Autor Zpráva
navštěvník
Profil *
Zdravím,
mám nápad na projekt(web, který by se mně osobně hodil a na internetu nic takového není. Jen nevím, jak jej zrealizovat? Nemám k dispozici finance pro najmutí programátora a ani sám neumím programovat. Má cenu jej vytvořit nějak jednoduše s použitím základních nástrojů (wp, phpbb atd.) i za cenu špatné použitelnosti a orientace? Bude do začátku stačit wz.cz doména na webzdarma, nebo raději rovnou pořídit doménu a hosting? Nerad bych např. zbytečně investoval do domény, ale mám obavy, aby někdo pak tento nápad neudělal lépe a na vlastní cz doméně a nebyl pak úspěšnější i když já bych byl první.
Co dělat?

Děkuji
jenikkozak
Profil
navštěvník:
Má cenu jej vytvořit nějak jednoduše s použitím základních nástrojů (wp, phpbb atd.) i za cenu špatné použitelnosti a orientace?
Možná ano, možná ne. Z nám známých informací to nikdo nepozná.

bych např. zbytečně investoval do domény, ale mám obavy, aby někdo pak tento nápad neudělal lépe a na vlastní cz doméně a nebyl pak úspěšnější i když já bych byl první.
Pokud ti je líto sto padesáti korun za doménu, když jde zřejmě o částku, kterou vyděláš za hodinu, asi nemá smysl se do projektu pouštět.
janbarasek
Profil
navštěvník:
na internetu nic takového není
To jenom ukazuje na to, že špatně hledáš.

Bude do začátku stačit wz.cz doména na webzdarma
Záleží, jak moc jednoduché to má být a co to má umět. Většinou to stačit nebude, mě osobně by free hosting vadil už jenom z toho důvodu, že nemáš jistotu funkčnosti.

Nerad bych např. zbytečně investoval do domény
CZ doména se dá sehnat za cenu kolem 250kč, to není moc i za předpokladu, že by se projekt nevydařil. Zas taková ztráta by to nebyla, jinak:
EU doména stojí kolem 45kč,
TK doména je úplně zadarmo.

aby někdo pak tento nápad neudělal lépe
Tento risk musíš podstoupit u každého projektu, bez toho to nepůjde. Nevěřím tomu, že bys měl tak přelomový nápad, že by nikdo další nedokázal udělat něco podobného, co by tomu nedokázalo jistým způsobem konkurovat. Ale třeba se mýlím a vybuduješ nový Google.
Petr ZZZ
Profil
Koupí domény riskuješ pár šestáků. Provozem na hostingu zdarma a pozdější migrací téměř jistě přijdeš o případné pozice ve vyhledávačích a budeš v tomto ohledu začínat znovu. Pokud svému nápadu jen trochu věříš, nedávej to na free hosting zdarma, ale kup si vlastní doménu.
jefitto44
Profil
Ak nemáš prachy na progamátora/kódera, môžeš mu zazmluvniť podiel zo zisku
janbarasek
Profil
jefitto44:
Ak nemáš prachy na progamátora/kódera, môžeš mu zazmluvniť podiel zo zisku
Jsem toho názoru, že by se bez základního kapitálu nemělo nic začínat. Může být klidně i minimální (v rámci několika tisícovek), ale vždy by měl být, jinak je projekt automaticky určený k záhubě. Najednou se pak totiž může stát, že bude docházet platnost domény, období hostingu, bude potřeba něco rychle opravit a nebudou na to prostředky. Proto by si měl každý dělat nějaké rezervy.

Nemusí to však vždy znamenat založení společnosti (jako projektu), ale sázet na "domluvu" se v dnešní době moc nevyplácí (vlastní zkušenost).
jefitto44
Profil
To súhlasím, ja hovorím, že ak by programátor za vytvorenie stránky chcel povedzme 2000€, tak toľko nenaškriabe... môžeš mu zazmluvniť podiel zo zisku a ak ide o naozaj dobrý projekt, za mesiac to má naspäť, avšak podiel mu musíš platiť na dobu, ktorá je dohodnutá v zmluve...

Zmluvu určite treba, keĎže programátor sa musí sám rozhodnúť, či do toho ide, či sa mu vyplatia také podiely zo ziskov. Ak by nebola zmluva, mohlo by sa stať, že mu dáš projekt, on ho spracuje a vydá ho za svoj no a potom nedokážeš, je to bol tvoj nápad...
aDAm
Profil
jefitto44:
takový facebook co ;)

janbarasek:
nepřeháněj, cz doména za 250 snad před lety ;)

navštěvník:
buď máš přelomový projekt který aspoň částečně zafinancuješ a věříš si a nebo se na to vyser.
jefitto44
Profil
aDAm:
a věříš si a nebo se na to vyser.
Pravda :D
Zas ale zobrať si pôžičku a ísť do toho rizika, že možno budeš homeless, to tiež nie je žiadna vízia
peta
Profil
navštěvník: Zacit muzes s wordpressem / phpbb, jestli se to v nich da realizovat a pozdeji to muzes prepracovat. Takze, jedine, co te trapi, je domena a to uz bylo receno.
Zkus to popsat treba, cemu je to podobne. Inzerce (seznamka, bazar, realitka), E-shop (prodej, dovolena), rezevace (ubytovani, kino, rozvrhy aerobiku), katalog stranek, blog, facebook, chat...?
quatzael
Profil
janbarasek:
Ale třeba se mílím
To se teda "mílíš".. Mýlit se píše s tvrdým y..

navštěvník:
Možná nemáš představu kolik stojí doména a webhosting. Orientačně počítej 200 až 300 Kč na rok. To je natolik zanedbatelná částka, že si nemyslím, že by měla být překážkou. Pokud se Ti zdá problém risknout i tohle, tak ten svůj nápad asi nepovažuješ za moc chytrej.

Moje doporučení je důkladně zvážit celý projekt, jestli se opravdu jedná o něco co lidi budou využívat a má to velkou šanci na úspěch. Tady musíš zapojit hodně racionality do zvažování. Jsou lidi, kteří vymyslí totální blbinu, která nemá ani trochu šanci na úspěch a neváhají dát do toho všechny svý prostředky.

Pokud nemáš moc peněz, tak doporučuju naučit se trochu programovat a stránky si můžeš vytvořit sám. Kdyby sis najal nějakýho programátora, který Ti to slíbí za 5K tak to stejně s velkou pravděpodobností nedokončí a vývojářský firmy po Tobě budou klidně chtít půl mega..

Pokud jseš opravdu přesvědčený, že je to hodně zajímavý projekt, můžeš zkusit oslovit nějakého investora, ale to musíš mít trošku víc než jen nápad.
Joker
Profil
navštěvník:
Nerad bych např. zbytečně investoval do domény, ale mám obavy, aby někdo pak tento nápad neudělal lépe a na vlastní cz doméně a nebyl pak úspěšnější i když já bych byl první.
Já bych to řekl takhle: Doména a hosting se dá sehnat na měsíc za méně, než tady v Praze stojí lístek na tramvaj nebo jedno pivo v lepší hospodě. Za méně, než většina lidí měsíčně platí za mobil, kabelovku nebo připojení k Internetu.
Jestli ten projekt nestojí ani za to, asi bych se na něj vykašlal.

Pokud jde o programátora versus systémy zdarma, tam záleží, jak velký to na ten projekt bude mít dopad. Jsou projekty, kde jsou k dispozici vyhovující zdarma dostupné aplikace. A naopak jsou projekty, kde i nejlépe vyhovující zdarma dostupná aplikace má pro ten projekt fatální nedostatky.

jefitto44:
ak by programátor za vytvorenie stránky chcel povedzme 2000€, tak toľko nenaškriabe
Což na druhou stranu (v podmínkách ČR) představuje tak měsíc až dva práce.
Takže schválně: Někdo by měl vizi a teď potřeboval člověka, který na tom bude měsíc dělat 6 dní v týdnu 8 hodin denně aby se to stihlo, přičemž peníze nejsou, takže s vidinou nějakého podílu na zisku, pokud někdy nějaký bude. Zní to lákavě?

môžeš mu zazmluvniť podiel zo zisku a ak ide o naozaj dobrý projekt, za mesiac to má naspäť
Hezká představa, ale takhle to nefunguje. Projektů, kde by se investovaných 2000€ vrátilo za měsíc, ještě navíc jen na podílu ze zisku, je tak málo, že o tom ani nemusíme uvažovat.
Samozřejmě v první řadě navštěvník asi nebude potřebovat tak velký objem práce.

Podle mě spolehlivější než slibovat závratné zisky je najít programátora, který bude podobně nadšený z té samotné myšlenky.

Zas ale zobrať si pôžičku a ísť do toho rizika, že možno budeš homeless, to tiež nie je žiadna vízia
No, ale tak to prostě je.
Úplně všechno co děláme vyžaduje nějaké investice a je riziko, že to nevyjde. Všichni jsme spekulanti. Vždycky jsou jen dvě možnosti: Buď sehnat to, co je na danou věci potřeba, nebo se na to vykašlat.
Ale navštěvník asi nebude potřebovat miliony a dost možná si dokáže zajistit potřebné prostředky pro něj běžnými cestami.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0