Autor Zpráva
David1256
Profil
Dobrý den,

už se nějaký čas věnuji tvorbě webu. Doteď jsem vždy pracoval v PSPadu. Ale nedávno jsem začal používat SASS a protože PSPad nemá scss highlighter (nebo jsem ho alespoň nenašel), sáhl jsem po Sublime Text 2. Nicméně, aby bylo možno stylovat přes SASS je nutná existence nějakého css -> scss konvertoru, já osobně používám Compass. Ovšem Compass běží pouze na localhostu a pokud chci pracovat přes FTP, tak narážím na problém. Začal jsem tedy googlit a našel jsem pomocníka v pluginu do Sublime Text 2 s názevm FTPSync, který dělá to, že po každé změně v souboru na localhostu, změnu pošle i na FTP. Takže by si člověk řekl, že změním scss, Compass to na localhostu zkonvertuje do css a FTPSync to pošle na FTP a je to pořešeno. Ovšem v reálu to probíhá tak, že než Compass překonvertuje scss do css FTPSync už má "dávno" nahrány změny na FTP, ovšem ty změny jsou bez odpovídajícího css, protože FTPSync odesílá data ještě před tím než to stihne Compass překonvcertovat. V reálu to pak vypadá, že dám ctrl+s počkám než překonvertuje Compass scss do css a pak dám znovu ctrl+s a změny jsou na serveru. Nicméně je to silně nepohodlný způsob a pěkně to otravuje a vlastně i brzdí práci.

Proto bych se chtěl zeptat, jestli tu někdo nepracujete také se scss a Sublime Text 2 a jaké máte workflow? A také bych se chtěl zeptat, zda neznáte někdo nějaký highlighter do Sublime Text 2, který obarvuje přesně jako PSPad. Nemůžu si zvyknout na nový highligter, tak by mi to docela pomohlo.

Díky za všechny případné rady a postředy.
Venca V
Profil
Ve Windows "C:\Users\%USERNAME%\AppData\Roaming\Sublime Text 2\Packages\Color Scheme - Default\tvoje_používané_téma" a nastavíš si tam barvy, jak chceš.
joe
Profil
Ten tvůj pracovní postup je chybný už od začátku, zpravidla existují tři fáze - devel, stage a live, ty máš vlastně jen jednu - tu poslední. Čím dřív se odnaučíš takové praktiky, tím lépe. Začleň do pracovního postupu Git a vůbec nepracuj s živými soubory.
Str4wberry
Profil
Reakce na joe:
Zase bych to neviděl tak jednoznačně. Zapojovat do každé editace souboru Git může být leckdy zbytečný overkill. Kromě toho to není zdarma, není-li žádoucí sdílet zdrojové kódy s celým světem, pokud vím.
Fisir
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
to není zdarma
Je, Git může fungovat i bez vzdáleného serveru, případně existují i alternativy GitHubu, jako třeba Bitbucket.
DJ Miky
Profil
Str4wberry:
Kromě toho to není zdarma, není-li žádoucí sdílet zdrojové kódy s celým světem, pokud vím.

Git není to samé jako GitHub, git je jen verzovací systém. Není potřeba mít repozitář na internetu, stačí na lokálním počítači. Kromě toho existují i služby poskytující privátní repozitáře zdarma, jako např. BitBucket.
Str4wberry
Profil
Děkuji za opravení. Myslel jsem tím právě ten GitHub.
joe
Profil
Str4wberry:
Zase bych to neviděl tak jednoznačně.
Samozřejmě to může editovat přímo z FTP pořád dokola, ale jednou se stane, že omylem něco přepíše a bude to dávat zbytečně dlouho zpátky.

David1256:
Pokud se zajímáš o víc sofistikovanější workflow, podívej se na Yeoman nebo třeba FireShell.
David1256
Profil
Díky za všechny postřehy a rady.
Amunak
Profil
Hlavně bych být tebou začal používat nějaké skutečné IDE, které by ti (alespoň teoreticky) mělo ušetřit práci. Například deploy jedním kliknutím, kompilace šablon/css automaticky apod.

Verzování je velmi praktické pokud jde o větší (více než jednostránkový? :) projekt. Ono to totiž pak i člověka nutí nedělat na všem naráz, což má, řekl bych, většina lidí takové tendence (skákat z jednoho kusu kódu na druhý), kdežto s verzováním je třeba vždy pracovat na jednom problému, commitnout ho, a pak dělat zase na něčem dalším. Ale pokud jde jen o malý projekt, může to zdržovat.
ninja
Profil
IMHO velmi záleží na konkrétní práci. Ne každý pracuje jen na jednom projektu, kde si může dovolit luxus první měsíc jen ladit workflow, nasazování změn, atd. Když pracujete denně na desítkách projektů, které fungují na rozdílných systémech a serverech, přičemž třeba jen na půce máte právo dělat nějaké větší změny, tak je to všechno pěkné, ale živé úpravy na serveru přes FTP jsou nejschůdnější možnost. Všeho s mírou...
Str4wberry
Profil
Reakce na joe:
Samozřejmě to může editovat přímo z FTP pořád dokola, ale jednou se stane, že omylem něco přepíše a bude to dávat zbytečně dlouho zpátky.
Nezpochybňuji výhody postupu, který preferuješ. Jen mi šlo o to, co dobře popsal ninja, tj. že ne vždy se tento správný postup vyplatí.
joe
Profil
Str4wberry:
Určitě ne vždy je vhodné použít správný postup a když se pracuje hodně na opravdu odlišných projektech, jak píše ninja. Osobně bych ale třeba nedělal na žádném projektu, který není verzovaný a sahá do něj více lidí, je to totiž nekonečná debata o tom, kdo jaký soubor kde a proč upravil, že mu to ten druhý přepsal apod. Taková práce pak nikam nevede :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0