Autor Zpráva
Dzejkob12
Profil *
Nosím v hlavě jednu myšlenku na web, ale jaksi můj programátorský "lama" styl mi ho nedovoluje vytvořit sám, tudíž mě napadlo, že bych aspoň základ nechal vytvořit někým jiným, jenže nemám moc představu, jak je vytvoření "mé představy" náročné a kolik by to asi tak stálo. Ideální by bylo, kdyby mi tu někdo napsal, že to je tak jednoduché, že teď stejně nemá co dělat, takže to udělá za půl dne programování:) ale tomu příliš nevěřím, takže se raději zeptám na přibližnou cenu, abych měl představu...

KONCEPT

Struktura stránky - celý diskuzní systém by měl mít vzhled boxů, to znamená, že po napsání příspěvku, by se ostatní příspěvky v boxech, posouvali doprava. (řekněme, boxy jako na pinterestu, ale stím, že by měli jasně danou výšku a šířku) Napravo by byl vždy box s odkazem na "Přidání nového příspěvku".

Ukázka -

Přidání příspěvku - po kliknutí na "přidání příspěvku" by na stejné stránce vyskočil box s možnosti napsání příspěvku, přičemž pozadí a ostatní příspěvky by zůstali, jen by byli zašedlé (aby dotyčný uživatel měl stále pocit, že je na té stejné stránce). Příspěvky by měli mít stanovený maximální počet znaků (360 znaků například), uživatel by ho mohl přidat buď anonymně a nebo pod přihlášeným účtem na Facebooku, Google+, či Twitter a byl nastavený filtr na přidávání příspěvků v časovém rozmezí (třeba pouze každé 2 minuty, atd)

Ukázka -

Řazení příspěvků - každý příspěvek by měl jinou "kategorii" a bylo by je možné na stránce třídit podle kategorií.

Ukázka -

Rozkliknutí jednotlivého příspěvku - Po kliknutí na jednotlivý příspěvek, by se otevřela nová stránka, kde by byl onen příspěvek v horní části a pod ním komentáře diskutujících.

Ukázka -

Administrace - V rámci systému by měla být k dispozici i nějaká jednoduchá administrace s možností zjištění IP adresy autora příspěvků, ZaBANování nevhodného autora příspěvků a proti spamová ochrana.

---------------------------------------------------------------------------------------

Vaše názory?

(Jinak bych chtěl podotknout, že to sice tak vypadá, ale nechci obyčejné diskuzní forum, to znamená, že odkazy na PhpBB a podobně nejsou relevantní)

Za každou radu, či tip děkuju!!


Ukázka 3 - http://nahraj.to/zJ1

Ukázka 4 - http://nahraj.to/zJ0

...
peta
Profil
"jednoduchá administrace" - to je prave nejvetsi zadrhel, ty si to predstavujes jako jednoduchou administraci, ale to je prave to nejslozitejsi na celem programu.
- vypis kategorii (nebo prvniho prispevku v kategorii)
- vypis vsech prispevku
- vypis jednoho prispevku
- pridani jednoho prispevku
- uprava jednoho prispevku
- smazani jednoho prispevku
- vypis autoru
- pridani autora
- smazani autora
- vypis, uprava, smazani, pridani pro admina
- banovani
- antispam

Uplne stejny vysledek dostanes, kdyz si prepises treba minibb nebo phpbb tak, aby se zobrazovala ne tabulka, ale ctverecky, jak chces. Jinak se to bude muset cele pracne sesmolit. A nebo musis slevit z pozadavku. Nejspis se na to divas z pohledu grafika a ze jsi neco takoveho videl na tabletu. Ale zplacat to v php a html neni tak snadne jako v androidim systemu :)
Jestli chces, muzes si zkusit upravit tohle na forum/diskuzi
http://peter-mlich.wz.cz/web/mysql/pr/mysql_priklad.txt
pripadne to zkombinovat s
http://peter-mlich.wz.cz/web/mysql/pr/minix.php

Casove, naprogramovat cele forum s administraci vidim tak na tyden prace. Zplacat to jen tak jakoze to jede a zdanlive se neco da v administraci delat, to je tak 2 dny (ale nebude to mit zadne zabezpeceni, antispamy, kontrolu policek, nic).
Samotne to zasednuti (pri pridani prispevku) resi js shadowbox, to je kosmeticky detail.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dzejkoba12:
ale stím, že by měli jasně danou výšku a šířku
Dávat boxům s textem pevnou výšku je nesmysl. Co se má dít, když se do nich ten text nevejde? Když si uživatel zvětší písmo, bude mít stránka desítky posuvníků? Celkově ten tvůj plán nevypadá příliš ergonomicky. Bude to sice originální, ale neočekával bych, že si to najde větší množství uživatelů.

Máš vymyšlené nějaké ústřední téma pro své diskusní fórum, nebo jen tenhle nápad na netradiční uspořádání? Pokud máš téma, nepotřebuješ extrémně originální vzhled, pokud nemáš téma, vzhled to nespasí…

by na stejné stránce vyskočil box s možnosti napsání příspěvku, přičemž pozadí a ostatní příspěvky by zůstali, jen by byli zašedlé (aby dotyčný uživatel měl stále pocit, že je na té stejné stránce)
A aby z nich nemohl kopírovat? Citovat? Číst si, na co reaguje, během psaní? K čemu ten pocit bude? Popupy jsou většinou zlo.

Jinak bych chtěl podotknout, že to sice tak vypadá, ale nechci obyčejné diskuzní forum
Řekl bych, že chceš obyčejné diskusní fórum s neobyčejným vzhledem.

Ideální by bylo, kdyby mi tu někdo napsal, že to je tak jednoduché, že teď stejně nemá co dělat, takže to udělá za půl dne programování:)
Úprava vzhledu nějakého hotového fóra je na pár hodin, vývoj celého nového fóra na pár desítek hodin minimálně…

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0