Autor Zpráva
Leo
Profil
Dělám si malý nereprezentativní průzkum:

1, ukládáte někdy (případně jak často) webové stránky (Soubor / Uložit stránku jako), pokud ano jak přesně

2, tisknete někdy webové stránky

3, jak často vybíráte na stránkách text (myší či jinak)

Díky, Leo
Petr ZZZ
Profil
1. V průběhu posledních let jsem si uložil mnoho souborů PDF o broucích nebo o ochraně přírody nalezených na internetu a spíš jednotky, maximálně desítky webových stránek (ty převážně jako inspiraci kvůli kódu, méně kvůli samotnému obsahu).
2. Téměř nikdy.
3. Co chvíli, primárně myší, někdy však výběr upřesním pomocí tlačítek (šiftem neboli řadičem a šipkami).
Chuchycek
Profil
1, Když už, tak si je uložím pro offline režim a prohlížím si je v mobilu nebo v ntb, ale to pouze když vím, že budu bez přístupu k internetu.

2, Nevidím důvod k nějakém tisku, jak říkám, když je potřeba, tak max offline režim.

3, Teoreticky pořád (ctrl+c, ctrl+v) :D + někdy, když čtu rozsáhlé texty a ten text není nijak odstavcován, tak si zvýrazňuji řádek stránek.
nemeja
Profil
1. Stránky si ukládám jenom vyjímečně, většinou pokud vím, že budu někde bez internetu a potřebuji je k práci - např. jsem měl uloženou stránku cssgenerator. Nicméně teď v době přiměřeného FUP si to klidně načtu znova.
2. Většinou nikdy, pokud ano, tak si text naformátuju např. ve Wordu
3. text vybírám velmi často, hlavně pokud čtu, tak si zvýraňuji kde jsem skončil
Timy
Profil
1) Jen výjimečně nějaké dlouhé články, které si chci přečíst později když vím, že budu offline. Používám vestavěný Reading list v Safari (něco jako Read it later nebo jak se to jmenovalo).
2) Ne.
3) Furt, i jen pro zábavu.
Str4wberry
Profil
Ad 1) Ne.
Ad 2) Ne.
Ad 3) Pořád (jen myší).
Chamurappi
Profil
1) Čím dál méně. Pokud ano, ukládám si přímo její HTML zdroj, protože je to rychlejší a dostačující. Nicméně všechno, co jsem si kdy z webu uložil během posledních patnácti let, dodnes uložené mám. Za dob vytáčeného připojení jsem si ukládal hodně stránek.
2) Nikdy. Papír patří pouze na WC :-)
3) Velmi často, jen myší. Na tabletech/mobilech neoznačuju, jsou špatně vymyšlené, dá to tam moc práce.
Alphard
Profil
1. Ano, někdy u materiálů, které potřebuji k různým dlouhodobým projektům, nebo jsou pro mě jinak důležité a reálně hrozí, že nebudou dlouho existovat na původní adrese. Jde ale spíš o zálohu, pokud to jde, primárně přistupuji k aktuálním online verzi. Ukládám do patřičných adresářů jednoduše jako Web archive (single file).
2. Nikdy.
3. Často.
Petr_D
Profil
1) Ano (HTML soubor s obrázky)
2) Ano (pokud se tak dá nazvat tisk do virtuální tiskárny pro převod do PDF)
3) Ano
Plaváček
Profil
Leo:

1. Nikdy (jsem prakticky neustále online)
2. Dost často (a často proklínám kodéry, kteří považují za opruz vyrobit k webové stránce tiskový styl)
3. Hodně často (především tam, kde grafik ve svém kreativním rozletu zapomněl, že základním principem textu na webové stránce je čitelnost)
lionel messi
Profil
1. V poslednej dobe veľmi často (nie som vždy online a napr. zaujímavé články, ktoré stoja za pozornosť ukladám a čítam v pokoji offline).
2. Nikdy, pretože zásadne ukladám (škoda papieru).
3. Často (z rôznych dôvodov - zlý kontrast pozadia, pomerne často text kopírujem do Wordu kvôli formátovaniu). Zásadne myšou (klik na začiatok výberu a potom so SHIFTom na koniec).
Leo
Profil
Zatím všem moc děkuji, přišlo mi, že dnešní weby (včetně módních technik html5 a css3) s takovými způsoby použití stránek moc nepočítají, ale neměl jsem teď čas se v tom vrtat. Jakmile si to ujasním, napíšu sem. Leo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0