Autor Zpráva
nethor
Zdravím,
jakým způsobem jde nejlépe rozpoznat zemi, ze které je návštěvník webu?
Konkrétně jde o odblokování části obsahu webu pro ČR. (Web je určen pro zahraniční klientelu a z ČR dochází často k vykrádání novinek konkurencí.)

Napadá mě selekce podle IP adresy, ale nikde nemohu najít rozsah českých IP.
anonymníí
Profil *
nethor:
Napadá mě selekce podle IP adresy, ale nikde nemohu najít rozsah českých IP.
Tak hledej lépe :-) Je to jedna z cest. Je jich více. A ta poslední je vykašlat se na to, co je jednou veřejné, je zkrátka veřejné.

Ani si teď nejsem jistý, jaké IP mají roboti. Abys kromě českých uživatelů neodstřihl i roboty. Co třeba, když nějaký tvůj čtenář pojede do Krkonoš na dovolenou, připojí se k české IP a neuvidí nic? Nebude naštvaný? Nebude hledat informace jinde? Nejen teď, ale i příště?

Pokud nechceš, aby ti obsah někdo kradl, nepublikuj. Pokud budeš publikovat, bojuj proti vykradačům. Třeba se suď, pokud si myslíš, že porušují zákon, třeba autorský.
nethor
anonymníí:
Tak takovouhle odpověď si strč do bot.
Potřebuji řešit technický problém, když o tom nemáš páru, tak snad raději nepiš.
Amunak
nethor:
Tvůj problém vyřešil - řekl ti, ať hledáš lépe. A taky ti řekl, že je to špatný nápad. V obou případech má pravdu. Tohle řešení je velmi radikální a nemoudré. Pokud ti to někdo chce ukrást, nebude mu to dělat problém. Ale dost možná přijdeš o legitimní návštěvníky a vyhledávače. Ve výsledku ten, kdo to okopíruje, vyhraje, protože ty sám sebe vyřadíš z indexu, kdežto plagiátora vyhledávače najdou.
nethor
A jé, další chytrák - okecávač. Vy dva se chťte za ruce.

Kdyby zajímalo řešení někoho jiného:

Firma, která exportuje originální designové doplňky výhradně do světa (především USA) potřebovala ochránit e-shop před vykrádáním designerských nápadů konkurencí z ČR.
Vyřešil jsem to zablokováním resp. záměnou obrázků, problém s roboty tedy není.
Zemi podle IP zjistí script podle externí služby, ip a zemi zapíše do databáze, aby ji nemusel zjišťovat externě příště.

Funguje to rychle a dobře.
Amunak
nethor:
Gratuluji, tak jsi přeci jen sám přišel na to, jak něco zbytečného dělat neprakticky a složitě s využitím externí služby. Kdyby ses obtěžoval podívat se na ten můj odkaz, na libovolném z prvních výsledků bys našel ten seznam IP adres, který jsi hledal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: