Autor Zpráva
alaindelon
Profil
Zdravím.
Mám 25 rokov celkom dobre ovládam html a css a teraz sa učím javascript a jquery. Podľa vás po 2-4 rokoch mohol by som nájsť zamestnanie ako webový vývojár?
Pýtam sa preto lebo ja nemám IT školu som vyštudovaný v inom odbore a terajšia práca ma už vôbec nebaví ale kódenie áno.
S referenciami by som mal šancu uplatniť sa? A vek okolo 30 rokov by neprekážal?
Ďakujem.
Taps
Profil
alaindelon:
Věk určitě není překážkou...na druhou stranu záleží jak kvalitní odvádíš práci
shaggy
Profil
alaindelon:
Ja som ako koder/programátor začal pracovať práve v 25 rokoch (ale už predtým som zbieral asi rok skúsenosti na malých projektoch pre známeho, ktorý mal firmu).
A tvoriť stránky som sa učil max. rok-rok a pol predtým, takže vek prekážkou nie je a 2-4 roky nie sú väčšinou potrebné.
Ale platí to, čo napísal Taps: „záleží jak kvalitní odvádíš práci“ - ja stretávam pri práci plno ľudí, ktorí si myslia, akí sú dobrí, ako dlho sa tomu venujú, ale proste to nemajú v krvi, čoho dôkazom je napr. aj to, že nikde nevydržia dlho a odvšade ich vyhodia (životopis oklameš, reálny život nie).
maks
Profil
alaindelon:
mohol by som nájsť zamestnanie ako webový vývojár?
myslím si, že ne.

Možná tě moje odpověď překvapila. Možná i jiné. Pokusím se vysvětlit, co mě k mé odpovědi vedlo.

Všimni si, že jsem záměrně z citace vynechal délku tvojí kodérské praxe a ponechal z ní samotný dotaz. Jestliže se musíš takhle ptát, myslím si, že kvalita odvedené práce, čtyřleté praxi navzdory, nebude dostatečná. Pokud by byla, takhle by ses neptal a znám spoustu firem, které by po dobrém kodérovi se čtyřletou praxí sáhly.

Ale vzhledem k tomu, že je to jen má úvaha a tipuji dle tvého jediného příspěvku a bez dodání referencí, kde by se o posouzení kvality dalo hovořit, nezbyde ti, než se smířit s touto odpovědí. Nikdo z nás přeci neví, jak kvalitní kód je, dokud ho nedodáš. Dodej a pak se o této otázce můžeme bavit dál. A kdyby byl opravdu kvalitní, doporučil bych tě dál, kde schopné kodéry shánějí.

Dále jsi se ptal na věk. Věk je dostatečný, z vlastní zkušenosti vím, že věk a odborné IT vzdělání nerozhoduje. Sám jsem od studií na SŠ pracoval ve velkých firmách v ČR i zahraničí, a to bez odborného vzdělání (obchodní akademie doplněná a Bc. z VŠ ekonomického směru). Shora věk omezený není, máš-li co nabídnout. A ani 30 let není nic nepřekonatelného (jasně, šedesátník na pozici kodéra/programátora vypadá divně, ale i s tím jsem se už setkal a plnil svou práci znamenitě).
Venca V
Profil
Věk určitě není překážka... Já třeba ve 23 letech měl svůj první počítač (!), někdy potom jsem začal při nočních službách studovat náhodně na intranetu nalezený Jakpsátweb. Stálo mě to pár let prakticky beze spánku, v osmadvaceti jsem nastoupil v Jyxu a od té doby se s tím úspěšně živím, takže věk určitě není limit.
1Pupik1989
Profil
Další otázkou je jestli se na to cítíš. Pokud ano, nad ničím nepřemýšlej a prostě se poptej po firmách.

Já bych třeba do firmy asi nemohl. Jak mám s někým spolupracovat nebo mu poradit, tak jsem marný. To je ostatně vidět kolikrát i zde na djpw. Navíc o sobě i za 8 let nemůžu říct, že bych něco uměl a to mě nejspíš štve.

Je to pouze o tom, jestli máš tzv. "koule", dokážeš udělat dojem, máš co nabídnout, jsi pevně rozhodnutý a nejsi jako já.
Taps
Profil
alaindelon:
Asi by bylo nejjednodušší ukázat nějaké své reference a zdejší borci se ti k tomu plnohodnotně vyjádří, případně i poradí v čem se můžeš zlepšit
Batrachus
Profil
Zkusit to můžeš, když ti to nepůjde, hlavu ti za to neutrhnou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0