Autor Zpráva
Jenicek
Profil
není to dlouho co gmail jel na systému "neomezeného" emailového prostoru...
v systému stále přibývali pomyslné Mb čímž se gmail zdánlivě jevil jako neomezený prostor pro maily...

nedávno jsem si ale všiml, že najednou mám 15Gb a pokud by jsem chtěl někdy v budoucnu více, musím si zaplatit...

na jednu stranu je to fajn, neboď předtím se pohybovala velikost schránky někde kolem 8-9Gb pokud jsem zaregistroval správně
na druhou stranu to na mě půsbí dost omezující...

osobně se to mě zatím netýká a asi ještě dlouho nebude... ale nepůsobí to na mě lépe :)
co si o této"inovaci" myslíte?
Roman Plencner
Profil
"co si o této"inovaci" myslíte?"

= pre bežného uživateľa môže byť 15 GB postačujúci objem. V rámci Google Apps pre firmy je to až 30 GB.

Tento priestor je ale zdieľaný s inými službami Google v rámci úložiska Google Disk, nejde len o gmail.

Limity úložiska:

https://support.google.com/mail/answer/6558?hl=cs

Priestor pre gmail si môžete rozšíriť, z nápovedy:

"Kdykoli zakoupíte tarif úložiště pro Disk Google nebo Picasu, zvýší se váš limit úložiště Gmailu automaticky na 25 GB. Můžete si také zakoupit 25 GB úložného prostoru pro Gmail za 15 USD ročně."

Viac info: https://support.google.com/mail/answer/2375123?hl=cs&ref_topic=25063
Joker
Profil
Jenicek:
na druhou stranu to na mě půsbí dost omezující
Omezující v čem? V tom, že je to daleko víc než předtím? :-)

Mně teda 15 GB pro e-mail nepřijde omezující v ničem. Na mém nejpoužívanějším e-mailu jsou za 11 let jeho existence asi 2 GB obsazeného prostoru (ale je fakt, že dříve byla velikost schránky menší, takže jsem promazával různé žertovné prezentace a podobně).
Takže to vypadá, že s 15 GB bych vystačil do konce života :-)

Navíc poslední roky se -alespoň u mě- další prostor obsazuje pomaleji než dřív. Různé veselé obrázky, videoklipy apod. se z příloh e-mailů přesunuly na Facebook. Když někdo posílá fotky z dovolených, místo přílohy spíš posílá odkaz do nějaké webové galerie (konečně).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0