Autor Zpráva
–MM–
Profil
Zdravím,
potřeboval bych od ochotných nezávislých pozorovatelů ověřit, zda chyba, kterou pozoruju v Internet Exploreru 8 na www.tyden.cz, postihuje jen můj testovací počítač.

Projevuje se obvykle chybovou hláškou v JS konzoli, neúplným načtením obsahu (chybí třeba reklamy, půlka stránky, nebo celá stránka) a následně i úplnou nefunkčností celé záložky (nejde do ní nalistovat nic jiného). Můžete prosím někdo s opravdovým IE8 vyzkoušet, zda dopadnete stejně? Domnívám se, že vliv může mít i verze OS a rychlost připojení.
Rfilip
Profil
Mám IE8 spuštěný v Ubuntu v Wine (spouštěč win programů), zobrazení zcela v pořádku, popisované chování nevidím
–MM–
Profil
A někdo s Windows XP, prosím?
Davex
Profil
–MM–:
V Exploreru 8 ve Win XP se mi načte jen obrázek na pozadí, prázdný rámeček pro reklamu a dál už nic. Prohlížeč ještě hlásí, že z obavy o mou bezpečnost zastavil na mém počítači ActiveX control.

V logu je chyba:

Webpage error details

User Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 1.1.4322; .NET4.0C; .NET4.0E)
Timestamp: Mon, 23 Sep 2013 17:20:46 UTC

Message: HTML Parsing Error: Unable to modify the parent container element before the child element is closed (KB927917)
Line: 0
Char: 0
Code: 0
URI: http://www.tyden.cz/
–MM–
Profil
Davex:

Díky moc, to je přesně ta chyba, kterou vídám já. Zajímalo by mě, jaké všechny předpoklady musí být splněny, aby nastala... a tedy i jakému množství lidí naskakuje.
lorin
Profil
Zkus si přečíst tento článek (EN)
–MM–
Profil
lorin:

Díky. V něm se ale píše, že katastrofální důsledky mívala tato JS chyba ve starších verzích a že verze 8 beta 1 začala být imunní, což očividně není úplně pravda.

Chybu způsobuje soubor spir.hit.gemius.pl/xgemius.js a Týden.cz není jediný veliký web, který ho používá. Z nějakého neznámého důvodu se vyvolává gemius_ready.docready dřív, než po dotažení celého HTML. Odtamtud se volá body.appendChild(d) na řádku 242 a to už dopadne špatně, protože konec body není doparsovaný. Chyba by se dala triviálně obejít použitím body.insertBefore(d, body.firstChild) místo appendChildu. Ale nejdřív musí odpovědné osoby uvěřit, že opravdu existuje :-)
margin
Profil *
Možná by pomohlo zablokování domény gemius.pl v hosts ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0