné posúvať klikaním na príslušné grafické šípky. V slideshow môžete použiť ten istý obrázok viac krát za sebou, ktorý nájdete v zložke "súbory".
preklad: udalost onclick, mozna zmena pozice, priklad na animaci mas na jpw v prikladech nebo bych pouzil spis opacitu.
* Vyhľadávanie s tlačidlom, bude obsahovať defaultný text, ktorý obsahuje sa pri focus zmaže a pri stratení fokusu (ak je text prázdny) sa späť vyplní.
preklad: nepisi, ze ma hledani neco vyhledavat, o php neni v zadani ani n a v js to neni takovy problem udelat, aby hledal na strance, kdyby bylo treba (innerHTML.replace(tagy).indexOf nebo reg vyraz pres match, ale to neni v zadani)
* V pravej časti nad obsahom sú farebné štvorčeky, budú to klikatelné tlačidlá.
preklad: to je bud soucasti galerie nebo samostatne, to je jedine, co se nemaji presne definovane, co je to tam za exotiku
* V pravej časti vedľa obsahu, je facebook logo, ktoré bude opreté o okraj prehliadača. Pri prechode kurzorom po nad logo sa zobrazí okienko s možnosťou "páči sami" tak ako je obrázku, skupinu môžete zobraziť ľubovoľnú.
preklad: normalni oteviraci okenko. Nejaky plugin z fb bych tam necpal uz z toho duvodu, ze by tim ziskali kompletni navrh stranky, coz se zadarmo nedela. Pokud by na tom trvali, tak bych se s nimi vic nebavil, mozna je nahlasil na stranky podvodniku. Nemas pak jistotu, ze by ten layout nepouzili, jen zmeni obrazky.
* Všetky ostatné časti sú jasné z grafického návrhu.
ninja
Profil
peta: 20 let zkušeností kodování webu? Tak to gratuluji, byl jste asi úplně první uživatel internetu v čr.
pcmanik
Profil
ninja:
Oveľa viac je zarážajúce, že po 20tich rokoch skúseností dokáže stále písať nezmysli a hlúposti.
Stalker
Profil
Já bych to nakódoval tak za 6 hodin jak se znám :-D Teď kóduji svoje stránky a nechápu, jak je možné, že jsem dokončil teprve hlavičku, když jsem ji začal dělat v 11 :D Asi nějaký time fail.
Plaváček
Profil
kaktuss:

Myslíte, že je reálne za 2-3 hodiny splniť vyššie opísanú požiadavku v podstate od nuly a kvalitne bez chýb

Myslím, že tři hodiny jsou až až. S ohledem na jednoduchost navrženého layoutu.
DJ Miky
Profil
Koukal jsem na přiložený návrh a 2 hodiny na nakódování mi přijdou bez problémů, pokud člověk nebude vytvářet slideshow i s efekty od nuly, ale použije něco hotového.
Joker
Profil
ninja:
Tak zas on nepsal, že on má 20 let zkušeností. A ani že se ty zkušenosti týkají zrovna kódování webů.
Ale jinak teorie říká, že víc než 5 let praxe už dál nezvyšuje kvalifikaci, protože nad učením se nových věcí převládne vytváření stereotypů.

Každopádně u odhadu nějakých 10 minut bych spíš pochyboval o schopnosti dotyčného reálně odhadnout délku práce :-) Což o to, znám to sám, člověk si řekne, že nějaká dílčí činnost bude na minutku, že to nemá ani cenu započítávat… Jenže ona pak „minutka“ je třeba 10-15 minut a když se takových činností sejde víc, umí to výrazně navýšit původní odhad.

Stalker:
Teď kóduji svoje stránky a nechápu, jak je možné, že jsem dokončil teprve hlavičku, když jsem ji začal dělat v 11 :D Asi nějaký time fail.
To většinou bývá nějak takhle :-)
kaktuss
Profil
DJ Miky:
S tým by som súhlasil.

Joker:
Pekne napísané, hlavne tá posledná veta :-).
peta
Profil
Takze uz jsme 3, co rikaji, ze 2-3 jsou spoustu casu. :)
Ono taky zalezi na editoru. Pokud bych to delal na svem pc ve faru s obarvovanim, firefox, tak je to tech 20 min + slideshow. Pokud bych to musel placat v notepadu nebo pspadu, tak bych pocital mozna 40 a vic. A taky by mohl hodne rozhodovat pristup k inetu a google.
Plaváček
Profil
peta:

Pokud jsi fakt schopný vyrobit slušný kód za dvacet minut, chtěl bych to vidět. Zvedneš vhozenou rukavici a ukážeš nám to v praxi?
ninja
Profil
peta: Napiš kolik si účtuješ na hodinu, myslím že budeme schopni se složit na dvojnásobek a 20 minut ti zaplatit, když nám nahraješ video jak to děláš.
joe
Profil
Nemyslím si, že tři hodiny by byly až až, jsou tak asi akorát. Problém vidím spíš v tom, že už připravili obrázky, které nejsou zrovna ideálně vyřešené a nedozví se tak, jakým způsobem onen kodér přemýšlí a jak by to udělal. Docela bych chtěl vidět ty práce, které jsou do dvou hodin hotové, troufám si říct ne moc použitelné a asi trochu i odfláknuté...

peta:
Do dvaceti minut to rozhodně nestihneš. Cca 10 minut budeš číst zadání, hledat vhodné pluginy (pokud nemáš žádné po ruce), zjišťovat kód pro Facebookovou skupinu, zkoumat dodané obrázky, kde zjistíš, že chybí levá šipka pro slider, tlačítko má fixní velikost (fuj), obrázky nejsou v plachtě, logo je průhledné, i když by bylo vhodnější ho mít neprůhledné, ... a za zbylých deset minut nedáš dohromady ani hlavičku, takže dříve, než něco plácneš, raději přemýšlej :-)
Str4wberry
Profil
Pet psal 10–20 minut bez toho „slideshow“. To mi nepřišlo až zase tak šibeniční.

No, zkusil jsem to a za 26:42 podle pořízeného videa* (od kliknutí na zdejší odkaz) jsem dospěl jen k tomuto.

Udělal jsem ale dost chyb, které stály dost času, takže ostřílený profík by to asi stihnout mohl, zvlášť pokud by to nestavěl od nuly, ale již na nějakém podobném projektu.

*) Možná video ještě zkusím vyhodnotit a spočítat čistý čas, kdy jsem nepsal kód, který se musel později přepsat.
peta
Profil
Str4wberry: Nemas tam ty js zalezitosti. Ja bych to resil vsechno najednou. Ten cas jsem pocital od okamziku, kdy si prohlednu, co je ve ktere slozce, prectu zadani a napisi prvni pismenko kodu nebo spustim google pro hledani pluginu.
Str4wberry
Profil
První písmenko kódu jsem napsal v 00:30. Je pravda, že prostudování předem by čas kódování zkrátilo (třeba bych se nepatlal s tímto, nevěda, že to má být obrázek; nebo bych si řešení předem trochu rozmyslel), ale stejně by se tím propálilo množství času.

I tak, jestli jsi schopný to nakódovat od nuly bez slideshow za 10–20 minut, tak klobouk dolů a podobně jako ninja bych ocenil ukázkové video.
peta
Profil
To je sice moc hezky, ale nikomu nic nepotrebuji dokazovat. Nepotrebuji, aby jste mi verili. A navic, uz jsi dokazal, ze to jde, skoro to mas vyresene. Za mne mas plusko.
Pokud chces nejake dokazovaci dilko, najdi si muj chat bez javascriptu asi 5-10 let zpet. Ale prilis mne takova cinnost neuspokojuje.
joe
Profil
Tak tady asi nemá smysl pokračovat v diskusi, protože ono je nakódovat a nakódovat :-). Dá se to zbastlit třeba i do té půl hodinky, ale rozhodně to nebude šablona vypovídající kvalitám kodéra a určitě bych se s ní pak nikde nechlubil a neposílal se zájmem o pracovní pozici. A pokud by mi peta jako zaměstnavateli poslal podobnou práci, kterou Str4wberry udělal do půl hodiny, beru to jako nedostatečný :-)
Str4wberry
Profil
Reakce na peta:
Tady nejde o nějaké dokazování. Spíš mě jen zajímalo, jak se to dá tak rychle dělat, že bych se něčemu přiučil.

Reakce na joe:
protože ono je nakódovat a nakódovat
No, ono by to vlastně také šlo udělat tak, že si to člověk nejprve důkladně rozmyslí. Potom by to trvalo tak dlouho, jak by se rychle psalo na klávesnici. :–)
Petr ZZZ
Profil
Jeden by při čtení tohodle vlákna mohl nabýt dojmu, že přemýšlení není práce. :-)

Nebýt přemýšlení, dodnes bychom neměli čím v noci svítit:



Přiznám se ovšem, že si někdy nejsem až tak jistý, zda bychom se opravdu měli hůř. :-) (Zdroj obrázku: NASA/Astronomy Picture of the Day)
1Pupik1989
Profil
Tak ano, jde to za 30 minut napsat jako prase, ale proč, když na to jsou tři hodiny? Za tři hodiny to tedy nevypadá sebe lépe, ale je to použitelné (okrajově myšleno). Ostrá verze je tak na 6 hodin a to se člověk musí smekat, pokud není peta a neladí kód a deficity už v průběhu psaní. Pokud jste peta, pak běžte ke googlu nebo Microsoftu, tak budete mít těžké prachy.
peta
Profil
"Myslíte, že je reálne za 2-3 hodiny splniť vyššie opísanú požiadavku v podstate od nuly a kvalitne bez chýb, funkčne a správnym spôsobom (čiže nie nasekať a poukladať obrázky)?"
Jestli mas za 30 min cele funkcni reseni, tak ve zbytku casu to muzes zuhlednovat do kvality. Takze odpoved na puvodni otazku je, ze to realne je. si myslim, ze nema smysl rozebita zpusob zpracovani, to by musel kazdy reagujici vcetne tazatele, tu stranku vyrobit a pak je mozne je porovnavat a rikat ktera za jaky cas je lepsi. Ale to se mi nechce a neni to ani predmetem dotazu, neuchazim se o to misto a ani nebudu tazatelli vyrabet stranku, aby se mohl uchazet o to misto a jen ji okopiroval nebo si ji zapamatoval.

Petr ZZZ: Rozvicena mapa sveta nesouvisi s dotazem.
kaktuss
Profil
peta:
Ale to se mi nechce a neni to ani predmetem dotazu, neuchazim se o to misto a ani nebudu tazatelli vyrabet stranku, aby se mohl uchazet o to misto a jen ji okopiroval nebo si ji zapamatoval.
Určite aj v čase, keď budeš čítať túto vetu, sa ešte stále rehocem z tej tvojej reakcie. Síce som založil túto tému, ale určite nie z dôvodu, aby mi to niekto vypracoval. Keby som mal záujem o to miesto, tak by som to určite nedával na web :-). Niekto ťa na niečo vyzval a ty si sa zmohol na chabú výhovorku.

Len ma čisto filozoficky zajímalo, či to považujete za reálne. Už len z dôvodu, že občas hlavne v médiach, keď sa jedná o nejaké predražené štátne weby, sa objavujú hlášky od "profesionálov" typu "taký web by spráskal študent za pol dňa" a podobne, čo je samozrejme nezmysel. Na druhej strane sú jednotlivci, ktorí sa chvália webmi urobenými do 24-48 hodín a potom to aj tak vyzerá...
Petr ZZZ
Profil
peta:
Souvisí. Doplňuje můj text a ilustruje tak význam přemýšlení, předcházejícího činům.
margin
Profil *
kaktuss:
keď sa jedná o nejaké predražené štátne weby, sa objavujú hlášky od "profesionálov"
K tomu je hezký článek Jak jsem pracoval na zkorumpovaném státním projektu.
kaktuss
Profil
margin:
Diki, prečítam :-).


Edit: pekne napísané, ale u nás na Slovensku išlo často o relatívne jednoduché stránky za nenormálne veľa peňazí.
peta
Profil
kaktuss: Ten ukol je zajimavy. S mymi schopnostmi to splnitelne je mnohem driv, pro novacka je tech 2-3h akorat.
Za poslednich 10 let jsem psal na foru uz tolik dukazu, ktere jsi ani nevidel, ze mne to nebavi te na kazdy znich upozornovat nebo ti udelat dalsi extra :) Proste si tomu never. Chovas se jak vsichni ti v Nazor na stranku, co si mysli, ze jsou mistri sveta a kdyz jim nekdo zmini chyby, ktere vidi on, tak si mysli, ze jim neco narizuji. Nenarizuji. Je na nich, jak si tu chybu posoudi.
Neumis zaklad bez animace nakodovat za 10-20 min, tak to aspon nekritizuj. Ja te za to neodsuzuji, ze se musis ptat na to, zda ten ukol je splnitelny za 3h. Straw ti to ukazal svym zpusobem a tomu casu se priblizil. Straw e hvezda inetu, jak jsi psal :) Mi to nevadi, ale :)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0