Autor Zpráva
quatzael
Profil
Měl jsem za to, že doména je v ochranné lhůtě 30 + 14 dní po expiraci. Koukal jsem na nějaké domény, které expirovaly na přelomu říjen/listopad (u kterých tedy už uplynula ochranná lhůta) a není možné je zaregistrovat. Je ta ochranná lhůta teď nějak prodloužená?

Na nic.cz je normálně uveden původní majitel, uvedeno, že doména je po expiraci a není generována do zóny. Ale nikde to nejde registrovat.. Všude to říká, že doména je obsazena..

Jak to? Je možné, že by si jí už někdo nový zaregistroval, ale na nic.cz by ještě nic nebylo?
DJ Miky
Profil
Ochranná lhůta u CZ domén je nyní 30+30 dní, viz pravidla, bod 6.2.
quatzael
Profil
DJ Miky:
Aha.
quatzael
Profil
DJ Miky:
No, ale stejně. Když teď koukám zde na seznam expirujících domén, tak tam ta doména, o kterou mám zájem není a přitom by tam už měla v tom seznamu být (protože v následujících dnech vyprší ta ochranná lhůta) a ten seznam tam má domény , u kterých vyprší ta ochranná lhůta týden dopředu..
DJ Miky
Profil
Buď ji mohl majitel mezitím obnovit (zjistíš z údajů ve whois), nebo si u zmíněné firmy už někdo objednal odchyt domény, tak byla ze seznamu stažena (zjistíš z jiného seznamu expirovaných domén).
quatzael
Profil
DJ Miky:
A Ty znáš ještě nějaký seznamy? Mě se podařilo najít jen tohle: www.regzone.cz/uvolnovane-domeny/ a tam to taky není.

Whois jsem kontroloval, tam je stav pořád stejnej, že expiruje. Já tu doménu hlídám každý den hned po půlnoci, to by bylo divný, že by mě někdo předběhl.. Leda, že by si to někdo registroval nějakým automatem.
Amunak
Profil
quatzael:
Pokud vím, domény se uvolňují v náhodný čas v den expirace, aby se právě zabránilo automatickým registracím. Hned po půlnoci to tedy nepomůže.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0