Autor Zpráva
Juandev
Profil
Chci se zepatat jak fungují ty různé projekty, které nabízí vytvoření a hostování webu zdarma. Třeba jako je webnode, kde bez jakékoliv znalosti kódu si jak ve editoru vytvoříte ze šablony web. Na něčem ty firmy musí vydělávat přece! Třeba po čase řeknou a teď pokud chceš pokračovat, tak budeš platit 5000 /měsíčně?
Fisir
Profil
Reaguji na Juandeva:
Žijí z reklamy a placených účtů, který si uživatel zaplatí, když mu omezení účtu zdarma začnou příliš svazovat ruce.
jefitto44
Profil
Presne. Vo webnode nikdy neurobíš poriadnu stránku. Chodia im tam návštevníci a oni zarábajú na reklamách. Určite sa netreba báť toho, že by si platil 5000 za mesiac. Môžu ale podniknúť zákerné kroky, aby ťa proste prinútili si u nich kúpiť platenú verziu stránky... Samozrejme, všeobecne, nie iba na tvoju stránku.

Môžu si jedného pekného dňa napr. povedať, že ak chceš pridávať na stránku obrázky, tak si musíš kupiť platenú verziu a už im budeš platiť. A väčšina ľudí si ju samozrejme kúpi
Juandev
Profil
Aha.
LudekBrno
Profil
Vzhledem k tomu, že existuje mnoho hotových řešení zdarma ve formě různých redakčních systémů včetně hotových e-shopů, nemá smysl vůbec uvažovat o něčem jako nabízí webnode. Tam je hlavní problém, že oni můžou kdykoliv službu zrušit nebo změnit bez souhlasu uživatele a nenadělá vůbec nic. To je vhodné snad jen pro naprostého laika, který chce okamžitě publikovat/prodávat, neví o tom vůbec nic a nechce ani zaplatit pár tisíc za někoho, kdo by mu bezplatné řešení zprovoznil.
Str4wberry
Profil
Tam je hlavní problém, že oni můžou kdykoliv službu zrušit nebo změnit bez souhlasu uživatele a nenadělá vůbec nic.

Což se stejně tak může stát v případě klasického webového hostingu, kde poběží ten zdarma redakční systém.
aDAm
Profil
Tak pokud ti zruší webhosting tak máš možnost jít jinam ne ;)
Str4wberry
Profil
Což v případě Webnode také. :–)
Chamurappi
Profil
Reaguji na LudkaBrno:
oni můžou kdykoliv službu zrušit nebo změnit
A i kdyby ji nezměnili, můžou se změnit požadavky majitele stránky takovým způsobem, že služba přestane vyhovovat, a přestěhovat web pryč bez ztrát bývá prakticky nemožné. Minimálně kontinuita adres se naruší.
aDAm
Profil
Str4wberry:
to bych řek že by právě byl problém protože to běží na nějakém jejich systému a pochybuju že ti jej uvolní pro migraci
Str4wberry
Profil
Reakce na aDAma:
to bych řek že by právě byl problém protože to běží na nějakém jejich systému a pochybuju že ti jej uvolní pro migraci

Tady jde samozřejmě o to, jak se zachová společnost, která službu zařízne. Upřímně, kolik lidí má u sebe aktuální zálohu webu, aby v případě problémů jenom nakopírovali aktuální obsah jinam a fungovali dál? Myslím, že kdyby provozovatel hostingu, kde běží tato diskuse, ukončil provoz a nic neuvolnil, tak stejně zbude akorát restaurovat obsah z Google cache. :–)
aDAm
Profil
Str4wberry:
tak tipnu si že provozovatel ať je jákykoliv zdrojáka podobné služby neposkytne.

A co se týká hostingu tak je to peklo, jak většina lidi spoléhá na to že všechny zálohy za ně bude dělat hostingovka, nedělají si zadní vrátka pro strejčka příhodu a pak se vztekají když nic není.
Str4wberry
Profil
Někdy jsou při ukončení k disposici data. U hodně používaného systému je zase poměrně vysoká naděje, že se najde někdo, kdo skript pro převod zajistí. Takový převod jednoho webu potom může být díky velkému počtu zájemců poměrně levný.
Juandev
Profil
jefitto44:
To zní docela podle. Bylo by vhodné znát podmínky dopředu. A existuje nějaká služba, kde by bylo možné stránky takto jednoduše vytvořit a hostovat? Co třeba Google?

LudekBrno:
Vzhledem k tomu, že existuje mnoho hotových řešení zdarma ve formě různých redakčních systémů včetně hotových e-shopů, nemá smysl vůbec uvažovat o něčem jako nabízí webnode.
Redakční systémy jsem zkoušel a jsou pro mě moc složité. Opravdu bych rád nějakou rychlokvašku. A co se týče eshopu, já vlastně nehledám eshop, ale eakuci. Bohužel na ty na které jsem zatím narazil, tak ty jsou dělány stylem ebay, tedy že je vidět nabídka produktů a služeb a oně se bojuje. Já bych to potřeboval úplně naopak. Teď jsem objevil na SourceForge nějaké sw, tak je chci ozkoušet co umí.

To je vhodné snad jen pro naprostého laika, který chce okamžitě publikovat/prodávat, neví o tom vůbec nic a nechce ani zaplatit pár tisíc za někoho, kdo by mu bezplatné řešení zprovoznil.
Tak to se mi hodí:-)

Str4wberry:
tak stejně zbude akorát restaurovat obsah z Google cache. :–)
A to je zajímavé, že tohle nearchivuje WebArchiv, když archivuje jiné b-i.

aDAm:
A co se týká hostingu tak je to peklo, jak většina lidi spoléhá na to že všechny zálohy za ně bude dělat hostingovka,
Když mi na tom bude záležet či mi to vydělávat peníze, tak dám radši prachy hostingu, než abych to dělal sám.
LudekBrno
Profil
Str4wberry:
Což se stejně tak může stát v případě klasického webového hostingu, kde poběží ten zdarma redakční systém.

Ano, ale v takovém případě má uživatel možnost relativně snadno i s celým webem (CMS + databáze) přejít na jiný hosting, aniž by návštěvníci cokoliv poznal. To je právě zásadní rozdíl mezi nějakým volně použitelným CMS, který si může člověk nainstalovat více méně kdekoliv a nabízenými free hotovými systémy včetně hostingu, které patří provozovateli, který neumožní systém přenášet jinam.
aDAm
Profil
LudekBrno o čemž jsem se zmínil zde ;) [#10]

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0