Autor Zpráva
Jirin
Profil
Zdravím,
mám jedny docela dost navštěvované stránky a bohuže lnavštěvuje je i dost robotů. Na webu mám možnost anonymům přidávat komentáře. Samozřejmě je třeba nějaká ochrana proti robotům a klasická opisovací captcha je otravná. Zvolil jsem zatím takové jednodušší řešení, jeden skrytý textový input, který musí zůstat prázdný (předpokládám, že roboti vyplňují vše) a potom ještě jedno textové pole, které předvyplním javascriptem. Nicméně roboti už začínají vyplňovat dobře i to, a mám takových pět spamů za den a začíná to být už obtížné.

Co byste mi doporučili na použití dnes? Je ještě předpoklad, že roboti neumí interpretovat javascript správný? Je lepší mít případně ten obsluhující javascrpt v externím souboru (nebo když už umí javascript je to úplně jedno? Je lepší třeba vyplňovat tyhle políčka přes ajax, nebo to už taky dnes není pro roboty problém?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jirina:
Je ještě předpoklad, že roboti neumí interpretovat javascript správný?
Na této diskusi zatím z tohoto předpokladu vycházíme … a bez potíží.

Jsi si jistý, že spamují roboti?
Jirin
Profil
Předpokládám to, protože poslední dobou tam spamují asiaté - japonština/čínština? - prostě nějaké klikyháky. IP adresy se občas opakují případně mají stejné první tři oktety
Fisir
Profil
Reaguji na Jirina:
Dnes existují i lidé placení za spamování na webech. Nemůžete to tedy vyloučit předpokladem.
Jirin
Profil
Fisir
Ano vím, ale mému předpokladu nahrává i třeba jeden článek, který je spammery zančně oblíben - tudíž ho mají asi někde uloženou přímo jeho url. Přitom ten článek není ničím významným. Pak spoustu komentářů, které nemají url ani žádnou obchodní informaci.

Nicméně byl bych tak jako tak rád, co se dneska doporučuje nejvíce na captchu, že bych třeba aktualizoval to současné řešení. Díky
Str4wberry
Profil
Jde o to, že pokud spamuje robot, je docela úspěšné javascriptové vyplňování políčka jako je na této diskusi.

<p id="spamprotirobotum">Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři: <input type="text" name="robot" value="" id="protirobotum"></p>
<script>
/* tento skript vloží do příslušného políčka  */
document.getElementById("protirobotum").value="24";
document.getElementById("spamprotirobotum").style.display = "none";
</script>


Spamují-li lidé, byť cizinci, je problém, že v podstatě libovolný test s překladačem a Googlem překonají. Ale ochrana Karel Gott by mohla být funkční.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0